Skocz do zawartości

Stereo 22m2 10 000 PLN


h3xan3

Recommended Posts

Witam wszystkich,

Planuję zakup zestawu stereo do salonu 22m2, chciałbym prosić o pomoc w doborze albo zasugerowaniu co jeszcze mogę posłuchać i co waszym zdaniem podpasuje do moich gustów i wymagań tak więc:

1) Cena do 10 000 PLN

2) Nowy czy używany - biorąc pod uwagę powyższe na pewno nowy sprzęt

3) kino czy stereo - zdecydowanie dobrze grające stereo

4) sprzęt towarzyszący - na dzień dzisiejszy jedynie Tidal z TV po optyku, PC, w przyszłości streamer

5) powierzchnia 22m2 (poniżej szkic gdzie będą stały kolumny i "główne" miejsce do słuchania

6) Jaka muzyka - najbardziej lubię spokojne rytmy, kobiece wokale, skrzypce, kontrabas, fortepian, gitara akustyczna, spokojna perkusja, ale też czasem chce poczuć siłę dźwięku z gęstym niskim basem (Agnes Obel, Norah Jones, muzyka filmowa, Red Hot Chilli Peppers, Racounters to chyba taka mieszanka podstawowa). Oczekuję od muzyki a raczej od dźwięku precyzji i mocy, bardzo lubię słyszeć wszystkie niuanse.

7) Zakup raczej na wiele wiele lat, z ew rozbudową o streamer lub CD

😎 funkcje dodatkowe - z racji tego że podstawowym źródłem będzie TV z którego jedynym wyjściem jest HDMI i optyk, to drugie wyjście jest wymagane, lub ew dodatkowy DAC który przemieli ten sygnał na analog do wzmacniacza, dobrym pomysłem jest zintegrowany streamer ale jakość dźwięku jest priorytetem więc nie jest to wymagane. Mały plusik na pewno będzie w stronę wzmacniaczy z cyfrową regulacją dźwięku.

9) Preferencje dźwięku tutaj chyba odpowiedź była powyżej, zamiast tego opiszę co jak dotąd udało mi się ustalić na odsłuchach:

I) B&W 603 Anniversary + Rotel A14 / NAD C356 / Yamaha R-N803D / Onkyo A-9150 (chyba ten model)

Amplituner Yamahy zdecydowanie odpada, zero precyzji i jakości, a sama aplikacja do sterowania też na podobnym poziomie. Rotel A14 dał czadu, basu na pewno nie brakowało a może i nawet czasami za dużo, może gdyby tą moc z dołu zamienić na lepszą precyzję do byłoby to. NAD wypadł też bardzo ciekawie jak dla mojego ucha, nie miał takiego kopa jak Rotel ale wydawał się bardziej precyzyjny i opanowany, a Onkyo było bardzo zbliżone do NADa tyle że może z mniejszą ilością mocy, tak jakby chciał ładnie zagrać ale no już nie mógł więcej dać z siebie.

II) Marantz 7000N / Denon PMA-800NE + Dali oberon 5/7 / Polk Audio S55E / Focal Chora 816

Z racji tego że początkowo budżet był ciut mniejszy to i kolumny testowane też były inne, ale na pewno dało to do myślenia i sprecyzowało jakiej muzyki oczekuję. Polk Audio tutaj rzeczywiście pokazało efektowne tandetne granie - to nie moja bajka. Natomiast Oberon 5 może i jest mały ale jak na te wymiary i cenę to szacun, niski bas i precyzja z takich małych paczek kopara mi opadła ale chciałbym czegoś więcej, większy brat pokazał to czego brakowało maluchom, muzykę z rozmachem przyjemną dla ucha i dźwięczną. Sprzedawca zaproponował także Focale, których nie rozważałem ale po usłyszeniu naprawdę wiedziałem że to jest to czego oczekuję, czystość precyzja usłyszenie najmniejszych detali - brakowało jedynie ciut więcej dołu.

III) Marantz 7000N + MA Bronze 500 / Pylon Sapphire 25 / Dali Oberon 7 / Focal Chora 816

Tutaj krótko - MA i Pylon - takie nijakie to granie jakby zza kurtyny, może fajne gdyby ich nie zestawić z Focalami. Tutaj odsłuch był w ogromnym pokoju a raczej pomieszczeniu coś koło 10x10m, i Oberony grały tak jakoś nieśmiale, ale Focale nadrabiały - nie mocą ale czystością.

IV) Leak stereo 130 / Audiolab 6000A / Cambridge Audio CXA81 / NAD C368 / Marantz 7000N + Focal Chora 826

Leak - dużo góry, dużo dołu (jak na focale), bas precyzyjny czuć lekkie kopnięcie, bardzo precyzyjnie i detalicznie (tutaj kolumny były nowiutkie więc z tego co czytam na forum dźwięk lekko jeszcze się ociepli co w tym wypadku myślę że nawet było by pożądane), Audiolab - zbyt ciepło jak zza kurtyny ale za to fajna stereofonia, Cambridge grał ładnie ciekawie ale bez polotu, chyba też lekko za ciepło, NAD - bardzo podobna precyzja do Leaka ale jakby krańce zakresów były ucięte, przy bardzo cichym słuchaniu nadal można usłyszeć wszystkie smaczki w muzyce (duży plus), a Marantz - hmm przy ściszeniu mało co słychać - definitywnie odpada.

Na dzień dzisiejszy faworytem jest zestaw Chora 816 + Leak stero 130 - co prawda tutaj górne rejestry potrafiły być lekko metaliczne miejscami ale chyba o taki dźwięk mi chodzi i może to zniknie w przypadku wygrzanych kolumn, jedyne co czego mi wciąż brakuje to troszkę wiecej dołu.

Bardzo bym prosił forumowiczów i branże o sugestie czego jeszcze mógłbym posłuchać co podpasowałoby w moje gusta.

Z góry dziękuję za pomoc :) 

 

633153172_10KAudio.thumb.jpg.58feda619d3cf6a9499a34abc03ed6a8.jpg

Edytowano przez h3xan3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Widzę, że sporo słuchałeś i masz już obycie. Szukasz ewidentnie brzmienia precyzyjnego z przejrzystą ale nie nachalną górą. 
Koniecznie posłuchaj Heed Elixir, który jest wulkanem energii. Bardzo dobrze zgrywa się z Audio Physic Classic 8 ( tutaj niestety wyjdziemy poza budżet) lub Xavian Jolly. Może nie zapewnią takiej kości basu jak Audio Physic ale poprawią przestrzeń oraz głębię. 

Z urządzeń all in one masz Cambridge Audio Evo75, którego warto byłoby posłuchać tylko nie przesadź ze zbyt jasnymi kolumnami takimi jak Focal Chora 826 tutaj lepiej pasowałyby Dali Oberon 7 lub precyzyjniejsze Q Acoustic 3050i. 

Zapraszamy na odsłuch w naszym salonie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam focale poprzedniej generacji , na "tańszych" tranzystorach niestety góra będzie taka sobie , można to poprawić dac-iem , ale lepiej szukać lepszego wzmacniacza.

Na 40 letnim wzmaku yamahy spokojnie podłoga wibruje bez jakiś dużych poziomów głośności (oczywiście bass + oraz loudness ustawione) , na 9W lampie Dadi Freyr - think about this także daje odpowiednio basu.

Z czasem się dochodzi do tego iż walenie z dołu jest męczące , zasłania to co najlepsze czyli średnicę i ogólnie lepiej odpalić subwoofer , mimo iż focal spokojnie zatykają uszy bassem.
816 spokojnie wystarczą do tej wielkości pomieszczenia , dobierz tylko odpowiedni wzmacniacz , ciekawe czy jakaś hybryda dała by radę

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na ustawienie sprzętu raczej bym obstawiał mniejsze podłogówki lub większe monitory. Focal Chora 826 słuchałem gdy szukałem kolumn do mojego nada c356bee. Grały jak dla mnie zbyt jazgotliwie i twardo na basie. Ostatecznie wybrałem Diamond 28 czyli podobnej wielkości paczki i to był błąd. Mam dosyć podobne rozstawienie i kolumny tych gabarytów okazały się za duze. Basu było za dużo i po pewnym czasie zaczęło to męczyć. Mniejsze kolumny lepiej znikały w pomieszczeniu i nie tworzyły tak dużej ściany dźwięku. Przerabiałem różne paczki o rożnej konstrukcji. Między innymi Tannoy xt6f, Elac Carina 247.4. Obecnie mam AP Yara II Superior i dobrze wpasowują się akustycznie. Nie wiem jak graja AP C8 ale moze faktycznie warto spróbować ale mniejsza wersje Classic 5. Moje Yary są również duze i mocne ale jednak potrafią zniknąć w pomieszczeniu. Nie próbowałem tylko kolumn podstawkowych ale za dwa tygodnie może będę miał okazję. Nie wykluczam, ze zastąpią moje Yary. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem już na samum początku musisz wybrać jakieś źródło. Sam system za 10 000 bez źródła ( bo TV nim nie będzie) to słaby pomysł.

Niech to będzie coś prostego jak WXAD 10 Yamahy czy Malinka, ale musi być.

Sprawdź jeszcze Fyne F502, ELAC 247.4 i to zasilane Marantz PM 7000 N czy czystym wzmacniaczem Cyrus ONE

Myslę że pozytywnie odebrał byś także Emotiva T2+ to produkt który ma znakomity stosunek cena jakość. Wtedy można sobie pozwolić na lepszy wzmacniacz, streamer.

Zapraszam na odsłuch

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.08.2021 o 15:54, Q21 napisał:

Koniecznie posłuchaj Heed Elixir, który jest wulkanem energii. Bardzo dobrze zgrywa się z Audio Physic Classic 8 ( tutaj niestety wyjdziemy poza budżet) lub Xavian Jolly. Może nie zapewnią takiej kości basu jak Audio Physic ale poprawią przestrzeń oraz głębię. 

Z urządzeń all in one masz Cambridge Audio Evo75, którego warto byłoby posłuchać tylko nie przesadź ze zbyt jasnymi kolumnami takimi jak Focal Chora 826 tutaj lepiej pasowałyby Dali Oberon 7 lub precyzyjniejsze Q Acoustic 3050i. 

Zapraszamy na odsłuch w naszym salonie. 

Już się umówiłem do was na odsłuchy dzięki :) zobaczymy posłuchamy, jestem ciekawy tych APC i Xaviana a nawet Q Accustic liczę że miło się zaskoczę.

 

Dnia 18.08.2021 o 21:14, Kubakk napisał:

Mam focale poprzedniej generacji , na "tańszych" tranzystorach niestety góra będzie taka sobie , można to poprawić dac-iem , ale lepiej szukać lepszego wzmacniacza.

Na 40 letnim wzmaku yamahy spokojnie podłoga wibruje bez jakiś dużych poziomów głośności (oczywiście bass + oraz loudness ustawione) , na 9W lampie Dadi Freyr - think about this także daje odpowiednio basu.

Z czasem się dochodzi do tego iż walenie z dołu jest męczące , zasłania to co najlepsze czyli średnicę i ogólnie lepiej odpalić subwoofer , mimo iż focal spokojnie zatykają uszy bassem.
816 spokojnie wystarczą do tej wielkości pomieszczenia , dobierz tylko odpowiedni wzmacniacz , ciekawe czy jakaś hybryda dała by radę

Właśnie góra w focalach była dla mnie fenomenalna w przypadku NAD, Leak, Marantz i nawet Denon dawał radę i troszkę ogłady. Co do 816 vs 826 - słuchałem 816 zazwyczaj w większych pomieszczeniach - brakowało ewidentnie dołu, w przypadku 826 odsłuch był w salce zbliżonej kubaturą od mojego salonu i tutaj było lepiej ale nadal czegoś brakowało - zastanawiam się czy z tych kolumn da się więcej wycisnąć basu. Swojego czasu pożyczyłem od znajomego Audio Academy Hyperion IV Plus - także duże mocne paczki - trochę nie moja barwa dźwiękowa ale grało to przyjemnie więc nie boję się za bardzo że 826 będą za duże / za mocne. Subwoofer odpada raczej (głównie ze względu na brak miejsca). 

 

Dnia 19.08.2021 o 07:40, S4Home napisał:

Moim zdaniem już na samum początku musisz wybrać jakieś źródło. Sam system za 10 000 bez źródła ( bo TV nim nie będzie) to słaby pomysł.

Niech to będzie coś prostego jak WXAD 10 Yamahy czy Malinka, ale musi być.

Sprawdź jeszcze Fyne F502, ELAC 247.4 i to zasilane Marantz PM 7000 N czy czystym wzmacniaczem Cyrus ONE

Myslę że pozytywnie odebrał byś także Emotiva T2+ to produkt który ma znakomity stosunek cena jakość. Wtedy można sobie pozwolić na lepszy wzmacniacz, streamer.

Zapraszam na odsłuch

Piotr

Rozważam coś używanego jako źródło, jak na razie chcę się skupić na samym dźwięku tak aby jak najbardziej mi podpasował, w zależności od ostatecznej ceny jaką przeznaczę na kolumny i wzmacniacz będę myślał jakie źródło (najchętniej bluenode bo obsługa tego to bajka ale to na przyszłość), chyba że wybiorę od razu wzmacniacz ze streamerem, jestem otwarty na wszelkie sugestie pomysły propozycję. Odnośnie waszych propozycji zdecydowanie poszukam i umówię się na odsłuch (do was troszkę za daleko :/) Dzięki za sugestie!

 

21 godzin temu, Na Temat Audio napisał:

Cześć,

polecam posłuchać jeszcze Tannoy Revolution XT8F ze wzmacniaczem Atoll In100 Signature lub Cyrus One HD.

Pozdrawiam,

Michał

Chętnie umówię się na odsłuch :) dzięki

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.08.2021 o 12:29, h3xan3 napisał:

Amplituner Yamahy zdecydowanie odpada, zero precyzji i jakości, a sama aplikacja do sterowania też na podobnym poziomie. Rotel A14 dał czadu, basu na pewno nie brakowało a może i nawet czasami za dużo, może gdyby tą moc z dołu zamienić na lepszą precyzję do byłoby to. NAD wypadł też bardzo ciekawie jak dla mojego ucha, nie miał takiego kopa jak Rotel ale wydawał się bardziej precyzyjny i opanowany, a Onkyo było bardzo zbliżone do NADa tyle że może z mniejszą ilością mocy, tak jakby chciał ładnie zagrać ale no już nie mógł więcej dać z siebie.

Jestem trochę zaskoczony, że NAD grał bardziej precyzyjnie od marki Rotel. Moim zdaniem jest to kwestia lepszego zgrania z kolumnami B&W.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

V) Dodam moje ostatnie doświadczenia

Audio Physic Classic 8 + Atoll IN80 / Onkyo 9050 - tutaj od pierwszych utworów było czuć moc tych kolumn, w przypadku Atolla niczego nie brakowało precyzja wysokich tonów, dokładność wokali, bas trochę rozciągnięty z tym że było go zbyt dużo, jednak wszystko wydawało się bardzo krzykliwe, Onkyo niestety nie dawało rady napędzić tych klocków.

Focal Chora 826 + Atoll IN80 / Onkyo 9050 / Heed Elixir / Vincent SV-227MK / Cyrus One - z Atollem było bardzo fajnie, czysto, basu nie brakowało, głosy były wyrażne, grało to znacznie przyjemniej niż APC, Onkyo dodało przyjemnego ciepełka do tego wszystkiego, niestety nie miało tak dobrej kontroli dolnych rejestrów ale to chyba jest taki klimat tego wzmacniacza. Heed także pokazał że w małym ciele wielki duch, ale muzyce brakowało takiej jakby muzykalności. Vincent no cóż inna półka cenowa, inna jakość, wszystkie dźwięki instrumenty były dokładne, na swoim miejscu było słychać każdy detal, do tego to wszystko było bardzo przyjemne i już wiem co znaczy liniowość. Cyrus One był bardzo podobny do Atolla, z tym że troszkę ogładził górę i dodał muzyce przestrzeni i namacalności.

Monitor Audio Silver 300 + Atoll IN80 - Precyzyjnie, dokładnie i lekko ciepło, zdecydowanie fajne połączenie ale... brak tego czegoś, ciężko to nazwać - muzykalność??? takie granie pozbawione duszy i polotu

 

Na chwilę obecną faworyt to nadal Chora 826 + Atoll IN80 lub Cyrus One, niestety lub stety kolummy było rozpakowane chwilę przed odsłuchem więc to granie się pewnie lekko ociepli i tutaj mam dylemat - Cyrus dodał fajnej głębi i trochę stonował górę, natomiast Atoll miał polot ale z kolei talerze czy trąbki potrafiły czasem ukłuć. Z cyrusem granie jest na już ale co będzie po miesiącu grania? nie będzie za ciepło? Spróbuję jeszcze umówić się na odsłuch w innym miejscu, może gdzieś znajdę Chory które już trochę grały. Inna sprawa że w odłsuchu "IV" basu brakowało mi w każdej konfiguracji, a tutaj bas był z każdym wzmacniaczem w ilośc w pełni wystarczającej, to kwestia wzmacniaczy czy pokoju odsłuchowego? 🤔 

 

Dnia 20.08.2021 o 14:25, lysyrafal napisał:

Jestem trochę zaskoczony, że NAD grał bardziej precyzyjnie od marki Rotel. Moim zdaniem jest to kwestia lepszego zgrania z kolumnami B&W.

Może to kwestia zgrania, może sam pokój, może Rotel tak dawał czadu dołem że trochę to przyćmiewało górę, to tylko moje subiektywne odczucia :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, h3xan3 napisał:

Inna sprawa że w odłsuchu "IV" basu brakowało mi w każdej konfiguracji, a tutaj bas był z każdym wzmacniaczem w ilośc w pełni wystarczającej, to kwestia wzmacniaczy czy pokoju odsłuchowego? 

Jeżeli odsłuchy były robione w tym samym pomieszczeniu to kwestia wzmacniacza oczywiście. Akustyka ma znaczenie, ale w przypadku gdy dany zestaw nie przypadnie Ci do gustu to ona tego nie poprawi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...