Skocz do zawartości

Mostek t.amp ta1400


Grzesiek88

Recommended Posts















Witam. Od razu przyznaję, że jestem jedynie miłośnikiem amatorem z minimalną wiedzą w temacie.  Dlatego zwracam się do Was o pomoc. Posiadam samoróbki, 2sztuki 3 drożnych nadstawek na Beymach SM212 6mi90 i CP22. Jestem z nich bardzo zadowolony i są wręcz oczkiem w głowie. Służą juz 15lat od małolata. Sprzedawca dopasował mi wtedy do zestawu odpowiednie zwrotnice. Sprzęt służył mi jedynie do celów rozrywki domowej od czasu do czasu dla oderwania się od rzeczywistości i pogrania głośno w domowych warunkach i dalej ma tak służyć. Do tego t.amp ta1400 i crossover z t.ampa gdzie na jednym kanale grają nadstawki z odciętym dołem w mono a na drugim jakiś chiński głośnik basowy 15",  który nie brzmiał dla mnie źle, ale który zamieniłem właśnie na Beymę 18lex1600 8ohm z kaprysu i sympatii do marki. Zbudowałem mu budę z zalecanego projektu i jest pięknie ale wymyśliłem sobie że chciałbym mieć tego suba napędzanego w mostku z t.ampa ta1400 (jeden kanał na pewno jest za słaby by kontrolować ten głośnik) i dokupić t.ampa ta1050 dla nadstawek by zagrały w trochę szerszym paśmie od dołu ( ten crossover wg mnie wysoko, za wysoko je odcina bo gdy puszam je bezpośrednio to ładniejszy jest z nich dźwięk) i przede wszystkim stereo. Nie wiem jednak jak mam zrobić ten mostek. Podpowiedzcie czy dobrze myślę: z "subwooferowego" wyjścia z crossovera gdzie fajnie sobie kontroluje sam tylko bas puszczam sygnał na lewy i prawy kanał t.ampa ta1400 za pomocą przejściówki dual xlr. Wtedy lewy i prawy kanał gra mi tylko bas, jeden ten sam sygnał. Teraz przestawiam wzmacniacz na opcje "bridged" . Beymę basową podpinam w czerwone górne wyjścia t.ampa zgodnie z oznaczeniem czerwony - oraz czerwony + ? Jeśli dobrze myślę to jak kontroluje się moc dźwięku mając do dyspozycji teraz 2 potencjometry  ? Jeszcze nic nie kombinowałem i drugiej końcówki mocy jeszcze nie kupiłem. Proszę o Waszą poradę odnośnie mostka i ew opinię co do takiego zestawu choć już jest to faktem poza drugim wzmacniaczem :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...