Skocz do zawartości

Tannoy Mercury 7.4


oko

Recommended Posts

Witam jestem totalnym laikem w świecie audio. Zakupiłem w ciemno ale w dobrej cenie kolumny TANNOY MERCURY 7.4  . Szukam wzmacniacza do nich. Widziałem wiele tematów jak np tutaj:

https://forum.audio.com.pl/topic/47533-jaki-wzmacniacz-do-tannoy-mercury-74/

Możecie mi wytłumaczyć jakim cudem wzmacniacz taki jak Marantzem PM6006 obsłuży ten głośnik skoro w specyfikacji pisze ,że obsługuje on 2x45W / 8 ohm. Natomiast głośniki są 75 vat 8 Ohm.  

Kolejne pytanie : który byście wybrali Marantz PM6006 czy atoll IN50SE.

Czy te wzmaki dadzą radę tym głośnikom ? pomieszczenie 30 m otwarty dół domu łącznie 60 m. Co może stać się jeżeli dam za mały wzmacniacz do tych głośników ?

Prosze o wyrozumiałość.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

6 godzin temu, oko napisał:

Możecie mi wytłumaczyć jakim cudem wzmacniacz taki jak Marantzem PM6006 obsłuży ten głośnik skoro w specyfikacji pisze ,że obsługuje on 2x45W / 8 ohm. Natomiast głośniki są 75 vat 8 Ohm.  

Podawane moce to po

1. moce na papierze ktore producent sobie podaje. Często gęsto nie mają one odzwierciedlenia w rzeczywistości.

2. To moce maksymalne. We wzmacniaczach podaje się moc maksymalną przy danym obciążeniu ale i zniekształceniach które potrafi wygenerować wzmacniacz. Z kolei przy kolumnach to maksymalna moc która kolumny są w stanie przyjąć aby nie uległy uszkodzeniu.

Zatem wszystko jest dobrze i poprawne. Aby kolumny zagrały dźwiękiem wystarczy aby wzmacniacz dostarczył im pare watów. Im więcej tym głośniej.

Marantz brzmieniowo pasuje do Tannoya. Zawsze tak było. To dobry kompan dla nich.

Atoll IN 50 też będzie ciekawym modelem. Zagra głębiej, mocniej na dole. Marantz zagra równiej.

Zapraszam na odsłuch i po wyceny.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Moc wzmacniacza tak na prawdę niewiele nam mówi. Przykładowo Moon 240i o mocy 50w bez najmniejszego problemu zagra lepiej niż inne wzmacniacze posiadające 100w. Kolumny mocy tak na prawdę nie mają, one są w stanie jedynie przyjąć. 

Marantz PM6007 zapewni dynamiczne brzmienie z szybkim i precyzyjnym dołem. Atoll IN50 Signature zapewni większą równowagę tonalną, dociąży średnicę oraz uspokoi górę. Osobiście wybrałbym bez chwili zastanowienia Atolla ale warto pamiętać, że druga osoba może mieć zupełnie inne preferencje brzmieniowe. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, oko napisał:

Zakupiłem w ciemno ale w dobrej cenie kolumny TANNOY MERCURY 7.4  . Szukam wzmacniacza do nich.

https://www.olx.pl/d/oferta/wzmacniacz-marantz-pm7005-CID99-IDIDb6h.html#9e7b227ae2

https://www.olx.pl/d/oferta/onkyo-a-9150-gwarancja-CID99-IDKgrza.html#9a0d7847b2

12 godzin temu, oko napisał:

Czy te wzmaki dadzą radę tym głośnikom ? pomieszczenie 30 m otwarty dół domu łącznie 60 m. Co może stać się jeżeli dam za mały wzmacniacz do tych głośników ?

Pomieszczenie jest dosyć duże jak na te kolumny, ale do spokojnego słuchania wystarczą. W sensie za mały masz chyba na myśli za słaby, to przy głośniejszym graniu spalisz głośniki odpowiadające za wysokie tony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś te kolumny. Akurat wtedy posiadałem również tani wzmacniacz Pioneer a30k. Grało to całkiem przyjemnie. Tannoy 7.4 ma ładną, ocieploną średnicę. Bas z nich jest mocny i naprawdę potrafi porządnie walnąć. Osobiście szukałbym do nich wzmaka z nieco wygładzoną, może nawet przyciemnioną górą pasma. Wysokie tony potrafiły czasem nieprzyjemnie przywalić po uszach. Pokój rzeczywiście spory ale do normalnego słuchania powinny wystarczyć, pod warunkiem, ze podepniesz je do mocnego pieca. Moc 2x75 jest podana bardzo ostrożnie. Podłączałem je do starej końcówki mocy Kenwood M1, która ma 2x105w przy 8 Ohm i nic im się nie działo. Przy tym wzmacniaczu potrafiły zagrać znacznie głośniej, z większym uderzeniem na basie, bez żadnych słyszalnych zniekształceń. Pioneer a30k, który według pomiarów ma właśnie 2x70w (8Ohm) dużo wcześniej dostawał zadyszki :) M1 grał bardziej analogowo, plastycznie, z mniejszą ilością góry niż Pioneer i moim zdaniem wzmacniacza z takimi cechami należy do nich szukać. Może Denon PMA 800ne (też kiedyś posiadałem ale niestety z innymi kolumnami) by się dobrze z nimi zgrał. Ma 2x72w przy 8 Ohm i barwą też powinien podpasować. Jego zaletą są również wejścia cyfrowe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...