Skocz do zawartości

Bowers Wilkins 706 s2 vs 704 s2 do salonu


Daniel Michalak

Recommended Posts

Witam

Posiada głośniki podstawkowe B&W 706 s2, ustawione jak na rysunku poniżej. 

Salon jest dość duży bo połączony z kuchnia, natomiast głośniki są w odległości 3.6 m od kanapy i 2.6 m od siebie.

Zastanawiam się czy zamian na 704 s2 lub 703 s2 ewentualnie Monitor Audio 500 wniesie coś poza większym basem ?

Byłbym skłonny dołożyć do systemu, jeżeli zmiana na podłogówki poszerzyła by scenę, a nie tylko wniosła większy bas.

Korzystam z Marantz PM6006. Generalnie obecny system gra ładnie, ale znalazłem kilku dobrych ofert na podłogówki i których mówię i byłbym skłonny wymienić, zastanawiam się czy Waszym zdanie warto i czy różnice poza basem, również są widoczne z uwagi na rozmiar kolumn.

B4AC5393-F267-4912-9B74-3529E12E39ED.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Mam bardzo, naprawdę bardzo podobny układ z BW 706. Również taki asymetryczny ze stołem po prawej. Czego Ci tak naprawdę brakuje?

Ja tam na brak basu, nawet z NAD 316 nie narzekam. Ale u mnie te monitory stoją jakieś 35 cm od ściany i to daje dobry efekt.

Może nowy wzmacniacz? Ja akurat jestem na etapie szukania nowego, ale bowersy zostają. To naprawdę dobre źródło dźwięku.

Edytowano przez Grzesiek202
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle, ze trochę więcej basu, kiedy słucham muzyki na niższym poziomie głośności, również czasami zbyt piskliwe wokale Niestety u mnie przy ścianie nie jestem w stanie tak blisko ustawić..

Jak miałbym być szczerym, to jestem zadowolony z grania Bowers, ale znalazłem pare złotych w budżecie i chciałbym podpytać jak wypadają 706 w porównaniu do zaproponowanych podłogowego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslę że tak. Pomieszczenie masz duże i wymiana na podłogówki to bardzo dobry pomysł. I tak zmieni się nie tylko bas.

W Przypadku Bowersa dobrze by było abyś to sprawdził we własnym pomieszczeniu.

W przypadku wymiany na monitor audio Silver 500 zmieni się w zasadzie wszystko.

Ale moim zdaniem przy takich kolumnach problemem będzie PM 6006. To nie jest wydajny i odpowiedni wzmacniacz do tak dużych kolumn.

Zapraszam na odsłuch Monitor audio to zaprezentuję różnice w podłączanych także wzmacniaczach.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Pomieszczenie masz na tyle duże, że spokojnie można iść w kierunku kolumn podłogowych. Niemniej jednak warto także pamiętać o wzmacniaczy czyli Marantz PM6006, który nie wysteruje wymagających kolumn w 100%. 
Przede wszystkim musisz posłuchać obu kolumn co nie będzie takie łatwe, ponieważ B&W znajdziesz jedynie w Top Hi-Fi. Jeśli byłbyś zainteresowany odsłuchem MA Silver 500 lub ich wypożyczeniem to zapraszamy do kontaktu. 
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Q21 napisał:

Cześć,
Pomieszczenie masz na tyle duże, że spokojnie można iść w kierunku kolumn podłogowych. Niemniej jednak warto także pamiętać o wzmacniaczy czyli Marantz PM6006, który nie wysteruje wymagających kolumn w 100%. 
Przede wszystkim musisz posłuchać obu kolumn co nie będzie takie łatwe, ponieważ B&W znajdziesz jedynie w Top Hi-Fi. Jeśli byłbyś zainteresowany odsłuchem MA Silver 500 lub ich wypożyczeniem to zapraszamy do kontaktu. 
 

Dziekuje za odpowiedz. Jak wyglada kwestia wypożyczenia kolumn do odsłuchu. Niestety jestem z Bydgoszczy gdzie nie ma waszego salonu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...