Skocz do zawartości

Zamiana RCD-M39 na coś z wyższej półki


labiandroid

Recommended Posts

Czesc Wszystkim,

Mysle ze nadszedl czas na zmiane mojego obecnego sprzetu RCD-M39 grajacego z Monitor Audio  BX2 na cos bardziej zaawansowanego z mozliwoscia strumieniowania muzyki przez Bluetooth czy Wifi. Budzet mysle do 1500 moze odrobine wiecej, Nie mam jakis duzych wymagan, slucham kazdego rodzaju muzyki. Bardziej zalezy mi na bezposrednim strumieniowaniu muzyki z telefonu na wzmacniacz/amplituner bez koniecznosci uruchomiania TV.

 

Co byscie polecili w obecnej sytuacji do obecnych kolumn MA BX2? Czy cos w stylu Denon PMA-600NE byłby dobrym w tym zestawieniu czy może coś innego?

Pozdrowienia

Edytowano przez labiandroid
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, lysyrafal napisał:

Czy brzmienie obecnego systemu Ci odpowiada tzn. Denon plus Monitor Audio?

Czy wymagany jest odtwarzacz CD lub wystarczy sam wzmacniacz z funkcjami sieciowymi lub osobno wzmacniacz plus odtwarzacz sieciowy?

Nie mialem okazji posluchac MA z Onkyo czy Yamaha dla porównania ale przy Denonie jest w porzadku.

 

Wystarczy sam wzmacniacz z funkcjami siexiowymi, bardzo mało juz slucham na CD. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, labiandroid napisał:

Czesc Wszystkim,

Mysle ze nadszedl czas na zmiane mojego obecnego sprzetu RCD-M39 grajacego z Monitor Audio  BX2 na cos bardziej zaawansowanego z mozliwoscia strumieniowania muzyki przez Bluetooth czy Wifi. Budzet mysle do 1500 moze odrobine wiecej, Nie mam jakis duzych wymagan, slucham kazdego rodzaju muzyki. Bardziej zalezy mi na bezposrednim strumieniowaniu muzyki z telefonu na wzmacniacz/amplituner bez koniecznosci uruchomiania TV.

 

Co byscie polecili w obecnej sytuacji do obecnych kolumn MA BX2? Czy cos w stylu Denon PMA-600NE byłby dobrym w tym zestawieniu czy może coś innego?

Pozdrowienia

Witaj,

Ciekawym pomysłem, może być Yamaha RN 303D. Masz na pokładzie wszystko co jest potrzebne. Od wifi, po bluetooth, serwisy strumieniowe, itp ;) w dodatku brzmi dość przyzwoicie jak za te pieniądze...

Zapraszamy Cię na odsłuchy do naszych salonów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, labiandroid napisał:

Arcam Solo Uno ciekawy ale nie ma żadnego złącza optycznego aby podłączyć TV gdzie czasami jakas muzyka z filmu by poszła na kolumny.

Jest jeszcze cos wartego uwagi w podobnym budżecie?

To jest właśnie bolączka tego wzmacniacza, a uważam iż takie złącze powinno być standardem. Bardzo wydajny mały wzmacniacz to np. ARGON AUDIO SA1 choć nie mam pojęcia jak on zagra z Twoimi kolumnami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, lysyrafal napisał:

To jest właśnie bolączka tego wzmacniacza, a uważam iż takie złącze powinno być standardem. Bardzo wydajny mały wzmacniacz to np. ARGON AUDIO SA1 choć nie mam pojęcia jak on zagra z Twoimi kolumnami.

Argon audio sa1 ciekawy ale czy faktycznie poza dodatowym strumieniowaniem przez Bluetooth bedzie przepasc muzykalna w porownaniu z obecnym Denonen M39? Według mnie kolumny MA mają większy potencjal dlatego też chciałbym zamienić na taki sprzet w którym odczuje dużą różnicę muzykalną oraz dodatkowo będę miał mozliwosc odtwarzania bezprzwodowego np. przez Bluetooth, wifi itd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Argon Audio SA1 można porównywać ze wzmacniaczem Nad C338, także aż takim słabeuszem nie jest. Możesz dokupić odtwarzacz sieciowy Yamaha WXAD-10 lub Audio Pro Link 1 i sprawa załatwiona. Wszystko rozbija się o kasę, a tym bardziej iż ceny jak sam widzisz poszły w górę i już raczej nie spadną. Wrzucam też temat o tym wzmacniaczu i dwie recenzje, to da Ci pewien obraz jak on gra.

https://6moons.com/audioreview_articles/argon/

https://www.lbtechreviews.com/test/hi-fi/argon-audio-sa1

Dnia 20.08.2021 o 10:48, labiandroid napisał:

Co byscie polecili w obecnej sytuacji do obecnych kolumn MA BX2? Czy cos w stylu Denon PMA-600NE byłby dobrym w tym zestawieniu czy może coś innego?

Tutaj polecam wyższy model Denon PMA-800NE jest to brzmienie spokojniejsze w porównaniu do niższego modelu. Szukasz wzmacniacza pełnowymiarowego czy coś mniejszego lub jest Ci obojętne i jaką powierzchnię ma pokój w którym ma to grać?

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lysyrafal napisał:

Argon Audio SA1 można porównywać ze wzmacniaczem Nad C338, także aż takim słabeuszem nie jest. Możesz dokupić odtwarzacz sieciowy Yamaha WXAD-10 lub Audio Pro Link 1 i sprawa załatwiona. Wszystko rozbija się o kasę, a tym bardziej iż ceny jak sam widzisz poszły w górę i już raczej nie spadną. Wrzucam też temat o tym wzmacniaczu i dwie recenzje, to da Ci pewien obraz jak on gra.

https://6moons.com/audioreview_articles/argon/

https://www.lbtechreviews.com/test/hi-fi/argon-audio-sa1

Tutaj polecam wyższy model Denon PMA-800NE jest to brzmienie spokojniejsze w porównaniu do niższego modelu. Szukasz wzmacniacza pełnowymiarowego czy coś mniejszego lub jest Ci obojętne i jaką powierzchnię ma pokój w którym ma to grać?

Wymiary obojetne, nie musi byc to maly box.

Otwarty salon wymiary okolo 35 m2

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, labiandroid napisał:

Wymiary obojetne, nie musi byc to maly box.

Otwarty salon wymiary okolo 35 m2

Salon dosyć duży jak na te kolumny, ale wcześniej grałeś na RCD-M39 i jakoś nie narzekałeś, to będzie tylko lepiej. Wyżej kolega zaproponował odsłuchy i blisko siebie masz salon @Q21 to zapytaj ich o taką możliwość. Posiadasz kolumny podstawkowe, także nie będzie problemu ich zabrać ze sobą na odsłuchy. Wybrany wzmacniacz bierzesz ze sobą do domu na testy i zostawiasz go lub szukasz jakiegoś innego. Ja myślałem, że szukasz czegoś mniejszego dlatego takie propozycje z mojej strony. Stanowczo odradzam kupowanie amplitunerów szczególnie tych niższych modeli, ponieważ grają przeciętnie i szybko się starzeją, a polecam wzmacniacz plus odtwarzacz sieciowy.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem masz dość duze pomieszczenie

BX2 nie grają tez mocno na dole pasma. Może brakować.

I obawiam się że wymiana na inny wzmacniacz zadowoli Cie tylko chwilowo.

Moim zdaniem kup używany wzmacniacz o dużo większej wydajności.

Coś ze starych Denon PMA 860 / 1060 lub Harman a resztę dołóż do odtwarzacza sieciowego

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...