Skocz do zawartości

Onkyo ns-6170 vs bluesound node


Marek@

Recommended Posts

  • 1 month later...

Ponieważ też mam onkyo ns6170 i od 2 tygodni testuję kable PAD. Glosnikowe i RCA. Dlatego było moje pytanie. Zaczynałem od Genesis, musaeus, Posejdon, aureus. W przyszłym tygodniu mam jeszcze dostać venustas. Narazie połączenie aureus rca z poseidonem głośnikowy jest jako tako. Mam nadzieję, że venustas zastąpi poseidon. U mnie musaeus tworzył za dużo sztucznej przestrzeni przez co scena miała rozbity środek. Poseidon to połączenie genesis z musaeusem i mimo delikatnej budowanej przestrzeni ma wyraźniejszy srodek. Reasumując u mnie jako rca dobrze wypadł genesis a jeszcze lepiej aureus. Ale cały czas testuję. A kable te potrzebują wygrzania kilkuset godzin.

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Szanowni, chciałbym poddać pod wątpliwość sensowność zmiany zasilania w Node 2i. Mam dwa egz. BS Node 2i j.n. (obecnie w dwóch różnych pomieszczeniach):

1. Salon ok 40m2, Tannoy DC8T, wzmacniacz custom made lampa (b. wysoka półka) i źródło - Node 2i - zasilanie fabryczne. Kolumny usytuowane prawie centralnie w 2/3 długości salonu. 3m naprzeciwko sofy, i ok 2,5m od tylnej ściany.

2. Pokój ok. 10m2, Larsen 6.2, wzmacniacz lampa (b. wysoka półka) i źródło - Node 2i  z wymienionym zasilaczem na liniowy (Sbooster) za ok. 1500 zł.

Refleksja nr1: po podłączeniu obydwu streamerów BS Node do wzmacniacza w salonie na identycznych ustawieniach i tych samych utworach przełączając źródła A/B w trakcie nie słychać ŻADNEJ różnicy. Można bawić się godzinami. Niestety głuchy nie jestem, dlatego koszty lubowania się słuchaniem stale rosną :/ wnioskuję, że normalny śmiertelnik i nawet pasjonat raczej nic szczególnego nie usłyszy po upgrade zasilania.

Refleksja nr2: identyczne porównanie w pokoju nr 2 daje taki sam wniosek.

Refleksja nr3: Po adaptacji akustycznej mniejszego pomieszczenia, jakość odsłuchu, tj. czytelność, poczucie przestrzeni, spokój.. (Brak nadmiernej il. odbić i przypadkowej niekontrolowanej interferencji fal) zmieniła się radykalnie na plus, nie chce się stąd wychodzić... Porównanie dwóch streamerów po w/w adaptacji znów nie wykazało żadnej różnicy w odsłuchu pomiędzy Node z zasilaniem impulsowym vs liniowym z porządnym trafo toroidlanym i filtrami. Tym razem w pomieszczeniu słucha się muzyki jeszcze dokładniej i dalej NIC.

Podsumowując, stoję na stanowisku, że prawa fizyki dalej obowiązują:), a zatem priorytety były i wg mnie zawsze pozostaną w następującej kolejności:

1. Pokój - należy zadbać możliwie najlepszą akustykę w pomieszczeniu

2. Kolumny (temat do zupełnie odrębnej dyskusji) - dobrać odpowiednio do pomieszczenia i wzmacniacza

3. Źródło - im lepsze tym lepiej, ale przy zaniedbaniu powyższych różnice ciężko wyłapać, w szczególności jeżeli chodzi o streamery. Istotne różnice do wyłapania natychmiast robią kolumny, wzmacniacze, lampy, kable... etc.

4. Do Node'a chcę przetestować zewnętrznego DAC'a, który teoretycznie może coś wnieść (nie spodziewam się rewolucji) i tutaj uprzejmie proszę o sugestie, jeżeli ktoś z Was testował warte uwagi urządzenia.

Nie wiem co powyższe ma do Onkyo, ale biorąc pod uwage to co napisałem w dalszym ciągu skupiłbym się przede wszystkim na poz. 1 i 2 a potem nr 3.

Pozdrawiam,

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jimihenrix Zgadzam się z Tobą tylko ja bym tą kolejność zamienił na Pokój / kolumny / subwoofer / wzmacniacz / dac / streamer. Miałem kiedyś Allo digione Signature z oddzielnym zasilaniem i na początku też słyszałem różnice. Tam to było oddzielne zasilanie dla samej maliny i oddzielne akumulatorowe dla "czystej strony " , która wypuszczała sygnał po coaxial do daca. Akumulatorki trzeba było ładować więc czasem zmieniałem to zasilanie na zwykłe. Z czasem przestałem w ogóle je zmieniać bo łapałem się na tym,że kiedy słuchałem muzyki to nie wiedziałem jakie jest podłączone. Jeżeli były różnice to tak minimalne,że dla mnie pomijalne, ale na początku słyszałem je wyraźnie :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...