Skocz do zawartości

Wzmacniacz do Elac 407 do ok 20k


Marcin De

Recommended Posts

Witam kolegow i kolezanki, 

 

Poszukuje wzmacniacza zintegrowanego do ok 20k do Elac 407. 23m2, lekki rock, elektronika, jazz. Moze byc tranzystor, hybryda moze nawet klasa D. Szczegolnie mile widziane komentaze osob ktore mialy okazje sluchac tych glosnikow. 

Rozwazam wstepnie:

Copland 150, Pathos Logos, Luxman 505, Nad M33, Hegel 390, Michi X3, Accuphase e270. 

 

Pozdrawiam i licze na fajna dyskusje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Witaj,

Oczywiście My :) - My znamy te głośniki bardzo dobrze i powiem Ci, że pewne wymagania w stosunku do amplifikacji muszą być spełnione.

Z naszych obserwacji, przydałbym się wzmacniacz z dużą kontrolą na basie. Dodatkowo, wskazana zrównoważona góra pasma. Wstęga ma lekkie tendencje do rozjaśnienia dźwięku.

Proponuję Ci następujące propozycje:

-NAD M33 bądź Pathos Logos Mk2. Dwie, różne konstrukcje ale bardzo dobrze współpracujące z tymi właśnie głośnikami. Sądzę, że najlepszą opcją byłoby spotkać się w jednym z naszych oddziałów. Z jakiego miasta piszesz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Marcin De napisał:

Szczegolnie mile widziane komentaze osob ktore mialy okazje sluchac tych glosnikow

Słuchałem podobnych podłogówek Elac w salonie i dla mnie opinia że grają jasno jest dość ciekawa... Ja je (lub podobne Elace) odebrałem jako ciemne, dociążone, ale dobrze grające kolumny. Znajomy lubi je łączyć z Teac-ami i ogólnie jasno grającymi wzmacniaczami. Ja bym spróbował AP 505 i do tego DACa z pre np Nuprime dac9 lub topping d90se 

3 godziny temu, HQ150 napisał:

Drogi, mógłby być tańszy ale stan wydaje się świetny.


https://allegrolokalnie.pl/oferta/accuphase-e-406v-legendarna-integra-2x220w

Zamuli do reszty 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Vele 407 przez jakis tydzień na testach. Grały z Supernaitem 2. Jest to bardzo fajne granie jednak zgadzam się z opinią, że po jasnej stronie. W moim pomieszczeniu (22m), dość jasnym oraz bez adaptacji, a także przy muzyce (metal, jazz) i przy moich preferencjach niestety się nie sprawdziły.

Vele mają obłędny bass, który podkreślają gdy jest okazja. Jest on jednak szybki, punktowy i bardzo przyjemny - żadnego dudnienia. Góra jest rewelacyjna rozdzielcza, napowietrzona bez znaków ostrości. Muzyka folkowa albo inna gdzie jest dużo instrumentów perkusyjnych, przeszkadzajek (tamburyny, grzechotki, shakery...) to poezja. Na moje ucho środek był wycofany pod względem innych pasm i tego mi bardzo brakowało. Pojawiał się po podgłośnieniu ale wtedy góry było też znacznie więcej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, lechique napisał:

Vele mają obłędny bass, który podkreślają gdy jest okazja. Jest on jednak szybki, punktowy i bardzo przyjemny - żadnego dudnienia. Góra jest rewelacyjna rozdzielcza, napowietrzona bez znaków ostrości(...)Na moje ucho środek był wycofany pod względem innych pasm i tego mi bardzo brakowało.

Słuchałem monitorów vela w salonie Top Hi Fi i odniosłem podobne wrażenie. Góra rewelacyjna, rozpylona z mnóstwem detali. Bas sprężysty i dobrze kontrolowany. Niestety średnica wg mnie też była delikatnie wycofana. Ale ogólnie, mimo dość krótkiego kontaktu z tymi paczkami, uważam jednak że to bardzo fajne monitory. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, marcinmarcin napisał:

Nie wiem czy to była konkretnie 406. Nie pamiętam połowy klamotów które mialem, a co dopiero gdzieś słuchane u znajomych. Pamiętam że złote to nie był system który wpadł mi w ucho

To polecam go posłuchać. Nie każdy Accu gra tak samo.

Zwłaszcza do pak jak w temacie to może być strzał w dziesiątkę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, HQ150 napisał:

To polecam go posłuchać. Nie każdy Accu gra tak samo.

Zwłaszcza do pak jak w temacie to może być strzał w dziesiątkę.

Masz rację, dodatkowo Elac chyba też grają inaczej... Jak patrzę w cennik to myślę że Cariny słuchałem nie Vela... 🙄

Zapamiętałem jako spokojne, z łagodna górą, ale na pewno miały coś w sobie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Nie napisałeś jakiego brzmienia oczekujesz, a to jest dosyć istotne. Elac Vela 407 w mojej ocenie lepiej sprawdzają się z cieplejszymi wzmacniaczami takimi jak Roksan Caspian M2, Moon 340i X czy Vincent SV700. 

Bardziej dynamiczne brzmienie uzyskasz na Naim Supernait 3 czy Gato Audio DIA-400S. 

Zapraszamy do kontaktu w celu umówienia odsłuchu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka wnioskow na szybko po odsluchu z Elac 407:

Copland 150 - ciekawa barwa srednicy ale jakby spowolniony przez co czasem czulem sie jakbym zagrzebal sie w smole. 

NAD M33 -  dynamiczny, moze nawet za bardzo

Hegel 390 - czyste i swobodne granie ale dodaje jakby taka nosową maniere

Michi X3 - neutralnie, dynamiczne i czyste ale czegos mi tu brakuje

Zalezy mi na dzwieku lekko ocieplonym w srednicy, muzykalnym a reszta jak w dobrym neutralnym tranzystorze. 

W nastepnej kolejnosci sprobuje Luxmana 505 oraz 550 i Pathos Logos.

550 ma mala moc (klasa A) ale zobaczymy😀

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Vela 407 absolutnie nie ciepłe wzmacniacze bo później to gra właśnie jak w smole.

Moim zdaniem będziesz musiał wyjść poza salony TOP aby znaleść dobry wzmacniacz do nich.

Sam się przymierzałem swego czasu do 409, odsłuchując w komplecie z 407 i te  wyżej wymienione wzmacniacze najbardziej mi do nich spasowały.

I faktycznie jeśli Accu to od serii e4

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, S4Home napisał:

Do Vela 407 absolutnie nie ciepłe wzmacniacze bo później to gra właśnie jak w smole.

Moim zdaniem będziesz musiał wyjść poza salony TOP aby znaleść dobry wzmacniacz do nich.

Sam się przymierzałem swego czasu do 409, odsłuchując w komplecie z 407 i te  wyżej wymienione wzmacniacze najbardziej mi do nich spasowały.

I faktycznie jeśli Accu to od serii e4

Piotr

Mamy w swoim portfolio kilku zacnych producentów wzmacniaczy, więc sugerowałbym najpierw kilku u nas posłuchać a potem takie rzeczy pisać Piotr. 

Po drugie "Do Vela 407 absolutnie nie ciepłe wzmacniacze bo później to gra właśnie jak w smole." - a proponujesz wzmacniacz Accuphase który ma właśnie taką tendencje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem. Bo od was chciałem kupić 409 wspomniane.

I wyżej wymienione wzmacniacze zagrały po prostu znacznie lepiej.

14 godzin temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Po drugie "Do Vela 407 absolutnie nie ciepłe wzmacniacze bo później to gra właśnie jak w smole." - a proponujesz wzmacniacz Accuphase który ma właśnie taką tendencje.

Czytamy uważnie koledzy.

Nie polecałem serii 2 a serie 4. Ona nie jest ciepła. Według niektórych to wyznacznik liniowości.

Te dwa wzmacniacze to dwa różne światy.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, S4Home napisał:

Słuchałem. Bo od was chciałem kupić 409 wspomniane.

I wyżej wymienione wzmacniacze zagrały po prostu znacznie lepiej.

Czytamy uważnie koledzy.

Nie polecałem serii 2 a serie 4. Ona nie jest ciepła. Według niektórych to wyznacznik liniowości.

Te dwa wzmacniacze to dwa różne światy.

Piotr

Może się nie zrozumieliśmy :) 

a dlaczego w końcu nie zakupiłeś u nas 409-tek?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Łukasz Jankowski napisał:

Chciałbym się podpiąć pod temat, mam kolumny podstawkowe Vela 403 i zastanawiam się nad wymianą wzmacniacza (korzystam z Arcam A29). Jakie polecacie w budżecie ok. 10 tys.?

Do 403 polecam Caspiana M2 albo Lyngdorfa.

13 godzin temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

a dlaczego w końcu nie zakupiłeś u nas 409-tek?

1. Ze względu na dostępność

2. Wybrałem wtedy coś innego.

Jednak seria Vela jest jednym z moich ulubionych kolumn w swoim budżecie. Wtedy testowałem je na prawdę sporo.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Łukasz Jankowski napisał:

Źródłem u mnie jest odtwarzacz CD Pioneer PD-50 i Denon DNP-800NE. Szukam brzmienia przestrzennego, raczej ciepłego, szczegółowego, ale niekłującego.

Cześć,

posłuchałbym z nimi Unisona Unico Due. Myślę, że bardzo dobrze mógłby wypaść również Cyrus i7 XR.

Pozdrawiam,

Michał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...