Skocz do zawartości

Onkyo 6170 - zmiana aplikacji

Khedron

Recommended Posts

Korzystam z odtwarzacza Onkyo 6170, Wszystko co dobrego o nim czytaliście to prawda a nawet jeszcze nie cała prawda. Dźwięk rewelacyjny, bardzo analogowy, jakość wykonania znakomita, ale ... Aplikacja do sterowania taka sobie . Ma może ktoś i korzysta ze sprawniejszej apki? Jeśli tak to jakiej ? Bez znaczenie czy darmowa, czy trzeba za nią trochę zapłacić.

Wypróbuje w pierwszej kolejności mConnect i Enhanced Controller for Onkyo and Pioneer. Widzę, że ta druga aplikacja ma dobre oceny w przeciwieństwie do apki Onkyo. 

Jak podlaczyc chromecasta? Sądziłem że to urządzenie z Hdmi. 

Zas co do serwisów - Tidala odpuściłem, choć może wrócę gdy da się realnie usłyszeć wyższość dźwięku nad Spotyfi. Jak chce dobrej jakości to kupuje płytę i zrzucam na zewnętrzna pamięć. 

Dnia 14.08.2021 o 14:58, Khedron napisał:

Wypróbuje w pierwszej kolejności mConnect i Enhanced Controller for Onkyo and Pioneer. Widzę, że ta druga aplikacja ma dobre oceny w przeciwieństwie do apki Onkyo. 

Jak podlaczyc chromecasta? Sądziłem że to urządzenie z Hdmi. 

Zas co do serwisów - Tidala odpuściłem, choć może wrócę gdy da się realnie usłyszeć wyższość dźwięku nad Spotyfi. Jak chce dobrej jakości to kupuje płytę i zrzucam na zewnętrzna pamięć. 

polecam tak jak koledzy Enhanced Controller for Onkyo and Pioneer. Życie ułatwia ustawienie skrótów pod własne potrzeby. Dokupiłem pilota

https://www.x-kom.pl/p/497335-pilot-uniwersalny-one-for-all-streamer-netflix-apple-tv-hbo-go.html.

Świetny , gdyż każdy przycisk zaprogramowałem pod swoje urządzenia ( magnat i onkyo). Steruję nim głośniej ciszej następny utwór lub poprzedni.

Polecam też Tidala, gdyż jest to aplikacja wbudowana więc kilka kliknięć mniej do uruchomienia. Po za tym jak dzisiaj wyłączę Onkyo, to jutro po włączeniu zasilania automatycznie odtwarza dalej tą samą playlistę. jeżeli wybierasz Spotyfi to łączenie nie przez chromecasta ale przez spotyfi connect. Łączy bardzo szybko, natomiast przez chromecast długo muli. W ustawieniach urządzenia Onkyo wyłącz Google Cast analytics. To tak po krótce. Dodam jeszcze, że użytkuję Onkiusza od 4 miesięcy i jestem zachwycony analogowym dźwiękiem i prostą obsługą. 

Dnia 16.08.2021 o 22:06, mariol napisał:

Dodam jeszcze, że użytkuję Onkiusza od 4 miesięcy i jestem zachwycony analogowym dźwiękiem i prostą obsługą. 

Wielkie dzięki. Ja kupiłem odtwarzacz rok temu, ale użyłem go kilka razy. Teraz jest szansa na częstsze cieszenie się nim więc i więcej problemów wychodzi. 

Swoją drogą - zapalciles za Onkyo obecną ogromna cenę czy udało Ci się go kupić za rozsądne pieniądze? Jak popatrzę na cenniki dziś i jak pomyślę, że dałem za niego rok temu 2200 zł to jestem przerażony. 

14 godzin temu, S4Home napisał:

Witamy w nowych realiach audio. Teraz tak będzie przez kilka lat. Realnie nikt nie wie ile zejdzie czasu aby to wróciło do normalności.

Piotr

Tak, ale to oznacza że większość sklepow zwyczajnie padnie. Kogo będzie stać na sprzęt? 

Taki proces nastąpił wcześniej w fotografii - ceny wywindowano do tak absurdalnych poziomów, że straciło to sens. 

Socjalizm zniszczy wszystko :(

2 godziny temu, Q21 napisał:

Niestety ale wydaje mi się, że jak powrócimy do normalności to ceny zostaną na obecnym poziomie.... Wszystko idzie do góry, budowlanka, sprzęt RTV i AGD, rowery. 

To nie forum polityczne, ale nie definiujmy normalności jako czegoś z większą lub nawet mniejszą częścią marksizmu. To droga zawsze zmierzająca do biedy, katastrofy,, ludobójstwa i wszelkich możliwych nieszczęść. Nie wiem ile lat ma przeciętny użytkownik tego forum, ale ja doskonale pamiętam i kolejki po rowery i reglamentacje, kartki na wszystko i inne tym podobne uroki ustroju pełnej szczęśliwości które są po prosu w niego wybudowane. 

Cieszę się, że zdążyłem z zakupami przed tym szaleństwem. 

Dnia 18.08.2021 o 10:52, Khedron napisał:

Wielkie dzięki. Ja kupiłem odtwarzacz rok temu, ale użyłem go kilka razy. Teraz jest szansa na częstsze cieszenie się nim więc i więcej problemów wychodzi. 

Swoją drogą - zapalciles za Onkyo obecną ogromna cenę czy udało Ci się go kupić za rozsądne pieniądze? Jak popatrzę na cenniki dziś i jak pomyślę, że dałem za niego rok temu 2200 zł to jestem przerażony. 

Kupiłem nowy. Wówczas chyba ostatni jaki był w sklepach za 2 700. I nie ma co liczyć, że ceny spadną. Napędzona inflacja zaczyna się rozkręcać oraz braki podzespołów elektronicznych do produkcji sprzętu windują ceny.

8 godzin temu, S4Home napisał:

No i jakoś rynku foto to nie ukatrupiło.

Bogaci się bogacą. Zatem audio przejdzie po prostu do poziomu ekskluzywnych dodatków, a nie potrzeb. I to już od poziomów low end.

Ludzie mają dużo pieniędzy, widać to po rynku budowlanym.

Po prostu zmieni się odbiorca.

Piotr

Ukatrupilo. Ten rynek znika w oczach. Nei ndosc, że się dramatycznie kurczy to jeszcze poszedł w absurdalna stronę. 

Zas jesli piszesz o rynku budowlanym - nie, ludzie uciekali od hiperinflacji w inwestycje, ale jak się w tej chwili jedzie przez Polskę to widać, że wiele z nich stanęło. Podniesienie cen materiałów i kilkaset procent zarznelo i ta część rzeczywistości. 

Masz rację że audio przejdzie do ekskluzywności - ogromne ceny dla nielicznych. Tyle, że i to oznacza redukcję rynku o kilkadziesiąt procent, w tym i sklepów. 

Dnia 20.08.2021 o 16:48, Khedron napisał:

Ukatrupilo. Ten rynek znika w oczach. Nei ndosc, że się dramatycznie kurczy to jeszcze poszedł w absurdalna stronę. 

Bo przeciętny Kowalski robi zdjęcia na telefonie.

Przeciętny Kowalski będzie zatem słuchał na chińskich wzmacniaczach które wkrótce zaleją rynek.

Dnia 20.08.2021 o 16:48, Khedron napisał:

Masz rację że audio przejdzie do ekskluzywności - ogromne ceny dla nielicznych. Tyle, że i to oznacza redukcję rynku o kilkadziesiąt procent, w tym i sklepów. 

To prawda. Rynek audio się skurczy. A już był mały. Z tym nieliczni to bym nie przesadzał ale tak. To już widać po forum. Nowy do 3,5-4K jest problem, mały wybór. Kiedyś bylo tego po prostu więcej.

Dnia 25.08.2021 o 19:10, duzy213 napisał:

chłopaki szarpnąłem się i kupiłem Mconnec i lipa... , rozłącza się co chwila... co dwie trzy czasami po kilkunastu piosenkach...  , macie na to jakiś patent...?

On służy tylko do sterowania. Rozumiem że gubi sieć? Wypożycz inny router.

Piotr

6 godzin temu, S4Home napisał:

Bo przeciętny Kowalski robi zdjęcia na telefonie.

Przeciętny Kowalski będzie zatem słuchał na chińskich wzmacniaczach które wkrótce zaleją rynek.

To prawda. Rynek audio się skurczy. A już był mały. Z tym nieliczni to bym nie przesadzał ale tak. To już widać po forum. Nowy do 3,5-4K jest problem, mały wybór. Kiedyś bylo tego po prostu więcej.

Przeciętny Kowalski od lat słuchał muzyki ze samrtfona co nie przeszkodziło by w pewnej chwili rynek audio zaczął przeżywać renesans.  To inne procesy niż zjadanie przez jakiś nowy segment. 

Rynku nie zaleją także tanie wzmacniacze z Chin. To one byłby zjedzone przez smartfon, ale jest jeszcze drugi powód. Totalitarna, komunistyczna struktura w ramach której mamy obecnie nieszczęście się znajdować, potrzebuje bilionow na trwanie, tak więc zajedzie wszystko podatkami. Sytuacja będzie taka jak w przypadku motocykli Jawa 300 cl - w Indiach producent hurtowo sprzedaje je po 1500 euro zaś w UE po tych wszystkich cłach, podatkach, daninach, opłatach itp jej cena to 7000 Euro. 

Co najwyżej powiedzom Wam, że macie się przebranżowić. 

• 2 weeks later...
Dnia 7.09.2021 o 15:29, mariol napisał:

Mam też instalkę Music Control for Onkyo  na PC. Jeżeli potrzebujesz to na priv.

A jakie korzyści ona daje w stosunku do tej z Androida? Biblioteke z CD wrzuciłem na pendriva i podłączyłem pod USB w Onkyo, ale może są jakieś dodatkowe funkcje? 

Dnia 25.08.2021 o 19:10, duzy213 napisał:

chłopaki szarpnąłem się i kupiłem Mconnec i lipa... , rozłącza się co chwila... co dwie trzy czasami po kilkunastu piosenkach...  , macie na to jakiś patent...?

Napisz czy korzystasz z Apple czy Androida? Ja mam jedną i drugą opcję i na Apple faktycznie wywala proces z tła :(. Na Androidzie można wymusić działanie w tle i jest wszystko w porządku.