Skocz do zawartości

Dali Rubicon 2 - wzmacniacz


maciej_z

Recommended Posts

Chciałbym zapytać właścicieli kolumn Dali Rubicon 2 z jakimi wzmacniaczami polecacie przetestować te kolumny?
Miałem okazję odsłuchać je u znajomego ze wzmacniaczem Hegel H95 - generalnie podobało mi się to granie, jednak wydaje mi się, że z tych kolumn można wyciągnąć więcej - muzyka sterowana Heglem było dokładna, neutralna, jednak brakowało jej hmm rozmachu? Trudno mi to określić, dlatego chciałbym poznać opinie właścicieli, którzy testowali te kolumny z różnymi wzmacniaczami :)

Dodatkowo, czy ktoś miał okazję porównać tę konstrukcję z Dali Opticon 2 MK2? Podobno nowy model został poprawiony i różnica między dwoma modelami jest niewielka - niestety nie mam możliwości osłuchu tych kolumn.

Jest jeszcze model Dali Rubicon 2C - głośniki aktywne, które nie potrzebują wzmacniacza, jednak opinii użytkowników w internecie jest bardzo mało.

Kolumny będą grały w pokoju 18m2, muzyka głównie rock (Pink Floyd), trochę elektroniki (raczej spokojnej), trochę muzyki filmowej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że warto sprawdzić Twoje Dali z Cyrusem 8.2 DAC i koniecznie do tego zasilacz Cyrus psxr2. Słuchałem kilka razy u siebie na spokojnie Dali Menuet z moimi Cyrusami i gdyby tylko Menuet miał większy autorytet na dole pasma to brałbym je i kończył gonitwę. Fenomenalnie zgrywają się te dwa Cyrusy z soczystymi i barwnymi Dali. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Cyrus to zaskakująco dobre połączenie do tych kolumn. Ja ze swojej strony polecam jeszcze hybrydy, Magnat, Unison czy Pier Audio.

A co do różnic to tak. Faktycznie MKII gra inaczej. Podobnie było z poprzednimi Ikon 1 vs MKII. Ale to jednak nie jest Rubicon.

Moim zdaniem Rubicony grają spokojniej. Myslę tu o liniowości. A przy tym po prostu szerzej.

Czy na te kolumny jesteś konkretnie zdecydowany? W cenie 10K za monitory masz na prawdę szeroki wybór produktów.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dali Rubicon 2 to wymagające kolumny i z Heglem może będzie pełni szczęścia, nie jest to po prostu idealny wzmacniacz do tych monitorów. 
Świetną barwę uzyskasz na Heed Obelisk III, jeśli chciałbyś postawić na dynamikę, rozmach oraz dociążoną średnicę to polecam koniecznie posłuchać model Lagrange. Vincent SV237mk lub Haiku Audio Bright MK5 powinny dobrze zagrać. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przyszły tydzień umówiłem się na odsłuch Dali Rubicon 2 oraz Dynaudio Evoke 2 w dwóch różnych sklepach. Jeszcze nie wiem z jakimi wzmacniaczami będą połączone.

Z filmików na youtube jest to brzmienie którego szukam - podparte dawką niskich tonów, ale to tylko filmik na youtube.

Słuchałem PMC 5.24 jakiś czas temu i nie jest to moje granie - było ono jakby to określić hm.. twarde :D Dokładne i twarde dźwięki. W zestawie którego szukam powinno być trochę zmiękczania, ale nie buły. Szeroka scena i dynamika grania.

Wydaje mi się, że w moje założenia nieźle wpasowuje się Dynaudio Contour 20, niestety ciężko mi będzie wcisnąć to w budżet razem ze wzmacniaczem.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, maciej_z napisał:

Na przyszły tydzień umówiłem się na odsłuch Dali Rubicon 2 oraz Dynaudio Evoke 2 w dwóch różnych sklepach. Jeszcze nie wiem z jakimi wzmacniaczami będą połączone.

Dynaudio i Dali to fajne firmy, ale może warto byłoby jednak pokusić się o odsłuch jeszcze innych marek. Jeśli lubisz lekko ocieplone brzmienie warto byłoby spróbować jeszcze KEFy R 3 czy Opera prima. Na Twoim miejscu nie skreślał bym też kolumn od PMC z serii 25. Rzeczywiście, nie grają one tak miękko jak choćby dynaudio, ale wg mnie dają one lepszą stereofonię, piękną, ale niemęczącą górę pasma i doskonały bas. W ogóle uważam, że warto porównać ze sobą kilka marek tak zwanych "jasnych" i "ciemnych" bo czasem można pominąć coś naprawdę ciekawego. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.08.2021 o 10:23, maciej_z napisał:

Słuchałem PMC 5.24 jakiś czas temu i nie jest to moje granie - było ono jakby to określić hm.. twarde :D Dokładne i twarde dźwięki. W zestawie którego szukam powinno być trochę zmiękczania, ale nie buły. Szeroka scena i dynamika grania.

24 to nie model 22. Ale i tak odpuszczamy. Ok

KEF R 3 może być faworytem. Ale fajnie by było sprawdzić te Rubicony. Wyższe Dali są trochę nie doceniane ze względu na brak hybrydowego wysoko tonowego. Po prostu wyglądają klasycznie. Nie bronią ceny przez to.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem możliwość odsłuchać Dali Rubicon 2 z dwoma wzmacniaczami - Naim 5si oraz Cambridge Audio 81. Ten pojedynek wygrał zdecydowanie Naim - granie było bardziej przestrzenne, bass milszy dla ucha. Naim nie ma wbudowanego DACa, a że streamerem na razie będzie komputer, będzie to wymagało dodatkowego zakupu.

Będe wdzięczny za sugestie DACa do Naima 5si.

Dodatkowo chciałbym sprawdzić inne wzmacniacze, na razie wiem że CA 81 odpada, liderem Naim :)

Czy ktoś robił porównanie Naim Unity Atom vs Naim 5si? Zastanawiam się, który zagra lepiej jeśli chodzi o jakość dźwięku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...