Skocz do zawartości

Głośniki tył do Yamaha RX-A1080


Diablotic

Recommended Posts

Mam prawie skompletowany zestaw KD. Na chwilę obecną posiadam w koszyku:

  1. Amplituner RX-A1080
  2. Kolumny przód - 2xHeco Aurora 1000
  3. Środek Heco Aurora Center 30
  4. Sub Yamaha SUB100

I zostają 2xgłośniki tył. Z racji tego, że nie ma możliwości pociągnięcia kabla muszą być bezprzewodowe. Co proponujecie do tej Yamahy, czy 2xMulticast 20 czy może można użyć 2xMulticast 50? Ewentualnie jakie jeszcze głośniki na tył podejdą do mojego setupu?

Edytowano przez Diablotic
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym jak najwięcej elementów z Yamahy bo w drugim pomieszczeniu będzie stał BAR40 +SUB100.

Czytałem też, że ten SUB100 wcale taki najgorszy nie jest no i mam Multicasta w razie czego mogę na dwa suby lecieć.

Brak kabla to też w moim przypadku dodatkowy plus.

Przyznaję się bez bicia, że audiofilem nie jestem i jeżeli faktycznie różnica w dźwięku jest tak duża na w przypadku suba po kablu, że przeważa moje argumenty to jestem w stanie się przekonać. Czy warto?

Edytowano przez Diablotic
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zależy Ci na bezprzewodowych tyłach to idź w kierunku MusicCast 20. MusicCast 50 nie wykorzystasz na tyłach w 100%. 

Subwoofer natomiast weź po kablu. Jakość będzie zdecydowanie wyższa niż na bezprzewodowych. Jeśli nie zależy Ci na kontroli to oczywiście nikt nie zabroni Ci iść w kierunku SUB100.  Napisz jeszcze jakie masz pomieszczenie do nagłośnienia? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK w takim razie mój setup będzie się kształtował następująco:

  1. Amplituner RX-A1080
  2. Kolumny przód - 2xHeco Aurora 1000
  3. Środek Heco Aurora Center 30
  4. Tył 2xMulticast 20
  5. Sub Aurora 30A

Ponadto drugie pomieszczenie:

  1. Soundbar Yamaha BAR40
  2. Sub Yamaha SUB100

Panowie @S4Home i @Q21 widzę, że udzilacie śię mocno na forum i prowadzicie również sklepy więc podeślijcie mi proszę wyceny tych elementów na PW. Jak ceny bedą korzystne to nie widzę problemów, żeby zrealizować zamówienie u was.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Diablotic napisał:

O a tak chciałem 1080 - dlaczego jego nie ma, czy produkują jego nowszą wersję może?

Model RXA 1080 jest już nieprodukowany. Jego bezpośrednim następcą jest model RXA4A, który na dniach powinien pojawi się salonach Tophifi. Nie wiemy jeszcze dokładnie o ile będzie brzmiał lepiej, ale zapowiada się obiecująco.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tam masz inne zasilanie.

Tam jest 110V o ile się nie mylę. Sprawdź to. Do tego musisz dokupić przystawkę do zasilania. Poprawcie mnie jeśli gadam coś nie tak?

RX-A4A – 7.499zł na razie nie ma dramatu.

Bo tyle samo jest za granicą.

Po ile masz ta 1080?

https://www.ebay.co.uk/itm/194279791227?hash=item2d3bfa5a7b:g:k-4AAOSwxB9gd~0X

5700 zł

1700 zł różnicy.

niech się wypowie jakiś elektronik czy będzie problem z zasilaniem.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja patrzyłem na ta: https://www.ebay.com/itm/334056472012?epid=4028940271&hash=item4dc7513dcc:g:l0kAAOSwkpBg2Ybq - ma zasilanie na 220V więc problemu nie będzie z działaniem.

Nie chodzi o cenę, bo do tej z ebaya może (ale nie musi) dojść jeszcze cło czy tam vat na granicy ale o to co faktycznie można kupić. Jeżeli A4A jest bardziej zaawansowana technologicznie czy tam po prostu lepsza to lepiej na nią poczekać tylko ile i gdzie ją kupię w PL?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Diablotic napisał:

Nie chodzi o cenę, bo do tej z ebaya może (ale nie musi) dojść jeszcze cło czy tam vat na granicy

Teraz na pewno dojdzie. Więc to musisz doliczyć. Więc cena może wyjśc nawet wyżej.

23 godziny temu, Diablotic napisał:

Jeżeli A4A jest bardziej zaawansowana technologicznie czy tam po prostu lepsza to lepiej na nią poczekać tylko ile i gdzie ją kupię w PL?

To taki złoty grał.

Informacja o nich pojawiła się w Maju a do tej pory nikt tego modelu w PL nie widział.

W teorii jest bardziej zaawansowany. Chodź 2.1 HDMI BUG ma być dopiero rozwiązany aktualizacją? Ciekawe.

https://www.zkelectronics.com/compare/yamaha-rx-a4a/australia/yamaha-rx-a1080/uk,-europe,-middle-east-and-russia/

Myślę że lepiej wyjdziesz czekając.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...