Skocz do zawartości

Zestaw audio do salonu


Artur Naglewicz

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Jestem po odsłuchu nad 338, Yamahy 803 oraz Rotela 12 na mission Qx3, kef 750 i elac debut f 5.2.

KEF - Bezdyskusyjnie najlepsze kolumny jakieś słuchałem do tej pory. Nad 338 w porównaniu niestety dużo traci wobec Yamahy i Rotela. Jestem blisko decyzji o zakupie kefów i albo Yamaha albo rotel. Muszę je jeszcze raz porównać. Niestety budżet nacisnąłem strasznie i jeśli Rotela bym wybrał to co mogłoby być dobrym streamerem żeby już nie pójść zupełnie z torbami? 

Edytowano przez Artur Naglewicz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście wybrałbym wzmacniacz plus odtwarzacz sieciowy, a tym bardziej iż ten amplituner strasznie zdrożał. Szło go dostać nawet za 3K, natomiast teraz 4K to już gruba przesada, chociaż w zestawie pewnie wyjdzie trochę taniej. Odtwarzacz sieciowy to np. Yamaha WXAD-10 lub Audio Pro Link 1. Co do kolumn warto popytać o wycenę w innych sklepach, bo w/w wzmacniacz dostaniesz tylko w jednej sieci sklepów.

https://audioexpert.pl/kef-q750-cena-za-1-szt-outlet-kolor-czarny-p-3112.html

https://nautilus2.pl/outlet/28595-outlet-kef-q750-czarny.html

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Kefy w super cenie - niestety tak się wczoraj podpaliłem że kupiłem już białe ( żona jak zobaczyła białe to już nie było dyskusji) plus rotel a 14 Mk 2 ( nowa wersja). Chciałem kupić a12 ale jak posłuchałem 14 to nie chciałem już wracać do niższego modelu. Do tego kupiłem streamer bluesound mode. 

Trochę jestem zaskoczony jak duża jest różnica w dźwięku dokładając kolejne tysiące. Wychodząc od 4 tysięcy za całość przy 6 tys byłem pewien że nic więcej mi nie jest potrzebne. Bardzo się myliłem.

Dzięki wielkie za pomoc. Pozostaje zapomnieć o budżecie i cieszyć się muzyką.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Artur Naglewicz napisał:

Dzięki za info. Kefy w super cenie - niestety tak się wczoraj podpaliłem że kupiłem już białe ( żona jak zobaczyła białe to już nie było dyskusji) plus rotel a 14 Mk 2 ( nowa wersja). Chciałem kupić a12 ale jak posłuchałem 14 to nie chciałem już wracać do niższego modelu. Do tego kupiłem streamer bluesound mode. 

Trochę jestem zaskoczony jak duża jest różnica w dźwięku dokładając kolejne tysiące. Wychodząc od 4 tysięcy za całość przy 6 tys byłem pewien że nic więcej mi nie jest potrzebne. Bardzo się myliłem.

Dzięki wielkie za pomoc. Pozostaje zapomnieć o budżecie i cieszyć się muzyką.

To gratulujemy wyboru!

Pamiętaj, żeby wygrzać sprzęt. Pierwsze godziny mogą nie być do końca przekonywujące :) Po 50-100 godzinach nastąpi zauważalna poprawa, sam się przekonasz :)

p.s a co z kablami? Dobrałeś coś? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudny był wybór. Bardzo fajnie grały też elac reference - kapitalny dźwięk razem z rotelem ale chyba potrzebowałem więcej emocji niż precyzji. Co do kupionych KEF - są już na szczęście wygrzane 😊 kable wziąłem takie na jakich miałem odsłuch - BM250T. Trochę osłucham się że sprzętem i najwyżej będę później kombinował co można poprawić. 

Edytowano przez Artur Naglewicz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Artur Naglewicz napisał:

Trudny był wybór. Bardzo fajnie grały też elac reference - kapitalny dźwięk razem z rotelem ale chyba potrzebowałem więcej emocji niż precyzji. Co do kupionych KEF - są już na szczęście wygrzane 😊 kable wziąłem takie na jakich miałem odsłuch - BM250T. Trochę osłucham się że sprzętem i najwyżej będę później kombinował co można poprawić. 

Na początek ten kabel powinien Ci wystarczyć, ale coś czuję za wrócisz za kilka miesięcy po coś docelowego, bo z tej kombinacji to można jeszcze trochę wycisnąć :)

Miłych odsłuchów!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.10.2021 o 07:39, S4Home napisał:

Nie pamiętam jak brzmi ten RealCable, a chyba mamy nawet jego szpulę, ale czy naprawdę twierdzisz że 45 zł za metr kabla to nie jest docelowy budżet do tego systemu?

Piotr

A dlaczego nie :)?

Sądzę, że można jeszcze popchać efekt do przodu. Kabel BM250T, jest przyzwoity i na tym postawmy kropkę. 

W takich sytuacjach proponuję odsłuch w domu, żeby przekonać się na własnej skórze :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, odpaliłem wczoraj sprzęt ,- kolumny jednak nowe więc wygrzewać trzeba. Ale chcę zapytać o co innego - podpiąłem node do Rotela koaksjalnym a TV do node poprzez HDMI. Co prawda tylko HDMI Arc mi zadziałał ale działa.  Nie wiem czy takie połączenie jest ok czy lepiej TV optykiem do Rotela od razu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, przestrzeń jest spora i bałem się większej różnicy pomiędzy pomieszczeniem odsłuchowym a mieszkaniem. A jest naprawdę nieźle. Tym bardziej, że dopiero sprzęt wygrzewam.

Polaczykem też telewizor do wzmacniacza optykiem i brzmi lepiej niż HDMI. I zdecydowanie wygodniej przełączyć wzmacniacz pilotem niż w apce bluOS.

Kablami się pewnie pobawię za parę miesięcy.

Na pewno jeszcze dobre słuchawki będę chciał kupić, które dadzą fajny, dojrzały dźwięk.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.10.2021 o 11:39, Artur Naglewicz napisał:

Panowie, odpaliłem wczoraj sprzęt ,- kolumny jednak nowe więc wygrzewać trzeba. Ale chcę zapytać o co innego - podpiąłem node do Rotela koaksjalnym a TV do node poprzez HDMI. Co prawda tylko HDMI Arc mi zadziałał ale działa.  Nie wiem czy takie połączenie jest ok czy lepiej TV optykiem do Rotela od razu?

Zrobiłeś ok. Mogłeś jeszcze użyć analogowych z Node do Rotela (może byłoby lepiej) Po to jest HDMI w Node, żeby wykorzystać go do TV, więc TV->Node po HDMI.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Artur Naglewicz napisał:

Póki co gra 24h/dobę. Żadnych zastrzeżen - jestem absolutnie usatysfakcjonowany dźwiękiem ale znam siebie i za chwilę będę kombinował co tu poprawić😊

Przyjdzie pewnie ten moment, że będziesz chciał coś poprawić, ale w Twojej sytuacji system masz zszyty na miarę, więc musiałbyś zacząć raczej od nowa albo też popracować nad akustyką:P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanie czy korzystacie z korektora bas treble? Generalnie jestem bardzo sceptycznie nastawiony do tego ale przyznam, że pomimo tego, że słucham przez tidal plików MQA to jak córka zaczęła puszczać The weekend to strasznie płasko brzmiało. Nie jest to muza której słucham ale nie sądzę żeby produkcja była aż tak średniej jakości. Dopiero +4 na basie i treble dało efekt. Rozumiem, że takie podbicia skrajów pasma daje teoretycznie spore zniekształcenia? Jak wróciłem do mojej muzyki nie gra to źle, chociaż wróciłem w końcu do neutralnego ustawienia. Faktycznie zauważyłem podbicie pomaga przy cichym odsłuchu. 

Używacie czasami korekty?

Edytowano przez Artur Naglewicz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niektórych wzmacniaczach jest przycisk loudness, to pomaga przy cichym słuchaniu. 

A jeżeli masz niedostatek niskich i wysokich to wzmacniacz może mieć słabszą wydajność prądową. 

Wracając do pytania, to używałem. Obecnie już nie. 

Pozdrawiam 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.10.2021 o 13:40, Artur Naglewicz napisał:

Używacie czasami korekty?

Tak używam, aczkolwiek zależy też z jakiego źródła korzystam.

16 godzin temu, 1Ender napisał:

A jeżeli masz niedostatek niskich i wysokich to wzmacniacz może mieć słabszą wydajność prądową. 

I tak i nie, ponieważ kolumny mają tu również duże znacznie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...