Skocz do zawartości

Pomoc/Dyskuja na temat dzwieku w kinie domowym-zmiany


ChinQuan

Recommended Posts

witam wszystkich!

Chcialbym zaciagnac opini specjalistow.

Moze napisze co mam obecnie

amplituner Onkyo TX SR608

2 KOLUMNY KEF Q55.2

glosnik centralny mordanut short ms304 i do tego 4 male glosniki z tej samej serii co centralny podwieszone pod sufitem.

Moj problem polega na tym ze mam maly ( ok 15m2 ) salon a do tego bardzo nie ustawny.. ( 1 sciana to okno 2 drzwi 3 drzwi )

Mam 2 malych dzieci wiec pomyslalem zeby zaoszczedzic troche miejsca i chcialem pozbyc sie tego ww zestawu i kupic ( uwaga!! ) soundbar.. 

W sumie to zamowilem juz polk magnifi mini z zamyslem testu i ewentualnego oddania go do sklepu.

 

Co Wy o tym myslicie? Glownie na zestawie ogladana jest tv/netflix/yt. Muzyka tez glownie z yt/spotify

co mozecie powiedziec o tym polk magnifi mini? Na internecie zbiera calkiem dobre opinie.. myslalalem tez o tym ze jesli ten mini bedzie calkiem spoko to oddam a kupie soundbar polk ale max.

moze jakies inne ciekawe opcje? Mialem tez mysl zeby kupic tego polk do filmow a na muzyke kupic jakis wzmacniacz i moze te kolumny kef zostawc

Edytowano przez ChinQuan
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Az sobie konto odgrzebalem, bo jestem na podobnym etapie. Tyle, ze u mnie moj stary AVR zaczal szwankowac i jestem na etapie wymiany. Tutaj jednak pojawiaja sie schody ze wzledu na dostepnosc i ceny nowego sprzetu. Wiekszosc ludzi zwiazanych z audio do belek jest negatywnie nastawionych. Wszystko zalezy od jakosci. Technologicznie, zaden inny segment audio nie rozwija sie tak dynamicznie. Dlatego osobiscie nie demonizuje tego sprzetu. Za to co oferuja ciezko jest je pobic. Szczegolnie jezeli chodzi o KD. (Mialem kilka podejsc i wyzszej klasy SB generuja dzwiek przestrzenny lepiej niz podobnej klasy cenowej zestaw 5.2.2).

Co do Polk magnifi mini, to przez niego nie bedziez mial dobrej opini o soundbarach. Nawet w tak malej powierzchni jak twoja. Te kefy to bardzo fajne glosniki i SB za tusiac z kawalkiem nie spelni twoich oczekiwan. Ja bym raczej celowal w SB zaczynajac od Samsunga serii Q800. Jednak kino wymaga surround, wiec to tak troche jak pudrowanie trupa.

Do muzyki to raczej zostawilbym glosniki i wymienil ampli na wzmacniacz stereo, po czym podpial do niego jakis streamer pokroju Chromecast Audio, a ze wzgledu na male dzieci to dobre sluchawki zamkniete i odpowiednio dobrany dlugi kabel.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, salata napisał:

 

Co do Polk magnifi mini, to przez niego nie bedziez mial dobrej opini o soundbarach.

co masz przez to na mysli? 

Ogolnie zamowilem SB juz dla samej ciekawosci wytestowania tego cuda. Mam 30 dni na zwrot wiec spokojnie pogra. 

No z dziecmi tak juz jest. Moj maly wlasnie bedzie uczyl sie chodzic wiec wolalbym unikac sytuacji ze bedzie mi dobieral sie do glosnikow. ( z 1 dzieckiem nie mialem zadnych problemow ale wiadmo jak to jest. )

Moj amplituner tez nie jest najmlodszy i wcale najlepszy.. wiec myslalem ze moze wyprzedac wszystko i kupic poprostu wzmacniacz? Na moja zone nie moge liczyc bo ona nie slyszy roznicy miedzy roznymi trybami kinowymi czy nawet stereo :D Ale glosniki jej nie przeszkadzaja tak samo jak wzmacniacz. Chcialbym tez cos mniejszego bo tyen moj onkyo to kawal luja heh 

ile takie cos ma mocy S.M.S.L Q5 pro Mini ?  czy da rade napedzic te moje kolumny?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd te dobre opinie o Polk mini. Słuchałem i wypadł delikatnie mówiąc średnio. Brakowało my dynamiki. Jedynie sub dawał radę. O przestrzenności zapomnij.

Nie wiem jaka skuteczność mają twoje głośniki surround, ale moje małe HKTS dopiero się rozkręcają jak odkręcę gałkę mocniej w prawo. Dopiero wtedy słychać różnice, ale mocno w prawo wieczorem nie mogę. Jednak taki np Q950T pokazuje od razu . Może i złe wybrałem na początku ale teraz szkoda mi wydawać 10K na poprawę.

Nie dręcz się dziećmi. Moje nigdy nie były zainteresowane głośnikami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, salata napisał:

Nie wiem skąd te dobre opinie o Polk mini. Słuchałem i wypadł delikatnie mówiąc średnio. Brakowało my dynamiki. Jedynie sub dawał radę. O przestrzenności zapomnij.
Nie dręcz się dziećmi. Moje nigdy nie były zainteresowane głośnikami.

Dlatego wlasnie chcialem pogadac o tym tutaj... Jakos nie moge tez w to uwierzyc ze SB 30cm moze robic robote nawet w malym pomieszczeniu. Ale wytestowac nie zaszkodzi.

Dzieci jedno ale moim glownym problemem jest wlasnie ten salon.. o ile rozmiar da sie przebolec to rozstawienie jest popprostu tragiczne.. 

dodaje zdj jak to mniej wiecej wyglada

pok.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko zaznacz gdzie stoi sprzęt i gdzie masz miejsce odsłuchu. TV stoi czy wisi, Jak wisi, to odpowiednia belke mozesz powiesic pod TV. Co do surroundow, to sa belki z odlaczanymi glosnikami jak JBL lub Philips Fidelio. IMO soundbary swietnie potrafia sie w kinie sprawdzic i muzyke poplumkaja, ale jezeli chodzi o jakosc stereo i to integra über alles. Nie jestem audiofilskim purysta, ale raczej melomanem i preferuje produkty audio co trafiaja w zloty srodek cena/jakosc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, salata napisał:

tylko zaznacz gdzie stoi sprzęt i gdzie masz miejsce odsłuchu. TV stoi czy wisi, Jak wisi, to odpowiednia belke mozesz powiesic pod TV. Co do surroundow, to sa belki z odlaczanymi glosnikami jak JBL lub Philips Fidelio. IMO soundbary swietnie potrafia sie w kinie sprawdzic i muzyke poplumkaja, ale jezeli chodzi o jakosc stereo i to integra über alles. Nie jestem audiofilskim purysta, ale raczej melomanem i preferuje produkty audio co trafiaja w zloty srodek cena/jakosc.

kanape mam pod okem i tam znajduje sie moje miejsce. Na przeciwko tv powieszony na scianie LF w lewym roku pokoju i PF w prawy za drzwiami.. tu 1 problem. Przy ogladaniu filmow oczywiscie drzwi zamkniete. Centralny pod tv nad tv przy wnece mam hight front powieszone prawie przy suficie i sur mam pod w rogach pod sufitem skierowane tak jakby w kanape. Wszystko ustawiane bylo automatycznie z  uzyciem mikrofonu do onkyo. 

Kanape mam przy samym oknie wiec nie jestem wstanie dac surr za kanapa niestety. W piatek bede mial tego polka mini ale nie jestem jakos pozytywnie do tego nastawiony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Zrobisz sobie kuku.

Przestaniesz akceptować dzieci i rodzinę, podświadomie zwalisz na nich taką degradację dzwieku.

Az tak do tego nie podchodze Jesli roznica bedzie bardzo duza na minus to napewno nie zrezygnuje z mojego zestawu. Glownie to rozchodzi sie o miejsce ;/ 

Sprawdze ten Cantom Movie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...