Skocz do zawartości

Jakie kolumny podstawkowe do Yamaha RS-500


Łukasz Stelmaszyk

Recommended Posts

Witam Forumowiczów,

Proszę o pomoc w kwestii kolumn do Yamaha RS-500, aktualnie posiadam zestaw z głośnikami Wharfedale Diamond 10.2. Nie mam dużej wiedzy audiofilskiej.

Z racji że głośniki są raczej budżetowe, nie satysfakcjonuje mnie jakość dzwięku, gdy dużo się "dzieje" to te głośniki brzmią mało wyrażnie(wszystko jakby sie miesza)

Zestaw gra w pomieszczeniu 20 m. kw. , słucham głównie pop'u, trapu czasem rocka.

Postawie dwa pytania z nadzieją że ktoś z odpowiednią wiedzą mi pomoże:

 

1. Czy do tego amplitunera można dobrać lepszej jakości głośniki(i czy usłyszę różnice)  czy raczej amplituner też jest kiepski?

2. Czy Sonus Faber Venere 1.5 będzie odpowiedni do tego amplitunera, a jeśli nie to proszę o propozycje głośników do 5 tyś.

 

Z góry dziękuje.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z ograniczeniem jakości dźwięku wynika z klasy całego Twojego systemu. Podłączenie znacznie lepszych klasowo kolumn do obecnego amplitunera niestety nie wniesie dużo, dużym ograniczeniem jest amplituner. Jeśli chcesz pójść w górę z klasą dźwięku, moja propozycja to sprzedanie całego zestawu i dołożenie do uzyskanej kwoty przeznaczonych pieniądze i zakup nowego zestawu.

Na pewno serdecznie zapraszam do naszego salonu na odsłuchy, mamy dziesiątki urządzeń i kolumn, wszystko w komfortowych warunkach możesz u nas odsłuchać, porównać i dobrze wybrać, a dla forumowiczów zawsze oferujemy bardzo atrakcyjne ceny. Wybór będzie należał do Ciebie, ale na pewno warto spojrzeć na takie konfiguracje jak Audiolab 6000A Play, QUAD Vena II PlayCyrus One Cast czy Marantz PM7000N w połączeniu z kolumnami Monitor Audio Bronze 100, mocno i dynamicznie grającymi Polk Audio Reserve R200, świetną polską konstrukcją Pylon Audio Diamond 18.

Zapraszam serdecznie na odsłuchy i indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dziękuje za wyjaśnienie, póki co nie mam środków na wymianę całego sprzętu, więc chciałbym zacząć od amplitunera/wzmacniacza(tuner w sumie nie istotny dla mnie)

Stąd znów kolejne pytania:

1. Czy z wyżej wymienionym np. MarantzemPM7000N kolumny które posiadam będą grały lepiej?

2. Jeśli porównać jakość dzwięku tego Marantza do Yamaha803D(jest podobny wizualnie do mojej yamahy a estetyka jest istotna ze wzgledu na żonę)

3. Monitor Audio Bronze 100 wyglądają ciekawie czy to jest półka wyżej od Diamond 10.2 ?

Pozdrawiam

 

 

Edytowano przez Łukasz Stelmaszyk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Łukasz Stelmaszyk napisał:

1. Czy z wyżej wymienionym np. MarantzemPM7000N kolumny które posiadam będą grały lepiej?

Tak, ale nie będzie to przeskok klas.

11 godzin temu, Łukasz Stelmaszyk napisał:

2. Jeśli porównać jakość dzwięku tego Marantza do Yamaha803D(jest podobny wizualnie do mojej yamahy a estetyka jest istotna ze wzgledu na żonę)

Marantz gra lepiej . Dzwiek jest bardziej nasycony, pełniejszy. Yamaha gra bardzo dobrze, ale jednak różnica w cenie jest odczuwalna. Czy proporcjonalnie to już inna kwestia.

11 godzin temu, Łukasz Stelmaszyk napisał:

3. Monitor Audio Bronze 100 wyglądają ciekawie czy to jest półka wyżej od Diamond 10.2 ?

To zalezy od Twoich preferencji. Bronze 100 gra zgoła odmiennie. Jego bas bedzie większy ale nie zejdzie tak nisko. Diamondy generują bardzo ciepłą średnice z kolei Bronze ma ją bardzo czytelną, wyraźną, Góra pasma także gra odmiennie. Bronze jest znacznie jaśniejszy.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już coraz więcej wiem, chyba zdecyduje się na Yamahe 803D, lecz mimo wszystko mam pytanie czy Audiolab6000A jest podobny jeśli chodzi o jakość dzwięku?

 

Prosiłbym też o kilka propozycji kolumn podstawkowych(do 3 tys.) poza tymi wymienionymi we wcześniejszym poście.

(Czy są godne polecenia Elac Carina, Wharfedale Evo?)

 

Salon otwarty 5x5m, kolumny na podstawkach, 20cm od ściany.

 

Preferencje dzwiękowe to duży bas z wyraźną średnicą.

Góra bez nadmiaru metaliczności.

 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Łukasz Stelmaszyk napisał:

Już coraz więcej wiem, chyba zdecyduje się na Yamahe 803D, lecz mimo wszystko mam pytanie czy Audiolab6000A jest podobny jeśli chodzi o jakość dzwięku?

Klase tak. Ale jakość nie. Bo te urządzenia grają po prostu inaczej.

20 godzin temu, Łukasz Stelmaszyk napisał:

Prosiłbym też o kilka propozycji kolumn podstawkowych(do 3 tys.) poza tymi wymienionymi we wcześniejszym poście.

(Czy są godne polecenia Elac Carina, Wharfedale Evo?)

 

Salon otwarty 5x5m, kolumny na podstawkach, 20cm od ściany.

Przy 25m też bym się kierował do podłogowych.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Witam w nowym roku i na wstępie życzę pomyślności i wytrwałości,

Wracam z tematem audio, tak jak było mi zalecane pozbyłem się starego zestawu.

Kupiłem Elac Debut Reference B6 bo podobał mi się ich dzwięk jak i wygląd, lecz mam problem z amplitunerem Yamaha803; nigdzie go nie ma...

Będę wdzięczny za wskazanie amplitunera lub wzmacniacza i stream'era jako alternatywę dla Yamahy 803.

Czy zestaw Cambridge 651W + Cambridge CXN (stream magic) zagra lepiej od Yamahy? Czy na tych głośnikach będzie można poczuć różnice?

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...