Skocz do zawartości

Wzmaczniacz dla kolumn Pylon Audio Diamond 28


nevellan

Recommended Posts

Cześć,

szukam wzmacniacza, który będzie pasował do kolumn Pylon Audio Diamond 28.

Zależy mi, aby to to był urządzenie z wbudowanym DAC, zastanawiam się tez nad wzmacniaczami all in one (streamer, HDMI). 

Pomieszczenie: 4,5 x 4,5 m2.

Budżet 5000 zł - może być więcej, jeśli będzie warto.

Co możecie mi polecić?

 

Edytowano przez nevellan
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli podobało Ci się precyzyjne brzmienie CXA81 to Evo 75 może przypaść Ci do gustu. Niestety ale nie uważam aby był to progres względem CXA81. Niewątpliwie progresem byłby Quad Artera Solus Play, Naim Uniti Star czy Moon Ace ale wszystkie te opcje są znacznie droższe. 
Dynamiczne brzmienie uzyskasz także na Cyrus One Cast, w którym masz dodatkowo HDMI ARC. 

Jeśli byłbyś zainteresowany przetestowaniem to zapraszam do kontaktu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@nevellan Moim zdaniem pakowanie się w urządzenie all in one po klasycznym wzmacniaczu, będzie regresem pod względem jakości dźwięku. Takie urządzenia też szybko tracą na wartości, ponieważ się szybciej starzeją, a szczególnie tak drogie. Oczywiście zrobisz jak chcesz, ale myślę iż warto to jeszcze raz przemyśleć. Konkretny wzmacniacz ROTEL RA-1572, który gra bardzo dynamicznie i energiczne, dobrze kontroluje bas, co w przypadku w/w kolumn będzie pomocne.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o Lyngdorf Tdai-1120 - widzę, że to urządzenie ma wszystko, przynajmniej na papierze.

Czy ten wzmacniacz dobrze zagra z Pylonami?

 

Wspominaliście też o nowym Roksanie, chodziło Wam o Roksan Attessa?

Kiedy planowana jest premiera tego wzmacniacza, ogólnie całej serii? 

Edytowano przez nevellan
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Moja propozycja: NuPrime STA-9 + DAC-9.

To moja obecna elektronika i będę bardzo mocno jej bronił, choć nikt z salonów Ci tego zestawu nie zaproponuje ;)

Grają u mnie z Diamondami 28 i jest pięknie, ale zgrywaliśmy je także z kolumnami YB Audio Zonda Beryllium i było naprawdę fantastycznie.

Kumpel ma pre i końcówkę Parasounda i jak usłyszał NuPrime to zrobił wielkie oczy, że takie maleństwa mogą zagrać w ten sposób.

Do wyrwania za mniej niż 7000 na pewno jak pogadasz, a i z czasem możesz rozbudować to o drugą końcówkę STA-9.

Ja na pewno to za jakiś czas zrobię, ale chyba w pierwszej koleności wymiana kolumn, pewnie na coś ze stajni YB Audio.

Robiłem bezpośrednie porównanie z Vincentem SV-237MK, który wypadł imo gorzej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, kacper.kaps napisał:

To moja obecna elektronika i będę bardzo mocno jej bronił, choć nikt z salonów Ci tego zestawu nie zaproponuje

Dlaczego?

To nadal Rafko dystrybucja? Więc można tym handlować. To nie jest święty Graal. I to typowo Polskie, skoro ja mam to wszystkim polecam :)

A sami dobrze wiemy że jednak każdy musi sam wybrac dla Siebie.

Piotr

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, S4Home napisał:

Dlaczego?

To nadal Rafko dystrybucja? Więc można tym handlować. To nie jest święty Graal. I to typowo Polskie, skoro ja mam to wszystkim polecam :)

A sami dobrze wiemy że jednak każdy musi sam wybrac dla Siebie.

Piotr

Nie rozumiem, czemu 'typowo polskie'.

Wiesz Piotr, skoro u mnie się z Diamondami NuPrime świetnie sprawdza, to czemu mam nie polecić?

Napisałem tak, bo nie spotkałem się z tym, żeby jakikolwiek salon polecał tutaj ten zestaw, a autorowi tematu nie zaszkodzi na pewno chociaż odsłuchać.

Każda opinia chyba się na forum liczy, a nie tylko tych, którzy czerpią z tego profit.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, kacper.kaps napisał:

Nie rozumiem, czemu 'typowo polskie'.

Bo mam porównanie Polskiego rynku audio z tym UK

W Polsce jeśli mamy jakiś sprzet (nie piję absolutnie do Ciebie) to polecamy go innym. To widac w każdym poście praktycznie.

W UK uwierz że fifty-fifty nie zaproponuje sprzetu który ma. Malo tego łatwiej znajdziesz obiektywną opinie że ktoś mówi że go mu brakuje w jego sprzecie.

19 godzin temu, kacper.kaps napisał:

Wiesz Piotr, skoro u mnie się z Diamondami NuPrime świetnie sprawdza, to czemu mam nie polecić?

Jasne że możesz i kolega powinien to zrobić.

19 godzin temu, kacper.kaps napisał:

Napisałem tak, bo nie spotkałem się z tym, żeby jakikolwiek salon polecał tutaj ten zestaw, a autorowi tematu nie zaszkodzi na pewno chociaż odsłuchać.

Każda opinia chyba się na forum liczy, a nie tylko tych, którzy czerpią z tego profit.

Pelna zgoda

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
10 minut temu, lysyrafal napisał:

Nowej serii nie słuchałem, ale w starej jest wyraźna różnica w swobodzie grania między w/w wzmacniaczami. Swoją drogą w cenie wyższego modelu, można by już pomyśleć o wzmacniaczu mocy plus przedwzmacniacz tej marki.

Problem w tym, że raczej chciałbym jedno urządzenie, ewentualnie wzmacniacz zintegrowany plus oddzielnie streamer.

Edytowano przez nevellan
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metodą prób i błędów na ucho, a najlepiej wypożycz taki przewód. W jednym systemie się sprawdzi, w drugim niekoniecznie. Jakieś przewody w domu pewnie masz, także możesz sobie porównać i będziesz wiedział czy warto zainwestować w coś droższego.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lysyrafal napisał:

Metodą prób i błędów na ucho, a najlepiej wypożycz taki przewód. W jednym systemie się sprawdzi, w drugim niekoniecznie. Jakieś przewody w domu pewnie masz, także możesz sobie porównać i będziesz wiedział czy warto zainwestować w coś droższego.

Właśnie nie mam 😜

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...