Skocz do zawartości

Dźwięk z PC + DAC USB vs Raspberry PI4 + DAC USB


Szymek3392

Recommended Posts

@Techfan sugerujesz, że słuch mnie myli? Żadne bajania. Obecnie słucham muzyki na przemian PC i raspberry. PC gra gęstszym dzwiekiem ale za to mniej rozdzielczym niż PI4 i nie chce być inaczej. Jest więcej basu. Obydwie konfiguracje maja swoje zalety i wady, i obydwie lubię. Nie potrzebuje pomiarów aby to potwierdzić. Wiem co słyszę, a słuch mam dobry. @Tweeter2016 w pełni się zgadzam, dlatego mam dac za 600 zł, który gra z powerbanka za 100 zł. Ostatnio miałem okazje słuchac zestawu Spendor A7 z Naim xs3 i jakimś drogim streamerem. Gralo to naprawdę swietnie. Ten zestaw zrobił na mnie duże wrażenie ale po powrocie do domu i włączeniu mojej konfiguracji stwierdziłem, ze nie gral 3 razy lepiej na co sugerowałaby cena :) 

Edytowano przez Szymek3392
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, gienas napisał:

Z tym że dźwięk z Maliny i PC jest wypuszczany przez jakiś player i nie wiesz jakie korekty stosuje, i ten sam plik inaczej zabrzmi z maliny czy PC...

No to dotyczy wszystkich urządzeń. Ale ja także , mimo że to mało audiofilskie, stosuje PC obok Maliny.

18 godzin temu, pirlo81 napisał:

Pytam zupełnie poważnie, bez złośliwości i podtekstów. Na jakiej kwocie postawiłbyś tę granicę? Pytam bo stoję przed zakupem wzmacniacza i zastanawiam jaka kwota jest rozsądna. 

A moim zdaniem kolega Tweeter nieco pomija źródło. Może nie śledziłem tematu całego, albo się gdzieś zgubiłem, jesli tak to przepraszam. Natomiast nie może być tak że stawiamy na wzmacniacz i kolumny i tu szukamy poprawy dzwieku a olewamy źródło czy akustykę.

 

Akustyka to ciezki temat bo w tych pomieszczeniach także mieszkamy. Ale źródło. uwazam za równie wazne co wzmacniacz.

Pirlo co do Twojego pytania. To myślę że każdy ma tą granice w innym punkcie.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...