Skocz do zawartości

Wzmacniacz do Elac 407 do ok 20k


Marcin De

Recommended Posts

Aż dziwne, że nie pojawiła się jeszcze propozycja wzmacniacza firmy Devialet. Co prawda ich cena zaczyna się od 20 tys., ale można znaleźć na OLX, Allegro oferty w granicach 15 tys. w stanie idealnym i jeszcze na gwarancji. Jeśli udałoby się do niego dobrać kolumny uwzględnione w systemie SAM, to zwłaszcza w przypadku kolumn podstawkowych dostajemy synergiczne połączenie zwłaszcza właśnie z ponadprzeciętnie ogarniętym basem. Zresztą średnica i wysokie tony też są na najwyższym poziomie, co pewnie potwierdzi TopHifi.

Wzmacniacze te dysponują też pewnymi rozwiązaniami technicznymi właściwie niedostępnymi w przypadku konkurencji. Jedynie, ale to sprawa gustu, można mieć wątpliwości do ich gałkologii, której po prostu nie ma, codzienna obsługa jest dostępna wyłącznie poprzez pilota (który zresztą wygląda obłędnie) lub apkę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Dnia 17.08.2021 o 08:06, S4Home napisał:

I faktycznie jeśli Accu to od serii e4

Niekoniecznie - bo również nowsze 3xx (np. E-370) są niezłe.
Poza tym - oprócz 406V w niewiele wyższej cenie (porównywalnej z E-260 i E-270) można kupić nowsze modele Accuphase serii 4xx. A będą 5...10 lat młodsze.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.08.2021 o 12:42, grzegorz. napisał:

A co nie tak jest z tym Accuphase? Właśnie już w E-270 budowa jest bardzo zbliżona do E-370.

Wiesz zbliżona to nie to samo.

Wiele jest produktów podobnych do siebie. Nie tylko w branży audio a jednak innych.

Posłuchaj E2 i E3.

Dnia 25.08.2021 o 13:09, Łukasz Jankowski napisał:

Dziękuję za odpowiedź. A w czym będzie lepszy tranzystor? Słuchałem w TopHiFi Hegla H190, Luxmana L-505uXII z tymi kolumnami i tak na szybko to niczym mnie nie zachwyciły. Chciałbym posłuchać jeszcze hybrydy Pathos Classic MKIII, ale nie miałem okazji.

To może wyjdź poza Topy.

8 godzin temu, Łukasz Jankowski napisał:

A jak stare Accuphase by się zgrało z 403? Są na olx 206, 211, 212.

Serii 4

8 godzin temu, RoRo napisał:

Niekoniecznie - bo również nowsze 3xx (np. E-370) są niezłe.

Warto odsłuchać. Chodź tu cena już wyższa od założonej.

 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

Wiesz zbliżona to nie to samo.

Wiele jest produktów podobnych do siebie. Nie tylko w branży audio a jednak innych.

Posłuchaj E2 i E3.

Piotr

Zaintrygowałeś mnie tym wpisem. Naprawdę słuchałeś w bezpośrednim porównaniu tych dwóch wzmacniaczy lub E280 - E380? Bo o ile np. w przypadku Maca nie miałbym żadnej wątpliwości jeśli chodzi o klasę wzmacniacza najniższej serii do oczko wyższej, gdzie już są autoformery, to w przypadku Accu różnica występuje przede wszystkim w zakresie dostępnej mocy, co teoretycznie może mieć znaczenie w przypadku bardziej wymagających zespołów głośnikowych lub jeśli do nagłośnienia z pełną mocą jest większe pomieszczenie.

Dlatego będę wdzięczny za bardziej konkretne informacje, w jakich aspektach seria E-2xx tak mocno obrywa od E-3xx. A przy okazji, czy posiadacie w swojej ofercie Accuphase?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.08.2021 o 08:32, Łukasz Jankowski napisał:

A Gato DIA-250S albo Primare I25?

Mi osobiście Gato nie przypadł ale wiem że niektórzy bardzo go chwalą.

Primare moim zdaniem pasuje dźwiękowo ładnie się zgrywa, chodź wcześniejsze propozycje są mocniejsze.

Dnia 30.08.2021 o 10:29, grzegorz. napisał:

Zaintrygowałeś mnie tym wpisem. Naprawdę słuchałeś w bezpośrednim porównaniu tych dwóch wzmacniaczy lub E280 - E380? Bo o ile np. w przypadku Maca nie miałbym żadnej wątpliwości jeśli chodzi o klasę wzmacniacza najniższej serii do oczko wyższej, gdzie już są autoformery, to w przypadku Accu różnica występuje przede wszystkim w zakresie dostępnej mocy, co teoretycznie może mieć znaczenie w przypadku bardziej wymagających zespołów głośnikowych lub jeśli do nagłośnienia z pełną mocą jest większe pomieszczenie.

Kiedyś ta różnica była większa faktycznie. Zarówno cenowo jak i jakościowo. Teraz to "tylko" 5K ale nawet w mocy do której się tak odnosisz 60W na kanał to spora różnica.

I ona przełoży się na barwę dzwieku.

Dnia 30.08.2021 o 10:29, grzegorz. napisał:

A przy okazji, czy posiadacie w swojej ofercie Accuphase?

Zdarzyło się. Pod zamówienie. Na stanie nie trzymamy.

Ja Ci sugeruje żebyś to sprawdził. Nautilus Ci go wypożyczy, sprawdź.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam,

ostatecznie wzialem Luxman 505 do Elac Vela 407. Te zestawienie mialo dobre parametry w kazdym aspekcie (mimo ze nie ideal), zloty srodek dla mnie. 
Jesli daloby sie jeszcze dodac nieco spojnosci Hegla, barwe Pathosa, kontrole basu M33 to bylby ideal. Kiedys myslalem ze wystarczy kupic drogi wzmacniacz jak accuphase E-4xx i bedzie wszystko w jednym ale to chyba sa co najmniej 2 wmacniacze. Poslucham kiedys E4 to sie dowiem;)

Moje spostrzezenia z innymi wzmakami i ich wybijajce sie cechy (wg mnie):

tranzystor:
Yamaha 2200 - brak swobody, swietny punch w basie
Hegel 390 -  swobodne, spojne granie ale dodaje jakby taka nosową barwe
Michi X3 - neutralnie, dynamiczne i czysto ale czegos odrobine mi tu brakuje

klasa D
NAD M33 -  swietna kontrola basu, dynamiczny, chyba za bardzo dynamiczny (odciagalo to moja uwage)

Hybryda:
Copland 150 - ciekawa przestrzen i barwa srednicy ale jakby spowolniony przez co czulem sie jakbym zagrzebal sie w smole (co bylo fatalne). Zupelnie inny niz pozostale.
Pathos Logos - rewelacyjna barwa (i jakby organiczne brzmienie), brak wady jak w coplandzie ale rozdzielczosc slaba w porownaniu z np Luxmanem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Marcin De napisał:

Te zestawienie mialo dobre parametry w kazdym aspekcie (mimo ze nie ideal), zloty srodek dla mnie. 
Jesli daloby sie jeszcze dodac nieco spojnosci Hegla, barwe Pathosa, kontrole basu M33 to bylby ideal.

Obawiam się, że nie za długo u Ciebie zagości.

Jeśli już w momencie zakupu dostrzegasz jego niedoskonałości to nie za dobrze to wróży na przyszłość.

10 godzin temu, Marcin De napisał:

wzialem Luxman 505

Znajomy chyba pół roku temu wymienił tego Luxmana ( można było od niego używkę prawie nową kupić i jakiś czas była na portalach w dobrej cenie)  na monobloki w klasie D na Hypexach plus do tego pre lampowe już nie pamiętam jakie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...