Skocz do zawartości

Zestaw audio do salonu


Artur Naglewicz

Recommended Posts

Cześć.

Planuję zakup zestawu wzmacniacz, odtwarzacz CD i kolumny do salonu 50 m2. Wysokość 3m.

Chciałbym wybrać możliwie optymalny zestaw do 4 tys zł. 

Słucham w większości jazzu i muzyki klasycznej , trochę popu.

Oczywiście chciałbym mieć możliwość streamowania muzyki przez wifi że smartfona. Ponieważ słucham muzyki dość cicho dobrze gdyby audio pokazywało jakość już przy niskiej głośności.

Zakładam oczywiście, że bez odsłuchu się nie obejdzie ale może ktoś będzie mógł podpowiedzieć jakieś przykładowe konfiguracje dostępne na rynku bez dłuższego oczekiwania.

Pozdrawiam

Artur

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nowego nie znajdziesz w tym budżecie.

Musiał byś szukać na siłe coś pokroju Yamaha RN 402 + Denon DCD 600 + Magnat Supreme 2002

Polecam jednak sprzęt używany.

Jesli z siecią to polujesz na Yamaha RN 602 albo Onkyo 8250, CD byle by działał.

A jesli chodzi o kolumny do takiego dużego pomieszczenia to Klipsch F3, Mission M35i, Magnat Transplus 1500?

Jeśli wzmacniacz bez odtwarzacza sieciowego to będzie nieco większy wybór ale też sprzęt będzie starszy,

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Masz bardzo duże pomieszczenie do nagłośnienia, w związku z czym potrzebujesz wydajnego wzmacniacza oraz kolumn. W zakładanym przedziale cenowym będzie bardzo ciężko znaleźć coś nowego, ponieważ będziesz szedł na bardzo duży kompromis jak mini zestaw, który zagra tak sobie. 
Do tak dużego pomieszczenia optymalne kolumny to Magnat Transpuls 1500 ale w tym przypadku na pewno przekroczysz kwotę 4000zł jeśli w grę wchodzi wzmacniacz + CD. Godny polecenia byłby zestaw Cambridge Audio AXA35 + AXC35. Alternatywą dla Magnatów mogłyby być Magnat Supreme 2002, które zapewnią potężne brzmienie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne za odpowiedź.

W tej sytuacji spróbuję zwiększyć budżet. Pewnie max 4500-4700.

Piszecie, że powierzchnia wymaga mocniejszego zestawu - ale czy to znaczy, że nie uzyskamy na tańszym sprzęcie głośności ( na tym mi specjalnie nie zależy) czy sama jakość dźwięku będzie niezadowalająca?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w jak dużym pomieszczeniu grała ta mini wieża i czy to wystarczało jeśli chodzi o głośność?

W tak dużym salonie jak masz problemem będzie akustyka, pewnie żywa (raczej dosyć puste pomieszczenie, jeśli nie to mnie popraw) i z tą jakością może być różnie. 

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siłą rzeczy nie wykorzystywałem głośności na max bo powyżej 70% uszy więdły ale nie potrzebuje myślę nic co daje więcej decybeli. Oczywiście odbiór decybeli będzie kompletnie inny z przyzwoitego zestawu ale chcę przede wszystkim słyszeć poszczególne instrumenty. Nie musi drgać podłoga. Wieża też grała na 40-50m2

 

Salon nie jest zły akustycznie. Ściana na której stoi sprzęt audio jest w zasłonach, jest relatywnie nisko, jest dywan i regały na każdej ścianie

Edytowano przez Artur Naglewicz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przewidzianym budżecie będzie ciężko o zestaw z kolumnami podłogowymi. Myślę, że warto posłuchać zestawu Yamaha MCR-N670D (zawiera wszystko co potrzebujesz) z kolumnami podstawkowymi innymi niż te oryginalne i jakość brzmienia nie powinna zawieść.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam po przerwie.

Trochę zwiększyłem budżet do ok 5 tys zl. Byłem na odsłuchu NAD c 338 +imagine X1T - zestaw mieści się w 5 tys. oraz Yamaha 602 na tych samych kolumnach. Generalnie nad brzmiał równiej bez względu na nagranie, bardzo czysto i klarownie. Z minusów - trochę jakby wokal był za bardzo z przodu.

Yamaha byka wrażliwa na różne utwory jedne lepiej brzmiały inne znacząco słabiej. Dźwięk nie był tak klarowny ale za to wokal nie był tak wysunięty do przodu. Trochę bardziej podbite basy były.

Pytanie czy coś w tej kwocie może brzmieć lepiej niż odsłuchiwane zestawy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie przepadasz za wyeksponowaną średnicą to koniecznie posłuchaj Yamahy RN602 w połączeniu z Q Acoustic 3050i. Większą muzykalność uzyskasz podłączając pod Yamahę Pylony Sapphire 25, które zapewnią potężniejszą podstawę basową oraz bardziej wybaczą gorszym nagraniom. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie umówienia odsłuchu oraz po wyceny 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Waszych postów wynika, że Yamaha będzie lepszym wyborem niż nad z proponowanymi przez Was kolumnami?

Ta specyfika mocniejszej średnicy to nie jest kwestia X1T? I np nad będzie też lepiejż grał z pylonami czy Aurorą niż X1T?

To nie raziło jakoś bardzo tylko kiedy słucham szczególnie jazzu instrumenty były trochę schowane a lubię kiedy je słychać Być może kwestia produkcji samego utworu daje taki efekt

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Artur Naglewicz napisał:

Pytanie czy coś w tej kwocie może brzmieć lepiej niż odsłuchiwane zestawy?

Który zestaw Tobie bardziej przypadł do gustu z tych co odsłuchałeś?

1 godzinę temu, Artur Naglewicz napisał:

Ta specyfika mocniejszej średnicy to nie jest kwestia X1T? I np nad będzie też lepiejż grał z pylonami czy Aurorą niż X1T?

Kolumny podstawkowe mają więcej średnicy, a podłogowe mniej i tu już musisz wybrać sam na czym Ci bardziej zależy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lysyrafal napisał:

Który zestaw Tobie bardziej przypadł do gustu z tych co odsłuchałeś?

Lepiej mimo wszystko brzmiał nad + imagine X1T niż Yamaha 602. Lżej i jakby dojrzale pomimo wysuniętego wokalu. A przede wszystkim równo.

Podobno te kolumny że względu na to, że jest to ten sam producent są lepiej dostrojone do NADa. Ale pewnie trzeba jeszcze paru posłuchać

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. dlatego trzeba wyjść na inny salon. Stąd inne propozycje.

18 godzin temu, Artur Naglewicz napisał:

Z Waszych postów wynika, że Yamaha będzie lepszym wyborem niż nad z proponowanymi przez Was kolumnami?

Nie  zawsze. To modele moim zdaniem konkurencyjne. Mimo że NAD to czysty wzmacniacz to jest to model pracujący w klasie D i nie każdemu to pasuje.

Moim zdaniem dokonałeś bardzo wstępnego odsłuchu, po prostu kolej na następne.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, lysyrafal napisał:

Rozumiem, że odsłuchy były robione w Top Hi-Fi tylko z tymi jednymi kolumnami?

Tak, dokładnie - dostałem info, że w zakładanym budżecie nad +X1T będzie najlepszym wyborem tym bardziej że ten zestaw standardowo kosztuje 7 tys

 

Tak, czas na kolejne odsłuchy. Dzięki Panowie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co w przypadku, gdy ten najlepszy zestaw w tym budżecie nie podoba Ci się jak gra, też byś go kupił oczywiście że nie. Posłuchaj jeszcze innych zestawów i pamiętaj, że Tobie ma się podobać a nie komuś kto to sprzedaje. Może być również tak, iż po przesłuchaniu innych systemów nic Ci się nie spodoba i wrócisz do tego pierwszego odsłuchiwanego. Cena za w/w zestaw jest do zaakceptowania, szczególnie przy dzisiejszej inflacji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Odsluchałem jeszcze - poza opisaną wyżej Yamahą 602 i nad 338, które były podpięte pod imagine x1T - Denona 800 z pylonami 27 oraz paradigme ( nie pamiętam jaki dokładnie model). Pylony miło mnie zaskoczyły górą, przestrzenią, bas był mocno słyszalny i troszkę jakby zdarzało sie wylewać na dole

Paradigmy miała fajniejszy, taki sprężysty bas ale trochę zbyt ostre w górze i męczące w odbiorze.

Słuchałem także q acoustics 3050, polk singnature s55 oraz klipsch 620 podłączonych do onkyo txl 20.

Polki miałem wrażenie że są przytłumione, klipsch na początku był efekt wow a potem granie skrajami pasma stało się mocno męczące. Szczególnie góra wwiercala się w głowę.

Najbardziej spójnie i dojrzale grały w acoustics - choć na początku wydawało mi się że są zbyt dynamiczne i dźwięk jest zbity i mało przestrzeni. Jednak jak kolejny raz podłączyłem to z tych trzech kolumn wybrałbym właśnie je.

Trochę szkoda, że że względu na braki w towarze nie ma specjalnie wyboru we wzmacniaczach i jestem zdany na to co jest. Może @Q21 podjadę jeden dzień i posłucham innych opcji. Trochę mnie martwi, że wszystkiego są jakieś pojedyncze sztuki i jak będę za długo myslal to nic nie kupię

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Artur Naglewicz napisał:

Paradigmy miała fajniejszy, taki sprężysty bas ale trochę zbyt ostre w górze i męczące w odbiorze.

Obawiam się, że w tym budżecie to będzie częste zjawisko i wcześniej niż się spodziewasz wrócisz do salonu, po drodzę tracąc conajmniej połowę na odsprzedaży. Moja sugestia to albo zwiększenie budżetu do nawet 10 tys. (odłożyc zakup w czasie, raty) lub być może przejść na słuchawki. Inną sprawą jest, że przy tak dużym pomieszczeniu niezbędne są odsłuchy w twoim pokoju. Akustyka może diametralnie odmienić Twój odbiór wybranego zestawu.

Edytowano przez slaw0001
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.10.2021 o 10:05, Artur Naglewicz napisał:

Tak, dokładnie - dostałem info, że w zakładanym budżecie nad +X1T będzie najlepszym wyborem tym bardziej że ten zestaw standardowo kosztuje 7 tys

To tak jak informacja w salonie mercedesa że ich model jest lepszy od BMW albo najlepszy.

Czy dla ciebie taki był?

Szkoda że 3050 słuchałeś na tym słabszym jednak amplitunerze.

Wróć do nich jeszcze.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Artur Naglewicz napisał:

Najbardziej spójnie i dojrzale grały w acoustics - choć na początku wydawało mi się że są zbyt dynamiczne i dźwięk jest zbity i mało przestrzeni. Jednak jak kolejny raz podłączyłem to z tych trzech kolumn wybrałbym właśnie je.

Popieram to co wyżej napisali koledzy, trzeba tych kolumn posłuchać z innymi wzmacniaczami z w/w Denon PMA-800NE lub nawet Nad C338

20 godzin temu, Artur Naglewicz napisał:

Trochę szkoda, że że względu na braki w towarze nie ma specjalnie wyboru we wzmacniaczach i jestem zdany na to co jest.

Niektóre sklepy przez te braki potrafią podnosić ceny tego co im zostało, aż oczy wychodzą z gałek ocznych. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...