Skocz do zawartości

Projekt salonu pod kino domowe


Recommended Posts

Dzień dobry,

Chciałbym prosić o radę w temacie projektu salonu pod funkcję kina domowego.

Jestem na etapie projektowania / aranżowania domu i chciałbym w mądry sposób urządzić salon tak żeby uzyskać zadowalającą jakość odbioru kina domowego.

Poniżej zamieszczam link do pomieszczenia, mam świadomość że otwarty salon nie jest idealnym miejscem na urządzanie sali kinowej, ale może są sposoby, które pozwoliłyby uzyskać zadowalający efekt.

https://ibb.co/4TTtYHV

Chciałbym w pierwszej kolejności skupić się na akustyce pomieszczenia, jak je zaplanować, jakich materiałów użyć, może zastosować jakąś składaną ściankę akustyczną?

Co do kwoty nie mam ustalonego budżetu, nie jestem audiofilem, chciałbym celować w wyposażenie ze "średniej półki". Z góry dziękuję za waszą pomoc.

Pozdrawiam

Edytowano przez Kino domowe salon akustyk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akustyka... Unikaj szkła i twardych materiałów (granit itp). Ściany najlepiej z nierównomierną i chropowatą powierzchnią np. jakieś gipsowe panele ścienne. Mile widziana jakaś półka z książkami, obrazy (zdjęcia?) na miękkiej podbudowie. Gołe ściany to problem. Jak masz dzieci to może jakiś wielki pluszak w rogu pomieszczenia? Sufit nie wiem jak planujesz, ale jak podwieszany to jest parę istotnych zaleceń.

Co do aranżacji to zrobiłbym małą korektę jak w załączniku. Rogówkę oddal od tylnej ściany i trochę na środek. TV też na środek. Czerwone to frontowe kolumny, ciemno-niebieski subwoofer, ciemno zielony surround na wysokości głowy, jasno zielony tylny surround na wysokości głowy (opcjonalnie), niebieskie atmos w suficie (opcjonalnie), centralny pod TV nie zaznaczyłem. Możesz wg. mnie celować w układ 7.1.2, głośniki skieruj trochę w stronę odsłuchu.

Pomarańczowy to jakaś kolumna dekoracyjna od podłogi do sufitu, albo stand na głośnik... Lewy surround można by było na niej umieścić.

Jeśli chodzi o wszystkie głośniki surroundowe to rozważ instalacyjne ścienne. Oszczędzisz sobie miejsca i nie będą krzyczeć wyglądem.

Budżet dla średniej półki... Licząc za sam sprzęt audio (amplituner, głośniki) to dla systemu 5.1 wyjdzie 8-10tys. Jeśli 7.1.2 to 15-20tys. Oczywiście bardzo umownie Ci to określam bo taniej pewnie też można. Ale nie mówimy tu o najtańszych rozwiązaniach więć wg. mnie tak to wygląda. Bo drożej można polecieć też przecież.

x.thumb.PNG.518f71f4f702b3aa7de2799fa50f461d.PNG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

@Butler wielkie dzięki za instrukcje i zaangażowanie. Jestem z mazowieckiego, budowa rusza w marcu więc z do realizacji jeszcze trochę, ale chętnie skorzystam z profesjonalnego wsparcia.

Czy sądzicie że akustyczne oddzielenie salonu od reszty pomieszczenia będzie konieczne? Myślę tu o rozwiązaniu np. Sowan SWG 120.

 

Dzięki i pozdrawiam,

Bartek

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Kino domowe salon akustyk napisał:

Czy sądzicie że akustyczne oddzielenie salonu od reszty pomieszczenia będzie konieczne? Myślę tu o rozwiązaniu np. Sowan SWG 120.

Nie no nie róbmy biura z domu.

Tak myślę, nie wiem że wyglądało by to nad wyraz dziwnie.

Lepiej zainwestować w większy sprzęt plus absorbery, rozpraszacze.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...