Skocz do zawartości

DTS w telewizorze do kina domowego - czy konieczne?


hubearth

Recommended Posts

Cześć, 

Jestem na etapie planowania zakupu telewizora i kina domowego. Telewizor już mam praktycznie wybrany - LG OLED C1. Zastanawia mnie jedna kwestia. W trakcie rozmowy w lokalnym sklepie audio sprzedawca powiedział mi, żebym sprawdził czy telewizor obsługuje DTS, bo przy kinie domowym to praktycznie konieczność. LG OLED nie obsługują DTS, więc pytanie czy w takim razie mam szukać innego telewizora?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli źródłem dźwięku jest TV to faktycznie DTS nie odtworzysz. Mam na myśli korzystanie z funkcji sieciowych telewizora (odtwarzanie filmów via DLNA), USB (Pendrive) itd. Masz film z DTS, to musisz mu zapewnić inne źródło czyli jakiś odtwarzacz podłączony do amplitunera. Nie tylko LG przestaje wspierać DTS... :( I nie tylko DTS, z tego co wiem spora część nie wspiera już nawet poczciwego Dvix'a.

Większość filmów w tej chwili jest kodowana w Dolby, ale jeśli masz jakieś swoje archiwum gdzie filmy tylko w DTS to trochę lipa.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwisy streamingowe i konsole nie są problemem. Jeśli masz jednak filmy w DTS na komputerze w lub jakimś serwerze domowym typu QNAP, to jeśli uruchomisz DLNA i będziesz chciał oglądać je po sieci z menu TV to będą bez dźwięku. Podłączasz jednak komputer jako jedno ze źródeł do amplitunera i problem znika, bo amplitunery DTS bez problemu dekodują. Ewentualnie kupujesz jakiś fajny odtwarzacz multimedialny np. Zidoo Z9x, wygodne rozwiązanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale po co ci DTS w TV?

Masz teraz konsole. A jesli Ci braknie to kupisz inne źródło. Android Boxa Ferguson, Xiaomi, Nvidia czy właśnie jakaś konsola. I nie jest to potrzebne.

Ale to jest idealny temat do wejścia  w dyskusję sensu eARC. Pamiętam kiedy ja się tym oburzałem po co to komu to jednak był to klucz wyboru. No to właśnie widzimy.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...