Skocz do zawartości

Wasze doświadczenia z kondycjonerami sieciowymi/listwami filtrującymi


Recommended Posts

Cześć wszystkim,

po skompletowaniu swojego pierwszego zestawu stereo składającego się z wzmacniacza ATOL IN100SE, dac'a iFi ZEN DAC V2 oraz kolumn Magnat Quantum 805, zauważyłem pewną bardzo nieprzyjemną rzecz a mianowicie szumy i "piszczenie" dobiegające z głośników. Wiem, że jest to wina zasilania z sieci ponieważ gdy podłączam np. laptopa (nie podpiętego do gniazdka) do mojego DACa (zamiast komputera stacjonarnego) to szumy ustępują - dopiero po podłączeniu go do gniazdka, znów się pojawiają. 

A teraz do meritum. Na pewno wiele z was przerabiało podobny temat, więc stąd też moje pytanie - czy listwy filtrujące coś w tym temacie pomogą, czy patrzeć tylko po kondycjonerach? Jeśli tylko kondycjonery, to czy ktoś z was ma swojego tzw. "home made'a", bo wydawać ponad 4 tysiące na ww. kondycjoner do mojego zestawu audio, które kosztowało mnie nie wiele ponad to, mija się moim skromnym zdaniem z celem. 

Z góry bardzo dziękuję za odpowiedzi oraz sugestie.

Edytowano przez szymon7
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, szymon7 napisał:

Wiem, że jest to wina zasilania z sieci ponieważ gdy podłączam np. laptopa (nie podpiętego do gniazdka) do mojego DACa (zamiast komputera stacjonarnego) to szumy ustępują - dopiero po podłączeniu go do gniazdka, znów się pojawiają.

To może być też pętla masy, chociaż te co do zasady objawiają się buczeniem. Tańsze rozwiązanie niż kondycjoner to separator galwaniczny między kompem a DACkiem, który prawie na pewno rozwiązałby problem. Koszt takiego separatora to koło 2k.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam power-cleaner wedle projektu Yoshi_80 z AS .

W moim systemie aktywnym kiedyś ją włączyłem, słucham, słucham i się zastanawiam gdzie jest bas?!

Zupełnie się tam nie sprawdziła. Za to w systemie kuchennym jest chyba OK. Przynajmniej z Accu była a pewnie jakieś syfy z sieci są niwelowane. Muszę jednak kiedyś odsunąć komodę i spróbować klasy D bez niej posłuchać.

 

Edytowano przez HQ150
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...