Skocz do zawartości

Denon X1300W - buczy transformator?


Recommended Posts

Witam. Posiadam amplituner Denon X1300W kupiony używany raptem pare dni temu (wcześniej używałem 1200W). Dziś po włączeniu przywitało mnie  buczenie (taki wysoki dzwiek) dobiegające z amplitunera - dzwiek z kolumn wydobywał się normalny. Wiem, ze lekkie buczenie to normalny objaw, ale tutaj buczenie roznosi się na cały salon i nawet muzyka nie zagłusza. Otworzyłem górna pokrywę i na 90% to transformator ale wysoki dzwiek ciezko ustalić. Podlozylem pod transformator gumowane uszczelki ale nie zlikwidowało to buczenia. Dodam ze odłączyłem wszystko i na samym kablu zasilającym również to występuje, sprawdzałem inne gniazdka. Czy to mozliwe ze silikon wysechł lub coś w tym stylu i uzwojenie tak buczy? Czy mogę w jakiś sposób podłączyć sam transformator żeby mieć pewność ze to on?

Edytowano przez Michał Chełchowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, stoi idealnie poziomo - ruszanie amplitunerem nic nie zmienia w tym buczeniu. Na przykład wczoraj jak go podłączyłem po tym jak stal nieużywany dwa dni to nie buczał, dziś rano włączam i buczy na cały dom. To nie jest sieć elektryczna bo już sprawdzałem w dwóch mieszkaniach i to nie jest lekkie buczenia jak np. w subwooferach tylko jak odrzutowiec.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem jeszcze jedna zależność. Zdarzy się ze np po nocy włączę amplituner i jest cisza, a zdarzy się ze buczy, ale jeżeli podziała ok. 5min to buczenie ustępuje, wiec wyglada, ze jest to zależne od temperatury. Teraz kwestia czy to jest transformator czy może po prostu jakaś cewka. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...