Skocz do zawartości

Wybór używanego/nowego amplitunera do 2500zł


Why_Duck

Recommended Posts

Rozglądam się za ampltunerem do 2500 zł. 

W rachubę wchodzą modele nowe jak i używane za to dźwiękowo lepsze .

Zależy mi głównie na kinie domowym.

Mam zestaw głośników Polk Audio T531 wraz z Klipsch R-12SW.

Rozmiar pokoju 16m2.

Na ta chwilę rozważam modele

Pioneer vsx-1131

Pioneer vsx-lx 302

Onkyo TX-NR 676

Onkyo TX-RZ 720

Nigdzie nie ma praktycznie Onkyo TX-NR 686/696 nie ma Pioneer vsx-933/034

Na co się decydować ?? Czekać na nowe modele Onkyo/Pioneer ??? Będą w ogóle po tych zmianach właścicielskich ??

Może ktoś ma coś do odsprzedania ?? Może jego znajomy ma, może może ktoś coś polecić ???

Z góry dzięki za wszystkie komentarze i uwagi w temacie.

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy będą? Będą bo w USA już są. Kwestia kiedy jakaś dostawa najpierw spadnie do europy a później długo potem do Polski :/

Jednak przy obecnych cenach nie spodziewaj się wysokiego modelu.

Możesz polować pewnie na  Yamahae 4A, Denona 1600 czy może TX-NR5100 ale tu nie wiemy jaka to będzie kwota.

LX302, Onkyo 696 czy Yamaha 685 jesli znajdziesz używane to jednak wyższe i lepiej grające amplitunery.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tą chwilę mam ofertę na używane

LX302 za 1800zł

Onkyo 676 za 1600zł

vsx1131 za 1500zł

Czy ten lx302 bedzie grał tak dobrze/porównywalnie z Onkyo 686. Z moich poszukiwań wyszło, że to bardziej odpowiednik Onkyo 676.

Sprzedałem swoje Onkyo w dobrej cenie i siędzę z 2.5k w kieszeni. Myślę czekać na nowe modele, ale z tego co napisałeś pewnie pojawią się pod koniec roku i w cenie niekoniecznie proponowanej podczas zapowiedzi.

Widziałem Onkyo TX-NR7100 w preorderze za 1099$. Jakby były dostępne rozważyłbym dołożenie do niego. Chociaż, u nas, plus vat-y i podatki będzie dużo drożej.

Czy ten nowy system kalibracji dźwięku w nim to będzie coś "przełomowego" ??

Dodatkowo z Twojej wypowiedzi wnioskuję, że TX-NR5100 będzie grał gorzej niż ten LX302 ??

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Why_Duck napisał:

Czy ten lx302 bedzie grał tak dobrze/porównywalnie z Onkyo 686

To jest ta sama półka.

LX 302 to jest kopia Onkyo serii 6. Różnią się kalibracją.

12 godzin temu, Why_Duck napisał:

Z moich poszukiwań wyszło, że to bardziej odpowiednik Onkyo 676.

To nie ma znaczenia. Różnią się jedynie funkcjami. Układ zasilający i budowa jest ta sama.

Chyba że To właśnie model 676 "pykał" ? Kurcze nie pamiętam już który dokładnie.

12 godzin temu, Why_Duck napisał:

Widziałem Onkyo TX-NR7100 w preorderze za 1099$. Jakby były dostępne rozważyłbym dołożenie do niego. Chociaż, u nas, plus vat-y i podatki będzie dużo drożej.

No VAT i cło by to zjadło.

12 godzin temu, Why_Duck napisał:

Czy ten nowy system kalibracji dźwięku w nim to będzie coś "przełomowego" ??

Mówisz o Dirac Live? To nie jest żadna nowość. Ale to najlepszy obecnie system kalibracji kinowej w amplitunerach. Z tym że 5100 go nie ma.

12 godzin temu, Why_Duck napisał:

Dodatkowo z Twojej wypowiedzi wnioskuję, że TX-NR5100 będzie grał gorzej niż ten LX302 ??

Z wiadomości teoretycznych tak. Bo to będzie nowe wcielenie 595

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

W Twoim, założonym budżecie proponuję Ci rozważyć amplituner Yamaha RXV4a. To stosunkowo nowy model, który ma na pokładzie bogate wyposażenie, a przede wszystkim nie źle brzmi w muzyce. https://www.tophifi.pl/kino-domowe/amplitunery-av/yamaha-rx-v4a.html

Zapraszamy Cię na prezentację tego modelu do jednego z naszych salonów Tophifi :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radość nie trwała długo.

Wczoraj odebrałem przesyłkę, rozpakowałem, podłączyłem i klapa.

Włączył się Initial Setup i skonfigurowałem głośniki.

Pojawił się ekran czy słyszysz dźwięk z głośników, a jeżeli nie, to wyłącz amplituner z prądu i sprawdź podłączenie głośników.

Głośniki podpięte normalnie jak zawsze, system 5.1 i zero dźwięku.

Czy może ktoś potwierdzić moje obawy, że urządzenie jest uszkodzone, co może być zepsute ??

Padła końcówka mocy czy coś innego ??? Ewentualnie gdzie szukać błędu.

Dodatkowo teraz widzę, że na wyświetlaczu jest symbol słuchawek, jakby były podłączone, a na pewno nie są.....

Miałem wcześniej na testach Onkyo 686 i zawsze od strzała przechodziło się konfigurację.

Rozumiem, że podczas podstawowej/pierwszej konfiguracji kiedy mamy obraz na TV to dźwięk z głośników powinien się wydobywać bez względu na inne późniejsze ustawienia/kable/i inne.

Amplituner przepuszcza sygnał wideo, ale dźwięk jest tylko jak dam Hardware/HDMI/Audio TV Out na ON i leci wtedy dźwięk z TV.

Później w MENU nie mogę wejść nawet w drugą Speaker (jest wyszarzona ) a jej wybór jest niedostępny.

Echh, a już myślałem, że wreszcie nacieszę się dźwiękiem.

 

Edytowano przez Why_Duck
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

model 676 pyka -  a czy 686  to nie mam pojęcia

w każdym co pół godziny było "pyk" :P 

miał być układ, który sprawdza temperaturę co pół godziny - tak było w pierwotnych planach. Ale finalnie tego nie zrobili - i dlatego pyka co 30 minut :)

problem po aktualizacji nie został naprawiony - tak więc taki urok - ja się przyzwyczaiłem

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, GleNinja napisał:

model 676 pyka -  a czy 686  to nie mam pojęcia

no to nowszy już tego nie robił.

10 godzin temu, GleNinja napisał:

miał być układ, który sprawdza temperaturę co pół godziny - tak było w pierwotnych planach. Ale finalnie tego nie zrobili - i dlatego pyka co 30 minut

Tak, włącza wiatrak którego nie ma :)

Dnia 28.08.2021 o 15:33, Why_Duck napisał:

Radość nie trwała długo.

Zrób jego reset masz w instrukcji informacje. Jeśli nadal słuchawki są widoczne na wyświetlaczu to coś jest nie tak.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, S4Home napisał:

Zrób jego reset masz w instrukcji informacje. Jeśli nadal słuchawki są widoczne na wyświetlaczu to coś jest nie tak.

Piotr

Był i reset i aktualizacja firmware.

Niestety to nie pomogło. Znajomy z elektrody, po obejrzeniu zdjęcia wtyku słuchawkowego, stwierdził, że tam coś zwiera.

Nie mając jego doświadczenia i umiejętności nie jestem w stanie tego sam naprawić. Możliwe że to "tylko" to.

Poszło zgłoszenie reklamacyjne, zobaczymy co postanowią. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Why_Duck napisał:

Był i reset i aktualizacja firmware.

Niestety to nie pomogło. Znajomy z elektrody, po obejrzeniu zdjęcia wtyku słuchawkowego, stwierdził, że tam coś zwiera.

Nie mając jego doświadczenia i umiejętności nie jestem w stanie tego sam naprawić. Możliwe że to "tylko" to.

Poszło zgłoszenie reklamacyjne, zobaczymy co postanowią. 

A spróbuj włożyć wtyk słuchawkowy i go wyjąć. Może zaskoczy.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, S4Home napisał:

A spróbuj włożyć wtyk słuchawkowy i go wyjąć. Może zaskoczy.

 

To też już próbowałem, wtyk wchodzi bezproblemowo.

Na tą chwilę sprzedawca wysłał kuriera, ampli pojedzie na serwis. Dodatkowo dali 140zł za brak instrukcji i mikrofonu.

Ktoś może ma pożyczyć do kalibracji mikrofon ?!?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Why_Duck napisał:

Ktoś może ma pożyczyć do kalibracji mikrofon ?!?

Mnie został po spaleniu 686 od uderzenia pioruna w okolicy, mogę odstąpić, kupiłem Marantza. Ale muszę przyznać że trafiło Ci się to Onkyo w tej cenie. Ja szukałem, szukałem i w końcu używanego Marantza wziąłem bo nowe sprzęty teraz nie dość że niedostępne, to ceny kosmiczne.

Edytowano przez tomek72
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Czas kończyć wątek.

Czekając na naprawę 696, miałem przeczucie, że nie naprawią... a że trafiłem 686 to go zakupiłem.

No cóż myliłem się, Dzisiaj wjechały dwa do domu.

Najpierw sprawdziłem, używany, potem ten z naprawy.

Jeszcze w dłuższe odsłuchy głównie KD nie było czasu.

tomek72 odsłucham ten kawałek.

Teraz 696 wrócił z naprawy. Zostało wymienione gniazdo słuchawkowe i wszystko działa jak trzeba.

Zapytam więc Was wszystkich, który sobie zostawić ??

Jak wykryć różnice w dźwięku ???

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.09.2021 o 08:22, S4Home napisał:

Ale któryś pyka z tego co pamiętam. Więc zostaw ten drugi.

Na pewno "pyka" 686, wiem bo miałem,

P.S. @S4Home jeszcze raz dziękuję za podpowiedzi, SR5013 + Klipsch RF82 mają się świetnie, ale już po głowie chodzi osobna integra stereo rozważam PM7003/05 lub 8003/5 (pierwotnie myślałem o samej końcówce, ale jak poczytałem to jednak integra stereo będzie lepsza, tym samym dam odetchnąć SR5013) myślę że brzmieniowo powinno być podobnie, ale to jeszcze chwila bo muszę podbudować kondycję portfela.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...