Skocz do zawartości

Wzmacniacz jaki używacie do Monitor Audio Gold 300


ememel

Recommended Posts

Ciężko jednoznacznie powiedzieć, ponieważ każdy będzie miał inne preferencje. Jeden wybierze przejrzystego Bladeliusa inny postawi na muzykalność Vincenta. 

Osobiście wolę łączyć te kolumny z cieplejszym wzmacniaczem takim jak Atoll IN300, Roksan Caspian M2 czy Ars Sonum Filarmonia jeśli w grę wchodziłby wzmacniacz lampowy. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Q21 napisał:

Ciężko jednoznacznie powiedzieć, ponieważ każdy będzie miał inne preferencje. Jeden wybierze przejrzystego Bladeliusa inny postawi na muzykalność Vincenta. 

Osobiście wolę łączyć te kolumny z cieplejszym wzmacniaczem takim jak Atoll IN300, Roksan Caspian M2 czy Ars Sonum Filarmonia jeśli w grę wchodziłby wzmacniacz lampowy. 

 

Zależy mi na szczegółowej górze i na większej muzykalności. Mam wrażenie że mój wzmacniacz gra zbyt prosto bez zaangażowania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lysyrafal napisał:

Czyli takie bezbarwne granie. Kolumny masz serię 4G czy 5G?

Rafał, mówisz o Soul Note SA 300? Dla mnie on był bardzo barwnie grającym wzmacniaczem. I moim zdaniem w jego cenie ciężko będzie znaleźć mu konkurenta patrząc przez pryzmat barw i umiejętności oddania muzycznego piękna. Bardzo miło wspominam ten piecyk i uważam za bardzo udany. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, kaczadupa napisał:

Rafał, mówisz o Soul Note SA 300? Dla mnie on był bardzo barwnie grającym wzmacniaczem. I moim zdaniem w jego cenie ciężko będzie znaleźć mu konkurenta patrząc przez pryzmat barw i umiejętności oddania muzycznego piękna. Bardzo miło wspominam ten piecyk i uważam za bardzo udany. 

W takim razie czemu zmieniłeś i na co zmieniłeś ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Nie jest to jednoznaczna odpowiedź, gdyż każdy ma jakieś preferencje. Z mojego punktu widzenia, potrzebny byłby wzmacniacz nieco ocieplony i dobrze kontrolujący bas. Dlatego też z naszej oferty, proponuję Ci posłuchać Hegla H190 lub Peachtree Nova 300. Zapraszamy na prezentację obu urządzeń.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, kaczadupa napisał:

Rafał, mówisz o Soul Note SA 300? Dla mnie on był bardzo barwnie grającym wzmacniaczem. I moim zdaniem w jego cenie ciężko będzie znaleźć mu konkurenta patrząc przez pryzmat barw i umiejętności oddania muzycznego piękna. Bardzo miło wspominam ten piecyk i uważam za bardzo udany. 

Mnie nie zachwycił, ale jest to na pewno bezpieczne granie. Może przez to, że ja mam specyficzne preferencje co do brzmienia, także dla każdego coś dobrego. Oczywiście potrafię docenić jak coś dobrze gra, natomiast mówię wtedy iż to nie moja bajka i nie ma żadnego problemu. Z drugiej strony zastanawiam się czy autor tematu uzyska z tych kolumn większą muzykalność, oto jest pytanie?

@ememel Widzę, że mieszkasz blisko salonu @Q21 w którym chyba mają te kolumny na stanie, zapytaj ich. Sprawdzisz je z kilkoma wzmacniaczami, a napisz nam jeszcze jaka jest powierzchnia pomieszczenia gdzie obecnie grają?

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, lysyrafal napisał:

Mnie nie zachwycił, ale jest to na pewno bezpieczne granie. Może przez to, że ja mam specyficzne preferencje co do brzmienia, także dla każdego coś dobrego. Oczywiście potrafię docenić jak coś dobrze gra, natomiast mówię wtedy iż to nie moja bajka i nie ma żadnego problemu. Z drugiej strony zastanawiam się czy autor tematu uzyska z tych kolumn większą muzykalność, oto jest pytanie?

@ememel Widzę, że mieszkasz blisko salonu @Q21 w którym chyba mają te kolumny na stanie, zapytaj ich. Sprawdzisz je z kilkoma wzmacniaczami, a napisz nam jeszcze jaka jest powierzchnia pomieszczenia gdzie obecnie grają?

Teraz stoją w pokoju około 15m, ale docelowo chcę je przenieść do salonu 40m.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, S4Home napisał:

Tu się zgadzam z  kolegami Atoll albo Caspian M2 będą tu na prawdę dobrymi wyborami.

Jeśli chcesz poprawić jeszcze wysokie tony i dodatkowo masz problemy z akustyką to ze swojej strony polecam także Lyngdorfa.

Napisz do mnie to Ci pożyczę jakiś wzmacniacz.

Piotr

 

Trochę daleko jesteśmy od siebie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...