Skocz do zawartości

Dylemat ze sprzętem


Konrad Szaszkowski

Recommended Posts

Witam wszystkich.

 

Jakiś czas temu dzięki Waszej pomocy udało mi się wybrać fajny zestaw audio  ( yamaha rn 803d + heco aurora 700) za co jestem bardzo wdzięczny. Dlatego też wracam na forum z zapytaniem, które męczy mnie od pewnego czasu. Mój przyjaciel zgłosił się do mnie z prośbą o pomoc ponieważ zarazilem go trochę słuchaniem muzyki na fajnie zestawionym sprzęcie i chciałby zrobić coś że swoim. Sytuacja wygląda następująco. Posiada amplituner ( dostał od znajomych kilka lat temu) Philips FR 984 który pierwotnie grał w zestawie 5,1. Jakiś czas temu zostało to zmienione ( nie ma w nowym mieszkaniu warunkow na 5,1 i chcialby klasyczne 2,0) i podłączył do niego kolumny stereo Altus 75. Jak na moje ucho to gra to dziwnie. Nieczysto i totalnie brakuje mi w tym średnich tonow ale jestem amatorem. Zakup sensownego amplitunera  to koszt 2500- 3500 zl ( yamaha rn 602 I 803d). Plan jest taki aby nie iść teraz w duże koszty bo jego żona jest mniej tolerancyjna od mojej :) poprosił mnie abym pomógł mu wybrać glosniki do posiadanego wzmacniacza albo dobrać wzmacniacz / amplituner do tych altusow 75 aby to ładnie grało. Pokój 4x5 m więc standardowe 20m2 budżet 1000-1500 zł. Czy ktoś pomoże??? 

Edytowano przez Konrad Szaszkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello, weź do niego swoją Yamahe i zobaczycie, że to wina Altusów, to będzie dobry test i pewnie przekona Was, żeby szukać jednak kolumn :) Możecie też zrobić odwrotnie, niech weźmie swoją elektronikę i podłączy pod Twoje Heco, może to coś nakieruje :)

Edytowano przez no_i_fajnie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

Po przeanalizowaniu padła pierwsza decyzja Altusy idą w odstawkę.

Podłączyliśmy Philips FR 984  pod Heco Aurora 700  - grają ładnie ale szału nie ma ( a przynajmniej nie taki za 3000 zł) i tu pojawił się problem. Podejrzewam, że przy takim wzmacniaczu nie ma co oczekiwać powalającego efektu. 

Na Aurory aktualnie go nie stać (żona) tak więc stanęło na tym, że zostawia Amlituner Philips FR 984 i do tego musimy dobrać głośniki stereo ( sprzęt ma tryb stereo). Tak więc wielka prośba aby ktoś doradził jakieś sensowe głośniki do tego sprzętu aby to miło grało. Wytyczne;

- kolumny podłogowe (kominy)

- głośniki stoją przy ścianie więc najlepiej aby bass reflex był z przodu

- słuchana muzyka wszystko poza hip hop i techno. ( dla ułatwienia można powiedzieć że słuchają muzyki takiej jaka  leci w RMF + Antyradio )

- Głośniki najlepiej czarne ( żona)

- Cena 1500 ( mogą byc propozycje używanych ale w ładnym stanie) - linki mile widziane

 

będę wdzięczny za każdą sugestie 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ode mnie Phonar Laser 250, świetne kolumny, mocny dół, bogaty w ozdobniki środek, góra szczegółowa, bez kłucia. Dużo detali. Łatwe w ustawieniu. Cena sporo poniżej budżetu, zostanie na akcesoria. 😁

Jak jesteś zainteresowany napisz priv. 

Pozdrawiam 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Q21 napisał:

W takim przedziale cenowym możesz zwrócić uwagę na Heco Victa Prime 702, Indiana Line Nota 550x lub Polk Audio T50

Heco Aurora 700 to bardzo dobre kolumny ale potrzebują niestety mocniejszego wzmacniacza, który je napędzi. 

Z tego zestawu wydają mi się najciekawsze Indiany- szczególnie ze posiadają bas reflex w wylotem na przód. Czy brak tego rozwiązania w pozostałych propozycjach nie będzie owocował gorszym basem? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Konrad Szaszkowski napisał:

Z tego zestawu wydają mi się najciekawsze Indiany- szczególnie ze posiadają bas reflex w wylotem na przód. Czy brak tego rozwiązania w pozostałych propozycjach nie będzie owocował gorszym basem? 

Bassreflex, jego umiejscowienie to mit. Dla mnie lepiej grały te z tylnym bassreflexem. Ustawienie bliżej, dalej ściany ma znaczenie sonicznie. Ale nie wylot bassreflexu. A co powiesz na bassreflex dmuchający w podłogę? Są konstrukcje, które można wieszać na ścianie, są też takie które możesz postawić kilka cm od ściany i będzie dobrze. Ale w większości przypadków, tych które słuchałem wymagały odstawienia od ściany około 40 - 50 cm mierząc od tylnej ścianki kolumny. Co daje odległość od głośnika w zależności od wielkości obudowy około 65-80 cm. A to już wystarczy. 

Pozdrawiam 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, S4Home napisał:

Prawda jest taka że oba elementy do wymiany.

Ale w pierwszej kolejności kolumny.

I jako sklep dobrze Wam radze. Sprzęt używany.

Najlepsze z wymienionych są Heco Victa. Bass reflex z przodu nic nie zmienia.

Ale kupcie używane kolumny 3 klasy lepsze.

Budzet mały nie kupujcie znowu byle kupić.

Piotr

 

Trudno się nie zgodzić. Bardzo dziękuję za komentarz. 

Jak widzę powoli zmierzamy do końca. Amlituner zostaje. Podobnie jak budżet 1500 zł. Używane głośniki też wydają się w tym przypadku najlepszą opcją.

Ostatnia wielka prośba do wszystkich forumowiczów o propozycje kolumn używanych zgodnie z wcześniejszymi wytycznymi. Pamiętajmy jednak że plan jest następujący:

1. Aktualnie zostawiamy Philips FR 984 i dokupujemy kolumny używane

2. Kupujemy jak uzbieramy docelowy wzmacniacz- na chwilę obecną w planach jest Yamaha R-N803D ( może  w przyszłym roku)

3. Kupujemy jak uzbieramy głośniki do Yamaha R-N803D - na chwilę obecną w planach jest Heco Aurora 700 ( może za 2 lata)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Konrad Szaszkowski napisał:

Z tego zestawu wydają mi się najciekawsze Indiany- szczególnie ze posiadają bas reflex w wylotem na przód. Czy brak tego rozwiązania w pozostałych propozycjach nie będzie owocował gorszym basem? 

Umiejscowienie bas refleksu tak na prawdę nic nie znaczy. Indiana Line są łatwo napędzalnymi kolumnami i w przyszłości mógłbyś dokupić Yamahę RN602. Warto jednak dozbierać i kupić Heco Aurora 700 i w przyszłości pomyśleć o RN803d lub Audiolab 6000a Play jeśli chciałbyś iść w kierunku muzykalności. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.08.2021 o 08:18, HQ150 napisał:

 

Duży szacun za te słowa. Chyba jeszcze się nie spotkałem z taką deklaracją branży.

Przecież to nie pierwszy raz. Od początku kiedy ja pisze na forach to polecam to co sam bym wybrał.

19 godzin temu, Konrad Szaszkowski napisał:

Ostatnia wielka prośba do wszystkich forumowiczów o propozycje kolumn używanych zgodnie z wcześniejszymi wytycznymi. Pamiętajmy jednak że plan jest następujący:

1. Aktualnie zostawiamy Philips FR 984 i dokupujemy kolumny używane

2. Kupujemy jak uzbieramy docelowy wzmacniacz- na chwilę obecną w planach jest Yamaha R-N803D ( może  w przyszłym roku)

3. Kupujemy jak uzbieramy głośniki do Yamaha R-N803D - na chwilę obecną w planach jest Heco Aurora 700 ( może za 2 lata)

Ale nie rozumiem punktu 3? To teraz chcecie kolumny na chwilę? Po co?

To polujcie na Music Style 900 i już macie gotowe. Na Klipsch F3, Mission M35i. No jest tego sporo.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony to trochę problematyczne bo wychodzi że polecasz sprzęt którego nie lubisz :P

Nie no oczywiście żartuje.

Ja na pytanie co ja bym wybrał odpowiadam ale zawsze z komentarzem dlaczego. Ale w tym momencie najważniejsze dla nas na forum aby nie polecać na siłę sprzętu nowego. Tak wiem, często trafia się budżet na granicy. Ale to jest właśnie punkt gdzie należy użytkownika przekonać że sprzęt używany w tym przypadku konkretnym jest dla niego lepszy.

 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Konrad Szaszkowski a gdyby tak sprawdzić całkowicie inną drogę i pójść w kolumny aktywne ? Edifier S2000 MKIII można kupić za mniej niż 1800 zł a mają już wbudowany bluetooth oraz wejście optyczne np dla TV, RCA, Phono czy coaxial. Ja je bardzo lubie dzwiękowo. Są świetnie wykonane i nie zajmują tyle miejsca co kolumny podłogowe więc może żona spojrzy łaskawszym okiem ;)

Jeżeli uzbiera na inny zestaw w przyszłości to zawsze łatwo można je zaaranżować w innym miejscu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...