Skocz do zawartości

Gdzie kupię DSD?

Khedron

Recommended Posts

Pytałem już kiedyś, ale dostałem linki do sklepów z Zenkiem Martyniukiem itp. Zatem gdzie kupię płyty do ściągnięcia w DSD? Nie chodzi mi o niszowych twórców kombinujacych na notebookach, ale o prawdziwa muzykę : Marillion, Pink Floyd, Louisa Armstronga czy nawet Michała Jacksona i Chrisa Rea? Są takie sklepy? 

Bedzie ciężko.

Te starsze wydania to materiał prze konwertowany do DSD z taśmy, więc jakość owej ogranicza wszystko. 

Inna sprawa to .... to gatunek muzyczny, tu nikomu jakoś bardzo nie zależy na takiej jakości. Co innego klasyka czy jazz, to wszyscy stawiają na jak najlepszą jakość .. realizacji i wydawniczą.

Można spotkać wydania w DSD dobrej jakości o ile ktoś się na prawdę postarał czy stan i jakość taśmy matki były dobre, Jest tego nie wiele.

Zasadniczo jak zdobędziesz materiał 24b 96-192k to sadze ze to już będzie max możliwości jakościowej.

W sumie to każdy z nas może sobie zrobić plik DSD z płyty CD dzięki PC, bo dziś to nie problem.

20 minut temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

W sumie to każdy z nas może sobie zrobić plik DSD z płyty CD dzięki PC, bo dziś to nie problem.

Tak, z CD da się zrobić dobrej jakości pliki, ale nie DSD. Poza tym miałem nadzieję, że znajdzie się gdzieś porządny sklep. Ten opisany wyżej sprawdzę za dwa dni. 

Badzmy szerzy, realna jakość plików ze spotyfi czy nawet Tidala w mqa gdzies się rozmywa. To jak z Netflixem 4K HDR - niby deklaratywnie cudo, realnie daleko za porządnym BD i lata świetlne za BD4K HDR. 

Do tego dochodzi jeszcze jedna kwestia o której w sumie mało się mówi. Na ile deklaracje o zgrywaniu z płyt matek są prawdziwe. 

Gdzieś w sieci facet powyciągał albumy które sa sprzedawane w DSD a których (jak wynikało z wywiadów z autorami/realizatorami nagrań) źródłowych taśm nie ma.

Co prowadzi do mało fajnych wniosków na temat plików hi res 

15 godzin temu, Fafniak napisał:

Do tego dochodzi jeszcze jedna kwestia o której w sumie mało się mówi. Na ile deklaracje o zgrywaniu z płyt matek są prawdziwe. 

Gdzieś w sieci facet powyciągał albumy które sa sprzedawane w DSD a których (jak wynikało z wywiadów z autorami/realizatorami nagrań) źródłowych taśm nie ma.

Co prowadzi do mało fajnych wniosków na temat plików hi res 

I tu się z Wami zgodzę. Cóż, wychodzi na to że lepiej kupować CD i samemu to zrzucać bezstratnie na Pendriva. Mój Onkyo w takim przypadku daje naprawdę rewelacyjny dźwięk. 

Choć przyadloby się czasem kupić cos w najwyższej jakości to ryzyko bycia naciągniętym jest wielkie. 

9 godzin temu, Khedron napisał:

Choć przyadloby się czasem kupić cos w najwyższej jakości to ryzyko bycia naciągniętym jest wielkie. 

No ale to też nie do końca tak jest.

Z HDtracks kupiłem remasterowane płyty Jethro Tull - podobno sa w wyższym bitrate (tzn są ale nie wiem na ile z taśm matek) - ale brzmią dobrze.

Edytowano przez Fafniak

8 godzin temu, Fafniak napisał:

No ale to też nie do końca tak jest.

Z HDtracks kupiłem remasterowane płyty Jethro Tull - podobno sa w wyższym bitrate (tzn są ale nie wiem na ile z taśm matek) - ale brzmią dobrze.

Nigdzie chhba nie dostaje się gwarancji autentyczności źródeł, tam więc można zapłacić dużo za nic. Przecież bitrate bez problemu można zawyżyć konwerujac z gorszej jakości pliku na wyższa. Nie da to żadnego zysku jakości, ale pliki będa większe a cena wyższa. 

• 3 weeks later...
Dnia 21.08.2021 o 07:51, Fafniak napisał:

O to mi chodziło, bo to że nie mam gwarancji, że to jest realny gęstszy format, wynika z wcześniejszego fragmentu jak i poprzedniej wypowiedzi

Po przejrzeniu ofert i sklepów ciężko nie dojść do wniosku, że DSD to zabawa jakichś niszowych wykonawców. A jeśli nie mogę dostać tego co lubię to kupowanie czegoś za ciężkie pieniądze dla samego formatu dźwięku byłoby mało racjonalne. Coś w zasadzie zdechło zanim dostało swoją szansę.