Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

Postanowiłem zabrać się za moje altusy 110 w których kompletnie brakowało basu. Więc zregenerowałem zwrotnice , czyli po prostu wszystkie części wymieniłem na nowe(schemat zwrotnicy niżej) oraz wymieniłem kable wewnątrz. Wstawiłem również bass reflexy 12cm. Same głośniki(GDN,GDM i GDWT) są stosunkowo nowe, były kilka lat temu(coś koło 5-6) wymieniane na zestaw ze strony tonsila i nigdy nie były katowane.  Mimo tego, podczas słuchania, fakt bass jest lekko wyczuwalny ,ale aby nisko tonowy w ogóle się poruszał muszę ustawić moc na amplitunerze na jakieś 60% co już graniczy z komfortem. Sam amplituner to Onkyo TX NR414, ale kolumny testowałem również na Grundigu m100-R z podobnym efektem. Sprawdzałem również czy odwrócenie fazy cokolwiek zmieni i nie , nie zmienia. Dodam że są wypełnione watoliną.

To chyba wszystko co mogę o nich napisać. Będę wdzięczny za każdą pomoc

Pozdrawiam

download.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Altusy to kolumny które nie są wybitne. One tak grają. Rzeźbienie raczej nie ma większego sensu. Szkoda czasu i pieniędzy. Jak masz możliwość to wróć do oryginalnej zwrotnicy i sprzedaj. Kup inne. Zainwestuj w stereo, czyli wzmacniacz stereo + kolumny + jakieś źródło.

Amplituner kina do muzyki mija się z celem. Chyba, że jest jakiś wysoki model, ale i tak wzmacniacz stereo z tego przedziału cenowego zagra lepiej. 

1) Jaka jest powierzchnia Twojego pokoju? 

2) Jakiej muzyki słuchasz? 

3) Jaki masz ewentualny budżet na inne kolumny? 

Pozdrawiam 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co możesz sobie sam sprawdzić jak nisko schodzą te Altusy. W komputerze zainstaluj Foobar, wciskasz klawisze Ctrl+U i tam i tam wpisujesz takie coś:

tone://100,10

w następnej linijce czynność Ctr+U powtarzasz, zmieniając jedynie częstotliwość

tone://150,10

i tak dalej...

 po zrobieniu całości wciskasz play i słuchasz.

-----------------------------

tone://xxxx,yyy -


xxxx - to częstotliwość w Hz
yyy - to czas w sekundach

 

Edytowano przez gienas
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.08.2021 o 16:10, 1Ender napisał:

Altusy to kolumny które nie są wybitne. One tak grają. Rzeźbienie raczej nie ma większego sensu. Szkoda czasu i pieniędzy. Jak masz możliwość to wróć do oryginalnej zwrotnicy i sprzedaj. Kup inne. Zainwestuj w stereo, czyli wzmacniacz stereo + kolumny + jakieś źródło.

Amplituner kina do muzyki mija się z celem. Chyba, że jest jakiś wysoki model, ale i tak wzmacniacz stereo z tego przedziału cenowego zagra lepiej. 

1) Jaka jest powierzchnia Twojego pokoju? 

2) Jakiej muzyki słuchasz? 

3) Jaki masz ewentualny budżet na inne kolumny? 

Pozdrawiam 

Pokój to w sumie salon 40m2.
Muzyka - Głównie elektroniczna, electro swing czasem jakieś techno
Do 1000 zł max

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł zrób zdjęcia jak stoją kolumny i kilka by uchwycić całe pomieszczenie. 

To co Cię ogranicza to budżet. Za 1000 zł, kolumny podłogowe używane do 40m2 będzie ciężko. Mam kolumny, które mieszczą się w Twoim budżecie, dużo lepiej grające od Tego co masz, ale mogą być za małe do 40m2. 

https://allegro.pl/oferta/kolumny-podlogowe-stereo-glosniki-dali-18-mkii-7196933043

 

Spróbuj Dali 18 od @Pumpurek

Kolejny krok to mocny wzmacniacz, który je napędzi.  Ampli kina będzie za słabe. 

Kolumny możesz wypożyczyć. Najlepiej porozmawiać z p. Mariuszem i powiedz, że szukasz kolumn w budżecie około 1000 zł z porządnym łupnięciem w dole pasma do Techno, trance itd. 

Na konkretny wzmacniacz używany przeznacz od 1500 - 2000 zł w górę. Dlaczego? Bo potrzebujesz "małej elektrowni", bardzo wydajnego prądowo pieca, który da radę nagłośnić pomieszczenie i dobrze rozrusza przetworniki. 

    Pozdrawiam 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.08.2021 o 07:44, 1Ender napisał:

Paweł zrób zdjęcia jak stoją kolumny i kilka by uchwycić całe pomieszczenie. 

To co Cię ogranicza to budżet. Za 1000 zł, kolumny podłogowe używane do 40m2 będzie ciężko. Mam kolumny, które mieszczą się w Twoim budżecie, dużo lepiej grające od Tego co masz, ale mogą być za małe do 40m2. 

https://allegro.pl/oferta/kolumny-podlogowe-stereo-glosniki-dali-18-mkii-7196933043

 

Spróbuj Dali 18 od @Pumpurek

Kolejny krok to mocny wzmacniacz, który je napędzi.  Ampli kina będzie za słabe. 

Kolumny możesz wypożyczyć. Najlepiej porozmawiać z p. Mariuszem i powiedz, że szukasz kolumn w budżecie około 1000 zł z porządnym łupnięciem w dole pasma do Techno, trance itd. 

Na konkretny wzmacniacz używany przeznacz od 1500 - 2000 zł w górę. Dlaczego? Bo potrzebujesz "małej elektrowni", bardzo wydajnego prądowo pieca, który da radę nagłośnić pomieszczenie i dobrze rozrusza przetworniki. 

    Pozdrawiam 

Na razie wstrzymam się z kupnem i odłożę kasę, ale dzięki za pomoc, jak budżet mi się zwiększy to się tym zajmę, szczerze mówiąc mam mniej niż 1000 na to więc no

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...