Skocz do zawartości

Edifier S360DB


suptom

Recommended Posts

Cześć.

Właśnie kupiłem głośniki Edifier S360DB i mam z nimi pewien problem. Dźwięk wydaje się gorszy od mega starych Creative T6100 podłączonych do laptopa przez Creative Sound Blaster Omni.

Posiadam dwie karty muzyczne:

  1. Creative Sound Blaster Omni
  2. Creative Sound Blaster X G6

Która karta będzie lepszym wyborem do podłączenia głośników Edifier S360DB? Aktualnie podłączyłem głośniki przez kabel optyczny do laptopa za pomocą karty Creative Sound Blaster X G6.

Druga kwestia to subwoofer, praktycznie niesłyszalny. Jest podłączony do głośników, ponieważ świeci się cały czas czerwona lampka z tyłu subwoofer-a. Ustawiłem podbicie w kreatorze na maxa, pokrętło na głośnikach również. Creative T6100 dawały dużo przyjemniejszy i słyszalny bass - nawet na minimalnym ustawieniu pokrętła z tyłu.

Kolejna kwestia to nie mogę sterować głośnością poprzez pokrętło na karcie Creative Sound Blaster X G6 oraz pokrętło głośności na klawiaturze. Czy wiecie dlaczego? Przy głośnikach Creative T6100 i karcie Creative Sound Blaster Omni nie ma tego problemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Hej, pewnie już dawno nieaktualne, ale zostawię dla kogoś kto też będziesz szukał odpowiedzi. Miałem ten sam problem z dźwiękiem i subwooferem, niezależnie od źródła. Już myślałem, że będę głośniki odsyłać, ale okazało się, że SUB stał po prostu za daleko od głośników, na tyle, że połączenie było i satelity miały wycięty cały dół, ale sub praktycznie nie grał. Wystarczyło przesunąć go bliżej głównej satelity i wszystkie problemy zniknęły.

Także średnio bezprzewodowy ten subwoofer, może w salonie nie miałbym problemu z większą odległością, ale ja używam przy komputerze. Mimo wszystko uważam że, głośniki są super, a bezprzewodowy SUB ma jedną niezaprzeczalną zaletę. Można go szybko wyłączyć wieczorem, żeby nikomu nie przeszkadzać. Wtedy satelity przejmują tyle dolnego pasma ile mogą i wtedy też przez tą chwilę dopóki się nie przełączą dźwięk jest płaski.

Sam za to nie mogę się zdecydować jak najlepiej je podłączyć. Testuję obecnie FIIO BR13 i na przelocie optycznym wszystko jest super do momentu kiedy nie poleci z Tidala MQA, bo głośniki na wejściu optycznym obsługują maksymalnie 24bit/96kHz i nie przyjmują sygnału. Problem występuje tylko w trybie wyłączności urządzenia w Tidal, bo inaczej Windows i tak resampluje po swojemu do ustawienia systemu i można wtedy ustawić na te 24bit/96kHz na stałe, ale MQA się wtedy mija z celem. Mam też IFI Go, obsługuje MQA i różnica dźwięku jest na plus względem wejścia optycznego, bo słuchać trochę więcej środka, ale różnica nie jest kolosalna, a z kolei to następna konwersja, bo głośniki mają niby DSP i sygnał i tak jest przetwarzany cyfrowo. Tylko nigdzie nie mogę znaleźć informacji czy DSP na pewno działa też na analogowym wejściu. Dla ucha trochę lepiej przez IFI, więc chyba tak zostawię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...