Skocz do zawartości

Zestaw audio 18m2 5000


Bartek_OP

Recommended Posts

Salon

Dzień dobry

Poszukuję zestawu stereo, 

Budżet: ok. 5000 zł 

Gdzie odsłuch: pokój ok 18 m2 - szkic w załączeniu. 

W jaki sposób: obecnie slucham spotify poprzez Chromecast na tv więc bez szału. 

W jaki sposób chciałbym słuchać: spotify i tidal 
Czego slucham: zapewne będzie to problematyczne i trzeba będzie pójść na kompromisy. 

W domu głównie slucham: jazz, soul, rock jednak jako fan złotej ery hip hopu lat 90 tych chciałbym od czasu do czasu posłuchać dobrego rapu z bassem. 

Zależy mi bardziej na jakości dźwięku więc zgodnie ze stereotypami kierowałbym się bardziej ku wzmakom niz ampli jednak bardzo pochlebne opinie czytałem o yamaha r-n803d(chyba poza budżet). Z informacji wygrzebanych w sieci i mieszczących się w pierwotnym budżecie jestem zainteresowany rotel a11 tribute plus kolumny b&w.

Bardzo proszę o Wasze opinie i propozycje, które moglbym przetestować na odsłuchu. 

Z góry dzięki za pomoc,

Bartek

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety obecnie ceny nowego sprzetu bardzo poszły do góry i często teraz taki budżet okazuje się nie wystarczający. Gdzie jeszcze rok temu składało się spokojnie kilka zestawów,

Niestety nie możesz grac z TV. To nie jest źrodło. Więc nic nie da Ci taki system.

Musisz kupić inne źrodło.

Więc jesli typowy wzmacniacz jak Marantz PM 6007 + Fyne F 303, QAcustic 3050i to polecam dokupić malinkę jako źrodło.

Ewentualnie Ifi ZEN Stream jako gotowe źródło.

Albo kombo Denon DRA 800 + Heco Victa 702.

Zapraszam na odsłuch

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bartek_OP Cześć,

W założonym budżecie masz ampli: Yamaha R-N602 lub Denon DRA-800H lub Onkyo R-N855.

Co do kolumn to z podłogówek: Idniana Line Nota 550, Stx Quant 300, Pylon Pearl 25, Wilson Raptor 9

Jeżeli bierzesz też pod uwagę kolumny podstawkowe to: Polk Audio s20, Kef Q150, Indiana Line Nota 260

Oczywiście możesz te (i inne) modele kolumn u nas w salonie posłuchać.

Zapraszam 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, seba3002 napisał:

Te maluchy do osiemnastu metrów? 

Biorąc pod uwagę rodzaj muzyki wskazanej w wątku...tak. Jeżeli chodzi o bas też potrafią miło zaskoczyć. 

Wiadomo, imprezy na nich nie zrobisz ale warto ich przynajmniej posłuchać i samemu ocenić, a to zakłada autor postu.

 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
W 18m2 możesz iść w kierunku monitorów jak i kolumn podłogowych. Na pewno pełniejsze brzmienie uzyskasz na kolumnach podłogowych. 
Funkcjonalnym rozwiązaniem byłaby Yamaha RN602, która zapewni dynamiczne brzmienie z pełną obsługą sieci. Świetnie zgrywa się z cieplejszymi Heco Aurora 700, Pylon Audio Sapphire 23 czy dynamiczniejszymi Q Acoustic 3050i. Są także odpowiedniki kolumn podstawkowych czyli Aurora 300, Sapphire sat ( tutaj mogą być trochę za małe ), QA 3020i.  KEFy Q350 są także bardzo dobrą opcją, którą warto posłuchać. 

Zapraszam na odsłuch w naszym salonie. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Jestem już po pierwszym odsluchu. Zestawy, z którymi się zapoznałem to:

1. Yamaha r-n602 + Indiana Line Tesi 561 

2. Nad c336 + Indiana Line Tesi 561

Jakbym mial podjąć decyzję teraz i już dokonać zakupu to wziąłbym Yamahę. Albo byłem już zmęczony dźwiękiem i podróżą albo coś innego bo bas w nad mnie męczył i w moim odczuciu yamaha radzila sobie z nim znacznie lepiej. 

Do S4home już nie byłbym w stanie dojechać aby sprawdzić Marantz pm 6007 więc kolejny odsłuch zaplanuję za kilka dni:) 

Pozdrawiam,

Bartek

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Dzisiaj był drugi odsluch. Biorąc pod uwagę budżet i możliwości złożenia czegoś ciekawego to znowu słuchałem yamaha rn602 tym razem z :

 

1.Quadral Argentum 570 
2. Paradigm monitor se3000f 

I w obu przypadkach przekraczam budżet o ok 400-550 zł. Paradigm wydaje mi się lepszym wyborem. Ale mam pewne wątpliwości.  

Marantz pm 6007 chyba poza zasiegiem cenowym i nie wiem czy nie skupię się właśnie na 602 plus jeszcze wypróbuję inne kolumny. 

Pozdrawiam

Bartek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

No dobra a jak wypadły te kolumny w stosunku do Tesi 561 słuchanych wcześniej?

Piotr

Piotrze,

Na mój słuch:) paradigm i tesi bardzo dobrze. W paradigm chyba więcej szczegółów jednak warunki odsłuchu były diametralnie różne (tesi słuchałem w znacznie lepszych lecz trudnych do odtworzenia w moim mieszkaniu warunkach) więc trudno wyrokować. Słuchałem jeszcze innych qadrali ale calkowicie mi nie przypasowaly (modelu nie pamietam). 

Pozdrawiam,

Bartek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...