Skocz do zawartości

Hegel H95 - moje przemyślenia i wrażenia z odsłuchu po kilku tygodniach


lpomis

Recommended Posts

18 minut temu, lpomis napisał:

Kurczę. Gdybym tylko widział te kolorowe wykresiki wcześniej to bym nie kupił. Załamka :P

Fajna "recenzja" jak to nazywa autor. Taka nie za recenzencka. Ani słowa o brzmieniu, same pomiary i narzekanie na przycisk (włącznik/wyłącznik), który producent zamontował na spodzie zamiast na przednim panelu. Autor pisze, że gdy się spieszy to ciężko mu wcelować i musi go szukać żeby wyłączyć wzmacniacz.

Tak czy inaczej, dzięki za linka :)

Generalnie ASR to pomiary można powiedzieć techniczności sprzętu a i to tylko w wybranych aspektach. To jak ocena auta tylko pod katem jego przyspieszenia i prędkości maksymalnej bez słowa o tym jak się nim jeździ. Niektórzy producenci przyznaj się do celowego "psucia", wprowadzając zniekształcenia, aby nadawać specyficznego charakteru wzmacniaczowi.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, slaw0001 napisał:

ASR 

Ja jakoś nie przepadam za tą stroną. Jeśli chodzi o recenzje, to najbardziej lubię te pisane przez redaktora Kisiela...i oczywiście naszego złotouchego Wojtka 😝. Chociaż ja, w przeciwieństwie do niego, nie dałbym żadnemu z przesłuchanych do tej pory urządzeń oceny poniżej 6, w skali 10-cio stopniowej 🙂. Ja patrzę na to z troszkę innej, może nieco szerszej perspektywy. Każdy sprzęt - kolumny, wzmacniacze, DACi, skierowane są do określonego odbiorcy i nawet jeśli nam nie przypadnie do gustu, to być może dla kogoś innego będzie to szczyt marzeń. Pozostaje też kwestia stosunku ceny do jakości jak również naszych własnych oczekiwań co do danego urządzenia. Dlatego warto znać preferencje recenzenta, żeby wiedzieć co i dlaczego mu się podoba lub nie 😉.

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, lpomis napisał:

Kurczę. Gdybym tylko widział te kolorowe wykresiki wcześniej to bym nie kupił. Załamka :P

Większość tych narzekań na stronie ASR dotyczy wbudowanego DAC-a, czyli rzeczy, którą najłatwiej obejść i która (z tego, co czytam) często jest najsłabszym elementem dobrych wzmacniaczy. Dodatkowo, wyniki pomiarów odnoszone są do wyników osiąganych przez produkty chińskie, które przenoszą wartości parametrów daleko poza granice słyszalności. Więc to relatywne "dużo gorzej" dla wybranych parametrów może być wciąż poza naszą percepcją. :)

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Rafał S napisał:

Dodatkowo, wyniki pomiarów odnoszone są do wyników osiąganych przez produkty chińskie, które przenoszą wartości parametrów daleko poza granice słyszalności.

Tym bardziej siara ze nie potrafią tego zrobić dobrze. U mnie w Cyrusie dac też można wyebać, więc po kiego ch marnowac potencjal na badziew. Czy słyszalne czy nie, dobre parametry nie są gwarantem dobrego brzmienia, ale złe dobrze nie wróżą 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, marcinmarcin napisał:

U mnie w Cyrusie dac też można wyebać, więc po kiego ch marnowac potencjal na badziew. Czy słyszalne czy nie, dobre parametry nie są gwarantem dobrego brzmienia, ale złe dobrze nie wróżą 

Marcin, no kurde przecież tyle razem gadaliśmy o synergii a Ty tu tak krzywdzisz DAC Cyrusa 8.2... 

Po pierwsze primo :) sprawdź w końcu zasilacz psxr2. Warto a wręcz trzeba. Dojdzie tkanki, głębi a i niskie się poprawią. A i sprawdź chociażby APC3 z tym Cyrusem i zasilaczem....i jego przetwornikiem, tyle kapitalnego  napowietrzenia nie słyszałem nigdzie indziej (systemy audio). 

Po drugie primo, może zwyczajnie pomysł na brzmienie od Cyruska nie jest dla Ciebie? Gdybym miał obrazowo pokazać charakter brzmienia Cyrusa  to najłatwiej byłoby mi to zrobić na tle Naima xs3, gdzie Cyrus 8.2 byłby fitneską na maksymalnym pocięciu, w szczytowej, zwiewnej pod zawody sylwetkowe formie a ta sama fitneska - jej ciało w okresie poza startowym byłaby odpowiednikiem brzmienia Naima.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, kaczadupa napisał:

Po drugie primo, może zwyczajnie pomysł na brzmienie od Cyruska nie jest dla Ciebie?

8.2 jako końcówka z Adi ryje beret (przynajmniej mój 😉) ale zawsze jest... A może być lepiej... uspokoi mi się trochę w pracy, to muszę pożyczyć psxr2, xpower i stereo 200.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Jan Onufry napisał:

Panowie a co myślicie o takim H95 do Emitów M10?

Myślę, że to może być całkiem dobry wybór 🙂. Ale to tylko moje zdanie 🙂.

 

1 godzinę temu, Jan Onufry napisał:

I jak Waszym zdaniem wypada przy Marantzu 7000N, bo po obniżce cenowo prawie się zrównują.

Niestety nie porównywałem bezpośrednio jednego i drugiego modelu, ale wydaje mi się jednak, że Hegel to odrobinkę wyższa półka niż ten Marantz. Najlepiej byłoby sprawdzić jeden jak i drugi model, bo jeden stwierdzi, że lepiej gra to, drugi, że tamto a Tobie być może do gustu przypadnie zupełnie coś innego. 

 

42 minuty temu, krzysztof.. napisał:

Czytałem głosy o wycofanej srednicy

W heglu cze zensorach 🙂?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.11.2021 o 10:10, Rafał S napisał:

Jestem trochę zamroczony po trzeciej dawce szczepionki i może nie myślę trzeźwo. 

Zazdroszczę, bo to nic.  Ja po 3 dawce miałem przez tydzień ostrą "męczarnie"  i 2krotnie wylądowałem na sorze. Do tej pory dochodzę do siebie. Zdrówka.

Wracając do tematu, co myślicie  o połączeniu Hegla z Kefami R3?



 

Edytowano przez lukluk71
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, lukluk71 napisał:

Wracając do tematu, co myślicie  o połączeniu Hegla z Kefami R3?

To może się udać. Gęstość Kefa z przejrzystością Hegla. Sam producent często się tak zestawia, co widać nawet na fotkach z oficjalnej strony.

1 godzinę temu, krzysztof.. napisał:

Spróbujcie podać sygnał przez złącze USB do DAC-a

wycofanie znika

Hm, muszę sprawdzić to połączenie. Do tej pory korzystałem z optyka. A co jest u Ciebie źródłem? Laptop/PC z Windows czy coś innego?

Edytowano przez lpomis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, lpomis napisał:

 

Hm, muszę sprawdzić to połączenie. Do tej pory korzystałem z optyka. A co jest u Ciebie źródłem? Laptop/PC z Windows czy coś innego?

Stacjonarny komp z Windows ,  kombinowałem z CD  ONKYO C-S5VL jako transport  po coaxialu , zenetrzna karta na usb Asus Xonar U5 i U7 po coaxialu  ( U7  kiepsko U5 bardzo dobrze )

najlepiej wyszlo po USB

pozniej U5

na koniec cd Onkyo

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, lukluk71 napisał:

Rozumiem że jednak ostatecznie został H95. 
Czy będą dalsze poszukiwania?

Od momentu zakupu H95 przewaliłem już kilka wzmacniaczy, które będę się starał stopniowo opisywać w dziale „Nasze testy”. Na razie nic mi bardziej nie przypasowało. Hegel jest po prostu najbliżej moich preferencji dźwiękowych i najbardziej sprawdza się w muzyce którą słucham. Nie ukrywam, że bardzo mocno czekam na następcę modelu H190, który według plotek może pojawić się całkiem niedługo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, lpomis napisał:

Od momentu zakupu H95 przewaliłem już kilka wzmacniaczy, które będę się starał stopniowo opisywać w dziale „Nasze testy”. Na razie nic mi bardziej nie przypasowało. Hegel jest po prostu najbliżej moich preferencji dźwiękowych i najbardziej sprawdza się w muzyce którą słucham. Nie ukrywam, że bardzo mocno czekam na następcę modelu H190, który według plotek może pojawić się całkiem niedługo.

Może uda mi się wybrać w tygodniu na odsłuch. Wieszcze obecnie w tophifi 6.5k pln. Jakiej muzyki słuchasz. Ja bym się przerzucał z Yamahy 803. Wiec pewnie i tak będzie przeskok. 
 

co myślicie o tym wpisie ? 
https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads%2Fhegel-h95-review-streaming-amplifier.28435%2F&fbclid=IwAR0Y08Oke_P9iI1gs9x3tAXitkCigZsGxDowZLAEv2nenuANZ2GnRiDVK1Q

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, lukluk71 napisał:

Jakiej muzyki słuchasz.

Głównie muzyka elektroniczna (o bardzo szerokim wachlarzu), rock.

23 minuty temu, lukluk71 napisał:

Ja bym się przerzucał z Yamahy 803. Wiec pewnie i tak będzie przeskok. 

Zdecydowanie :) A na pewno już będzie "inaczej" :D

24 minuty temu, lukluk71 napisał:

co myślicie o tym wpisie ? 

Wyżej kolega slaw0001 wrzucał już ten link. Co o tym myślę? Z jednej strony jestem zdziwiony troszkę tymi pomiarami, z drugiej jest mi to obojętne.

Odezwij się do Topa w Poznaniu. Oni bardzo chętnie wypożyczą Ci Heńka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, lpomis napisał:

Głównie muzyka elektroniczna (o bardzo szerokim wachlarzu), rock.

Zdecydowanie :) A na pewno już będzie "inaczej" :D

Wyżej kolega slaw0001 wrzucał już ten link. Co o tym myślę? Z jednej strony jestem zdziwiony troszkę tymi pomiarami, z drugiej jest mi to obojętne.

Odezwij się do Topa w Poznaniu. Oni bardzo chętnie wypożyczą Ci Heńka.

Ale tam ostry pojazd Hegel dostał od wszystkich. 

 

Widzę że we Wrocławiu jest Top hi fi :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Fafniak napisał:

wypożycz Haiku sol II

Chcesz, żeby w rankingu najbardziej nielubianych wzmacniaczy Wojtka zrzucił z pierwszego miejsca Moona? W życiu mu ten wzmacniacz nie podejdzie, nie ta góra, nie ta średnica, nie ten bas, nie ta przestrzeń i jeszcze to zmiękczenie. To będzie murowane pierwsze miejsce w rankingu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, kaczadupa napisał:

Chcesz, żeby w rankingu najbardziej nielubianych wzmacniaczy Wojtka zrzucił z pierwszego miejsca Moona? W życiu mu ten wzmacniacz nie podejdzie, nie ta góra, nie ta średnica, nie ten bas, nie ta przestrzeń i jeszcze to zmiękczenie. To będzie murowane pierwsze miejsce w rankingu. 

yyy nie bardzo wiem dlaczego?

Wszystko co wymieniłeś nie pasuje do tego haiku (według mojej opinii)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...