Skocz do zawartości

Dobór niedrogiego amplitunera do głośników NS-BP300 yamaha.


Marcin Weimer

Recommended Posts

Dzień dobry,

Na początku dodam że nie jestem audiofilem ;) więc proszę o wyrozumiałość.

Padnięty amplituner yamaha r-840 piano craft chciałbym zastąpić innym który byłby podłączony głównie do smart tv z którego odpalam np. Spotify, netflix. Kolumny posiadam NS-BP300. Możliwe że zamiast tylko stereo jak dotychczas chciałbym rozwinąć do np. 5.1. 

Kolumny chce zostawić tylko potrzebuje rady w doborze używanego amplitunera żeby nie było gorzej niż było. Czy do tych kolumn po za subwooferem i zrobienie zestawu stereo 2.1 można myśleć o np 5.1. Kolumn nie chce sprzedawać bo się już do nich przyzwyczaiłem.

Szukam amplitunera używanego z allegro lub olx lokalnie. Jest tego sporo, a że jestem zielony dlatego pojawiłem się tutaj. Pokój 20m2 i w/w kolumny.  Budżet około 400-500zł chyba że te w tej kwocie nie ma sensu to coś pomyślę. Nie musi być 5.1 bo nie wiem czy warto z tymi kolumnami rozeijać do 5.1 itp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jednak po konsultacjach domowych możliwości budżetowe i gabaryty itp. jestem skłonny zostać przy stereo. 

Więc szukam poki co tylko amplitunera który zagra z w/w kolumnami z pianocrafta. Będzie możliwość podpięcia subwoofera i bez problemowo podłącze wszystko pod tv. Który ma wyjście optyczne , jack 3.5 i hdmi? . 

Budżet powiedzmy 500-800zł Musi być poprostu troche lepszy niż yamaha mcr-840 bo jak zmieniać to niech już będzie coś innego. Wymieniona yamaha koszt 350zł wiec może za powiedzmy 800zł coś się znajdzie. Ewentualnie coś droższego z opcjami sieciowymi, bluetooth, ale dalej nie za miliony.

Mieszam strasznie ale nie chce poprostu plastikowego soundbara tylko wykorzystać kolumny które mam.

Dodam tylko że jak najbardziej interesuje mnie sprzęt używany.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...