Skocz do zawartości

Onkyo ns-6170 vs bluesound node


Marek@

Recommended Posts

Witam.

Mam dylemat odnośnie mojego streamera ns-6170. Gra to całkiem fajnie, ale sterowanie z poziomu aplikacji jest delikatnie mówiąc wkurzające. Przetestowałem  chyba wszystkie możliwe aplikacje i każda ma jakiś mankament. 

Korzystam że Spotify, tidal w wersji hifi, wzmacniacz atoll in200 se, glosniki heco celan gt 502.

Zastanawiam się czy nie zwrócić do sklepu  (mam czas do końca tygodnia) i iść w stronę bluesound node.

Co myślicie o takim rozwiązaniu?

 

Edytowano przez Marek@
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bluesound na pewno aplikacyjnie wygrywa ale brzmieniowo Onkyo jest po prostu lepsze, masz większą dynamikę oraz precyzję.  
6170 nie zwracaj za szybko, bo zapewne sprzeda się jeszcze tego samego dnia. Wypożycz Bluesound i sam oceń co jest dla Ciebie lepsze. Zawsze możesz do Node2i dokupić zewnętrzny DAC w przyszłości. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Tomasz S. napisał:

Idealne rozwiązanie to Bluesound + dac. Wtedy jest wygoda obsługi i jakość dźwięku. A próbowałeś wysyłać to Onkyo przez Chromecast ? Możesz wtedy korzystać z aplikacji 

 

Jednak pozostaje przy moim onkyo 🙂

Powoli się wygrzewa i zaczyna coraz lepiej brzmieć, a jeszcze nie zmieniłem przewodu z fabrycznego rca.

DIekuję wszystkim za podpowiedź 

1 godzinę temu, Q21 napisał:

Bluesound na pewno aplikacyjnie wygrywa ale brzmieniowo Onkyo jest po prostu lepsze, masz większą dynamikę oraz precyzję.  
6170 nie zwracaj za szybko, bo zapewne sprzeda się jeszcze tego samego dnia. Wypożycz Bluesound i sam oceń co jest dla Ciebie lepsze. Zawsze możesz do Node2i dokupić zewnętrzny DAC 

Zostaje🙂 ogarnąłem aplikacje mconect do tidal i śmiga aż miło.

Co do odsprzedaży to się zgadza, sam polowałem na swojego jakiś czas. 

Pozdrawiam 

Screenshot_20210823-192910_Integra Control Pro.jpg

Edytowano przez Marek@
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.08.2021 o 21:52, Marek@ napisał:

Dokładnie.

A tak przy okazji to ile czasu może trwać wygrzewanie takiego streamera?

Po okołu 50-60h raczej nie usłyszysz zmian. Podobnie kiedyś miałem z Luminem D2, który prosto z pudełka grał ostrą wyższą średnicą ale po około 30h zaczynało być coraz lepiej. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Tomasz S. napisał:

Tak się zastanawiam jak to jest z "wygrzewaniem" ,że zawsze taki sprzęt potem gra lepiej. Nigdy się nie zdarza ,że czegoś słuchamy i po jakiś czasie gra gorzej :) widocznie taki streamer wie,że po jakimś czasie ma być lepszy. Coraz bardziej inteligentne te urządzenia.

tak samo jest z nowym samochodem 😉 , najpierw wolniej jeździ więcej pali dopiero po jakimś czasie przypomina sobie że ma jeździć szybciej i mniej palić...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

W przypadku Node'a naprawdę trzeba pograć. Co prawda od samego początku jest już "nie źle" ale później dopiero się rozkręca. Tak to już jest z tą elektroniką :)

Ta. Zaraz po włączeniu mi d..y nie urwał więc zostawiłem Go na kilka dni włączonego. Po kilku dniach to samo. Więc stwierdziłem że prędzej się ucho przyzwyczaji i tak już został😉 oto cała filozofia 😄

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Ars_Poland napisał:

Ta. Zaraz po włączeniu mi d..y nie urwał więc zostawiłem Go na kilka dni włączonego. Po kilku dniach to samo. Więc stwierdziłem że prędzej się ucho przyzwyczaji i tak już został😉 oto cała filozofia 😄

Niekoniecznie...

temat wygrzewania sprzętu był już wielokrotnie poruszany i zawsze informujemy każdego klienta, że progres w jego urządzeniu nastąpi z biegiem czasu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Tomasz S. napisał:

Tak się zastanawiam jak to jest z "wygrzewaniem" ,że zawsze taki sprzęt potem gra lepiej. Nigdy się nie zdarza ,że czegoś słuchamy i po jakiś czasie gra gorzej :) widocznie taki streamer wie,że po jakimś czasie ma być lepszy. Coraz bardziej inteligentne te urządzenia.

Bo dochodzi jeszcze kwestia akceptacji, którą audiofil odrzuca.

Ale u mnie się zdarzyło. Jeśli sprzęt nie leży mi od razu to nawet po zmianach dzwieku nadal mi nie leżał.

I właśnie nie nazwał bym tego progresem. Po prostu zmianą.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.08.2021 o 23:17, Ars_Poland napisał:

Ta. Zaraz po włączeniu mi d..y nie urwał więc zostawiłem Go na kilka dni włączonego. Po kilku dniach to samo. Więc stwierdziłem że prędzej się ucho przyzwyczaji i tak już został😉 oto cała filozofia 😄

Z tego co się dowiedziałem to node ma fabrycznie kiepskie zasilanie impulsowe. Po zmianie na liniowe oraz dobry zasilacz np tomanka zaczyna mieć to sens, ale to niestety dodatkowy koszt

 

Edytowano przez Marek@
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Asia napisał:

A jaki mniej więcej?

Rozpiętość jest spora , od 400 zł do ponad 1k. napisz do Tomanka 

https://tomanek.net.pl/

Podaj do jakiego urządzenia potrzebujesz i otrzymasz ofertę. Mam 4 zasilacze Tomanka / łącznie z tymi do RME i 22D / i złego słowa nie mogę powiedzieć , ani o obsłudze , ani działaniu zasilaczy. Dobrze estetycznie wykonane co też ma znaczenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, tomek4446 napisał:

Rozpiętość jest spora , od 400 zł do ponad 1k. napisz do Tomanka 

https://tomanek.net.pl/

Podaj do jakiego urządzenia potrzebujesz i otrzymasz ofertę. Mam 4 zasilacze Tomanka / łącznie z tymi do RME i 22D / i złego słowa nie mogę powiedzieć , ani o obsłudze , ani działaniu zasilaczy. Dobrze estetycznie wykonane co też ma znaczenie.

Do tego trzeba doliczyć koszt modulu 340 zł 

22 godziny temu, Marek@ napisał:

Z tego co się dowiedziałem to node ma fabrycznie kiepskie zasilanie impulsowe. Po zmianie na liniowe oraz dobry zasilacz np tomanka zaczyna mieć to sens, ale to niestety koszta

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...