Skocz do zawartości

Hegel H95 - moje przemyślenia i wrażenia z odsłuchu po kilku tygodniach


lpomis

Recommended Posts

1 godzinę temu, kaczadupa napisał:

Mówię o wersji podstawowej haiku audio sol2, tej droższej nie znam (nie wiem też co tam teraz Haiku klepie bo szybko zmieniają te numerki i wersje). 

Ja mam tę droższą (Sol II SE). Sam wzmacniacz mi się podoba, ale powoli nabieram przekonania, że wymaga innych głośników, niż moje obecne. Myślę, że lepsze byłyby takie które grają mocniej środkiem, szczególnie dolnym środkiem, zachowując jednocześnie dużą ilość basu. Jeśli chodzi o Sol-a, to tych wersji nie było aż tyle. Doszli raptem do IV, natomiast każdy z nich to już inny wzmacniacz, co widać choćby po różnicach w mocy wyjściowej. Na pewno nie można tu mówić o zmienianiu samych numerków.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na H95 bardzo przyjemnie słucha się gitary  . Perfect leci bardzo często u mnie .

kolumny Dali Zensor 7 . sygnał przez  USB

Wziąłem do testów CD Denona  1600 , sygnał po coaxialu , ociepla  brzmienie i dodaje  delikatnie basu

przy perfekcie bardzo przyjemnie , ale na Depeche Mode music for the masses juz czułem że basu bywa za dużo ( na usb było ok )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, lukluk71 napisał:

Panowie a jak wygląda tam obsługa strumienia ?

Aktualnie działa Spotify Connect, AirPlay (o ile masz sprzęt Apple), UPnP. Wyższe modele (od H120) mają dodatkowe ficzery. Heńki nie mają żadnej własnej aplikacji na smartfony, nie mają też wifi - mimo że fizycznie w środku jest zamontowany moduł sieciowy to aktywne jest tylko połączenie przewodowe.

7 godzin temu, krzysztof.. napisał:

Na H95 bardzo przyjemnie słucha się gitary

Też tak uważam. W nagraniach koncertowych takiego Nine Inch Nails, Puscifer czy Tool jest fajnie odseparowana od reszty. Przyczepić się można wybrzmień talerzy ze względu na dość wygładzone, napowietrzone, czasami łagodne wysokie tony. Chciałoby się żeby miały większą masę. Ale taki stan rzeczy ma wg mnie jednak więcej zalet niż wad. Tutaj znowu - co kto lubi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hegel to nie moja szkoła brzmienia. Nie słuchałem H95, ale H590 i modelu niżej (chyba H390) i w obu wzmacniaczach brakowało mi wypełnienia, jakieś iskry. Brzmienie było niby nie męczące, ale z drugiej strony nudne. Ale przede wszystkim - zbyt odchudzone.

Ale ja generalnie w ogóle nie przepadam za tranzystorami i mało jest dla mnie dobrych takich integr w przedziale do 50-70 tyś. zł.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lpomis napisał:

@lukluk71 - z Ipada możesz puścić Tidala na Hegla za pomocą Airplay. Korzystam w ten sposób z Apple Music czasami i nie ma żadnego problemu. Wszystko działa stabilnie. Ewentualnie komputer i połączenie przewodem USB.

a przez Airplay nie stracę na jakości ?

gdzieś czytałem że niektórzy przez jakąś apkę mconnect odpalają. 

Sorry za pytania, ale jestem totalnym laikiem. Na swoją Yamahę 803 mam kupca, ale nie chcę zostać później z samym wzmakiem bez źródła. Albo ze źródłem które jest słabej jakości. 

 

Edytowano przez lukluk71
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Melo-man napisał:

Brzmienie było niby nie męczące, ale z drugiej strony nudne. Ale przede wszystkim - zbyt odchudzone.

Jeszcze do niedawna miałem podobne zdanie. Słuchałem kilku modeli Hegla u kolegi i za nic to granie mi nie pasowało. Ale jak Wojtek przytachał Swoją maszynę na zloty i posłuchałem w kilku zestawach z różnymi DAC-ami i kolumnami to zmieniłem zdanie. Hegel nie był ani nudny ani odchudzony. Owszem grał wg. mnie liniowo, ale uznaje to za wielką zaletę. Pięknie eksponował zalety i wady kolumn , na pewno nie jest to wzmacniacz który zagra ze wszystkim i to świadczy o jego klasie. Reszta to już kwestia doboru toru i subiektywnych preferencji brzmieniowych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Udało mi się przesłać muzykę z tel po lan .  Apka BubbleUPnP .

H95 sporo " namieszał " w moich sprzetach

Mam odtwarzacz  CD który był transportem po coaxialu i tuner Onkyo Hd4850

CD i tuner idą na sprzedaż , radio przesyłam z tel przez Vradio

muza z tel przez BubbleUPnP  z lapka przez przez Itunes

to jest to czego szukałem  :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

witam

Ostatnio pojawila sie lepsza oferta na h 95 I mam pytanko do bardziej obeznanych w temacie hifi.

Czy polaczenie z akkusami monolith f 1 na userach moze sie powiesc.

Nie lubie grania przeladowanego na twarz z duza iloscia basu.

Akkusy to moje kolumny od nowosci I nie chce ich wymieniac na inne zestawy.

Obecnie kolumny sa podlaczone do roksana k3 I dla mnie jest za gesto  w srednicy I ogolnie za malo powietrza w nagraniach.

Czy ten hegel moze poprawic czy jednak gra nie warta swieczki

Dzieki za ewentualne odpowiedzi

Bogdan

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Dnia 13.08.2021 o 21:06, lpomis napisał:

...  Jest też Roon, AirPlay i ma być (lub już jest) Tidal Connect. (dot. Hegel H95).

Witam wszystkich, to mój pierwszy post na tym forum.

Z tego co mi wiadomo w Heglu H95 nie jest dostępna obsługa Roon. Jest ale od wer. H120.

Ciekawe spostrzeżenia w Twoich postach, dziękuję za nie. Przymierzam się do zakupu. Jak na razie jestem po pierwszym odsłuchu H95. Jak dla mnie, ze słuchanych kolumn (w grę wchodzą tylko podstawkowe) najlepiej zagrał z ELAC Vela BS403.

Z chęcią poznam Wasze spostrzeżenia odnośnie wspomnianych przeze mnie kolumn i ewentualnych alternatyw do nich (podstawkowych).

Zastanawiam się także nad H120 i jak z nim zagrałyby ELAC Vela BS403. Z chęcią poznam Wasze opinie.

Jakie kable głośnikowe waszym zdaniem mogłyby się sprawdzić w połączeniu H95/H120 z ELAC Vela BS403?

Dnia 7.11.2021 o 22:36, lpomis napisał:

... Jak widać, H190 ze względu na to nie można nazwać już tak bardzo uniwersalnym jak niższe modele. Widać tutaj, że nowsze modele producenta jak H95 czy H120 zmieniły nieco kierunek w stronę delikatnego złagodzenia, muzykalności. Odnośnie wykonania: 20kg solidnego piecura i potężne transformatory robią wrażenie. Pilot i funkcjonalność sieciowa - podobnie jak w H120 czyli bardzo dobrze.

Małe sprostowanie - 20 kg to ma H390. Natomiast H190 ma 14,6 kg.

Edytowano przez BunF
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, BunF napisał:

Heglu H95 nie jest dostępna obsługa Roon

Masz rację. Mój błąd. Roon jest obecny od serii H120 w górę. Kiedy pisałem swoje spostrzeżenia, kwestia wsparcia dla Roon była otwarta. Teraz wiadomo, że H95 go nie dostanie.

Jeśli chodzi o H95 vs H120 - ja między nimi nie słyszałem praktycznie żadnej różnicy. Kwestia lepszego wykonania, fajniejszego pilota, dodatkowego wariantu kolorystycznego (biały) w H120, kilku dodatkowych bajerów sieciowych. Wg mnie nie warto dopłacać jeśli Ci na tym nie zależy :)

Z Elacami i Kefami to fajne zestawienie.

Edytowano przez lpomis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, BunF napisał:

H190 ma 14,6 kg.

Nieprawda. 19kg z hakiem. Ważyłem ;) H390 to już ponad 2 dychy.

Moja żona ma maksymalny udźwig 25 kilo. Jak sprzedawałem swojego H190 to było jej już ciężko i ledwo dawała radę. Ale żeby nie było - trochę jej pomogłem.

Edytowano przez lpomis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czy istnieje w H95 i H120 możliwość odtworzenia plików MQA i DSD? Sprzedający w sklepie mówił, że tak, później, że coś będzie przycięte ale wtedy dopiero zaczynałem temat, łykałem wszystko jak pelikan i nie dopytałem.

Z moich poszukiwań wynika, żę jest to zaimplementowane od wer. H390. Czyli, że w niższych modelach ten format nie jest obsługiwany i nie zostanie odtworzony?

2. Co dzieje się w przypadku odtwarzania przez COAX i network/upnp plików o wyższych gęstościach niż 24/192?

3. Co dzieje się w przypadku odtwarzania przez OPTICAL i USB plików o wyższych gęstościach niż 24/96?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...