Skocz do zawartości

Wymiana apmlitunera stereo POMOCY


hajcer

Recommended Posts

Cześć, mam w domu zestaw Roth Audio Oli 40 + Onkyo TX 8150 na kablu Melodika PurpleRain. Racji wymiany mebli jestem zmuszony wymienić amplituner. Czy możecie polecić coś co napędzi te kolumny a jednocześnie będzie niskie ( gabaryty) do kwoty około 4tyś. Zastanawiałem się między Marantz NR1200 a Onkyo TX 20LD. Ale czytając fora nie do końca są polecane te modele pod moje kolumny. Moje oczekiwania to na pewno nie iść w tył z jakością jaką otrzymuję teraz. Lubię głęboki nisko schodzący bas i optymalnie czystą górę. Aktualnie zestaw gra na 22m2 ale docelowo będzie na 38m2 (wiem że to dużo). Reasumując szukam alternatywy do Onkyo TX 8150  ale duużo niższej którą nie gra gorzej aniżeli TX8150, super by było mieć z 2x HDMI ale nie jest to jakiś must have .  Czy możecie pomóc ? Pozdrawiam ! 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pakuje się w zabudowaną szafkę lub półkę sprzętu, bo musi mieć wentylację. Jakie są wymiary tzn. szerokość, wysokość oraz głębokość? Zastanawiam się czy przenosząc kolumny do większego pokoju, wystarczy Ci basu. Może nie spiesz się z tym kupowaniem na wyrost, sprawdź to co masz w tej chwili, jak to gra w tym docelowym pomieszczeniu i opisz co byś chciał zmienić lub poprawić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, lysyrafal napisał:

Nie pakuje się w zabudowaną szafkę lub półkę sprzętu, bo musi mieć wentylację. Jakie są wymiary tzn. szerokość, wysokość oraz głębokość? Zastanawiam się czy przenosząc kolumny do większego pokoju, wystarczy Ci basu. Może nie spiesz się z tym kupowaniem na wyrost, sprawdź to co masz w tej chwili, jak to gra w tym docelowym pomieszczeniu i opisz co byś chciał zmienić lub poprawić?

Amplituner nie będzie zabudowany ( będzie stać na szafce) ale będzie bardzo mało miejsca miedzy amplitunerem a telewizorem i nie chcę żeby zasłaniał mi obraz TV w jakimkolwiek stopniu . Wysokością Marant to max co może być. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to rozumiem, więc ten problem odpada jak tak będzie stał. Amplituner który bardziej odpowiadałby dźwiękowo pod co chcesz osiągnąć jest np. Denon DRA-800H, ale wysokość nie ta. Ewentualnie coś mniejszych wymiarów jak np. SVS Prime Wireless SoundBase, jednak bez HDMI. Może jakiś niski wzmacniacz plus odtwarzacz sieciowy czy to rozwiązanie odpada?

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, hajcer napisał:

Myślę, że mogę rozważyć również wzmacniacz + sieciówkę. Bo bez multimediów a konkretnie Spotify się nie obejdzie niestety ;) 

Kompaktowy i wydajny wzmacniacz: Nuprime IDA-8 plus odtwarzacz sieciowy: Audio Pro Link 1, a ceny negocjuj. Warto, a nawet trzeba przed finalnym zakupem wypożyczyć sprzęt do domu i sprawdzić jak to gra. Wspominam o tym, ponieważ już kilka razy zdarzyło się iż ktoś kupił sprzęt, a później przeprowadzał się do innego mieszkania tudzież domu i była totalna klapa. Możesz zostać z czymś co nie zagra dobrze i jeszcze raz powtórzę, że najpierw sprawdź to co masz w tym większym pomieszczeniu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chciałbyś iść w kierunku muzykalności i mocniejszego dołu to te cechy spełnia Denon DRA800h. Największy problem jest z gabarytem oraz modułem HDMI. 
W okolicach 4000zł masz Quad Vena II Play czy Audiolab 6000a Play ale nie ma w tym przypadku HDMI. Arcam Solo czy Naim Uniti Atom to dobre konstrukcje ale budżet nie jest z gumy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawieś TV na ścianie, zrobi się miejsce na sprzęt. Ja tak mam. 😉 Jest duży wybór wieszaków do TV. Montaż jest banalnie prosty, 4 dziury pod kołki 8, ale zwykłą wiertarką z udarem mechanicznym może być problem. Zleć komuś montaż jak nie masz smykałki. Jak masz to możesz zrobić to sam. Jednak do tego będziesz potrzebować młotowiertarki na wiertła SDS. Możesz kupić lub wypożyczyć, ja kupiłem. 

Gdybyś miał pytania, śmiało pisz. 

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyrus One występuje w 3 odsłonach i o ile w przypadku One i One HD możemy mówić o tym samym brzmieniu to One Cast jest zupełnie inny, bardziej przestrzenny, dynamiczny i szczegółowy. Jest to inny układ. Już wielu klientów do nas przychodziło i przekazywało informację z innych salonów, w których ktoś twierdził, że wszystkie Cyrusy brzmią tak samo, a odsłuch pokazywał zupełnie coś innego. 
Cyrus One Cast to bardzo dobre urządzenie i posiada wszystko na czym Ci zależy. Warto koniecznie go posłuchać. 
 

Zapraszam do kontaktu mamy wszystkie wzmacniacze na stanie, możemy umówić się na odsłuch lub wysłać na testy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...