Skocz do zawartości

Monitory do Cambridge Audio CXA81: Pylon Diamond Monitor 18 vs. Monitor Audio Silver 100 – wrażenia.


Rafał S

Recommended Posts

1 minutę temu, pirlo81 napisał:

Wtyki bananowe i przepinasz kable w zależności od tego, na które z nich masz w danym momencie ochotę. 

OK, ale ile razy mogę to zrobić bez szkody dla wtyków i terminali? 100? 1000? Bo jeśli nie mogę zmieniać raz dziennie, to posiadanie dwu zestawów kabli traci sens.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowione: Equilibrium Cello zostają w systemie. Zwracam przewody: Tellurium Q Black II, Cardas 101 i Audiomica Pirop Reference. Black II najlepiej zgrały się z moim zestawem pod względem równowagi tonalnej. Cello wciąż ciut za jasno, ale jednocześnie dość miękko i ciepło, a tego też potrzebowałem. Stereofonia, wybrzmienia, barwa, naturalność - pod wieloma względami Cello "zagrały" zdecydowanie lepiej niż Black II  i nie jestem w stanie się z tymi kablami rozstać. Na moje ucho są to w tej cenie rewelacyjne przewody głośnikowe. Spotkałem się kilkakrotnie z opinią, że ciężko znaleźć jakąś konkurencję dla Black II z tej samej półki. Ja właśnie znalazłem i bardzo się z tego cieszę. :)

Jestem ciekaw, czy ktoś jeszcze ich słuchał i czy zrobiły na nim podobnie duże wrażenie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Rafał S napisał:

Dzięki, wcześniej źle przeczytałem. Cambridge Audio oficjalnie nie wspiera bi-wiringu... w swoich głośnikach. Wzmacniacze oczywiście to umożliwiają. A jak z Waszego doświadczenia - warto?

Moim zdaniem nie.

Realnie co to daje? To jest to samo co zmienisz zworki na krótkie odcinki kabla :P

 

22 godziny temu, Rafał S napisał:

OK, ale ile razy mogę to zrobić bez szkody dla wtyków i terminali? 100? 1000? Bo jeśli nie mogę zmieniać raz dziennie, to posiadanie dwu zestawów kabli traci sens.

My to robimy w salce odsłuchowej non stop. W Przypadku kolumn terminale są solidnie zamontowane. Ale zdarza się że te w elektronice juz mniej. 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, S4Home napisał:

My to robimy w salce odsłuchowej non stop. W Przypadku kolumn terminale są solidnie zamontowane. Ale zdarza się że te w elektronice juz mniej.

Elektronika to nie problem, bo CXA81 ma dwa wyjścia. Dwa zestawy kabli mogłyby być non stop podpięte do wzmaka. Bardziej martwiłbym się, że wtyki się powycierają od przepinania po stronie kolumn .

Ale raczej skończy się na jednych kablach głośnikowych Cello i np. dwu interkonektach. Wielka szkoda, że CXA81 nie ma dwu wejść koaksjalnych. Zostaje rozwiązanie z przepinaniem interkonektów albo z ciemniejszym koaksjalem i jaśniejszym optykiem żeby uniknąć przepinania. Tylko, że jakoś nie zachwyca mnie brzmienie z optyka...

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, S4Home napisał:

Może zamiast kabli Dac Magic 100?

A czy da poprawę dźwięku w stosunku do DAC-a w CXA81? Ma lepszy przetwornik? Nigdy nie miałem do czynienia z zewnętrznymi DAC-ami. Poza tym oprócz kosztu samego urządzenia, to też dodatkowy interkonekt między Dac Magic 100 a CXA81 (czy jeszcze jakieś 500 zł. ekstra, bo lubię dobre kable ;) ). I pewnie jeszcze dodatkowy zasilacz i kabel do DAC-a (np. od Tomanka). Coraz więcej się tego robi. Musiałaby być wyraźna poprawa. Czy miałbym tam jakiś korektor?

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po krótkim namyśle - dzięki za pomysł :), ale nie będę teraz inwestował w taniego DAC-a.  Mój następny system (za jakieś 4-5 lat) będzie obejmował analogowy wzmacniacz i przyzwoitego zewnętrznego DAC-a. Jest spora szansa, że kable (głośnikowe i interkonekt) zachowam. Natomiast Dac Magic 100 poszedłby pod młotek, więc chyba szkoda pieniędzy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Rafał S napisał:

A czy da poprawę dźwięku w stosunku do DAC-a w CXA81? Ma lepszy przetwornik?

Nie, albo nie koniecznie. Ale będziesz mógł podłączyć dwa urządzenia za pomoca tego samego sposobu. Tego Ci brakowało tak?

21 godzin temu, Rafał S napisał:

Po krótkim namyśle - dzięki za pomysł :), ale nie będę teraz inwestował w taniego DAC-a.  Mój następny system (za jakieś 4-5 lat) będzie obejmował analogowy wzmacniacz i przyzwoitego zewnętrznego DAC-a. Jest spora szansa, że kable (głośnikowe i interkonekt) zachowam. Natomiast Dac Magic 100 poszedłby pod młotek, więc chyba szkoda pieniędzy.

Jeśli takie podejście to tak.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Ale będziesz mógł podłączyć dwa urządzenia za pomoca tego samego sposobu. Tego Ci brakowało tak?

Nie, zupełnie nie o to chodziło. Ja i dwa urządzenia??? :) Słucham tylko z transportu CD i nie planuję tego zmieniać. Kiedy wszyscy przejdą już na streamery i gramofony zastanę ostatnim żywym CD-manem.

Natomiast wspaniale byłoby mieć dwa wejścia koaksjalne do CXA81, żeby połączyć go dwoma różnie brzmiącymi interkonektami z CXC. To zamiast korektora w CXA81. Miałbym wtedy z pilota dwa tryby muzyczne, powiedzmy w uproszczeniu: do jazzu i rocka. Chociaż rzeczywista linia podziału mojego zapotrzebowania na jasne i ciemne brzmienie jest bardziej kręta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.09.2021 o 07:47, S4Home napisał:

Może zamiast kabli Dac Magic 100?

Dałeś mi do myślenia tym pomysłem. Może nie Dac Magic 100, ale jakiś lepszy zewnętrzny DAC, który sprawdziłby się też w przyszłym systemie. Docelowo (za, powiedzmy, 4 lata) chciałbym kupić nowy wzmacniacz (marzy mi się hybryda) i wyższej klasy monitory (być może używane). Powiedzmy 15 tys. łącznie (uwzględniając inflację). Ten przyszły zestaw miałby grać dźwiękiem lekko ocieplonym.

Teraz pytanie: czy jest sens już teraz kupić DAC-a na przyszłość pod ten zestaw (ale też do słuchania od razu w bieżącym systemie)? Czy DAC-i się szybko starzeją? Czy trzeba je precyzyjnie dopasowywać do wzmacniacza i kolumn? Ile musiałbym wydać na DAC-a dość dobrego do potencjalnego przyszłego zestawu (wzmacniacz + kolumny za te 15 tys.)? 1.5 tys.? 2 tys.? Więcej? Oczywiście biorę pod uwagę chińszczyznę. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DACi się nie starzeją. Mimo że w branży firmowej usłyszysz coś innego.

Najprostszy przykład DAC z przed około 10 lat, nie spiera DSD i ma kośc uważaną za starą. I co z tego skoro w niektórych systemach nadal gra lepiej po prostu.A większości osób nie słyszy DSD. To nie jest urządzenie jak streamer . Tam nie ma aktualizacji przestaje grac w skrajnych przypadkach. Tutaj on nadal działa.

22 godziny temu, Rafał S napisał:

Czy trzeba je precyzyjnie dopasowywać do wzmacniacza i kolumn?

To zalezy od słowa precyzyjnie. Ale to kolejny element toru i tak jego znaczenie w doborze całości jest spore,

22 godziny temu, Rafał S napisał:

Ile musiałbym wydać na DAC-a dość dobrego do potencjalnego przyszłego zestawu (wzmacniacz + kolumny za te 15 tys.)? 1.5 tys.? 2 tys.? Więcej? Oczywiście biorę pod uwagę chińszczyznę.

2K jest ok.

Topping D 70, Arcam irDAC II, Sabaj D5 itp itd

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...