Skocz do zawartości

Yamaha 4-n402e (pomoc) subwoofer


LukTom

Recommended Posts

Dzień Dobry..

Ludzie proszę o radę/pomoc..

Posiadam yamaha r-n402d... Chcę nabyć Subwoofer w sklepie polecali mi  YAMAHA NS-SW300 .. Bo mój amplituner nie posiada wejścia na sub.. i podobno  mogę  tylko podłączyć go poprzez głośniki . Czy nie mogę podłączyć subwoofera  np po wejście "Line" ? a może inne ? A kupił bym ten Yamaha NS-SW100 zawsze taniej. 

Może i ktoś się o to pytał.. ale dla mnie to ciężki temat  a nie chcę aby mi wciskali droższego sprzętu. Bo widzą osobę niepełnosprawną.

Dziękuję za wszelką pomoc 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógł byś go podłączyć do gniazda Line 3 Out.

Z tym że musiał by to być kabel 2 chinch na 1.

Ale fakt możesz, dobrze by było? podłączyć go przez gniazda głośnikowe.

Jako że te Yamahy wcale do stereo nie są jakieś specjalne to myślę że śmiało możesz iśc w Magnata Sub 302A.

Tam masz i takie i takie gniazda podłączeniowe.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

Mógł byś go podłączyć do gniazda Line 3 Out.

Z tym że musiał by to być kabel 2 chinch na 1.

Ale fakt możesz, dobrze by było? podłączyć go przez gniazda głośnikowe.

Jako że te Yamahy wcale do stereo nie są jakieś specjalne to myślę że śmiało możesz iśc w Magnata Sub 302A.

Tam masz i takie i takie gniazda podłączeniowe.

Piotr

Dzięki za odpowiedź.

Line 3 Out czy poprzez gniazdka głośniowe da ten sam efekt..?

W subwooferze podpinam kabel do wejścia Input a do amplituner do wejść Out Line ? To są te wejścia zaraz koło wejść do kolumn ? 

Subwoofor któy jest mi polecany nie posiada wejścia Input. Wtedy wpinam się w Line in ? i do wejścia Out Line ? . 

Ten subwoofor posiada dwa gniazda głośnikowe . Wtedy podpinam się pod dwa kable w jedno gniazdo ?

No i czy kabel głośnikowy z amplituner do subwoofora musi mieć tą samą długość co do kolumn? Bo rozumiem że kabel które wychodzą od kolumn podpinam pod subwoofor.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@LukTom co do suba to poprzez złącza wysokopoziomowe podłączysz Magnata 302A lub Wilsona Sub-10 (oba je posiadają) i sprawdzą się lepiej niż Ns-sw300 a przy okazji są tańsze. 

Co do podłączenia to puszczasz dodatkowe kable głośnikowe do subwoofera ( L i P kanał ) i po sprawie.

Czy muszą mieć tą samą długość co kable do głośników?...Nie.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, LBX Systemy Audio napisał:

@LukTom co do suba to poprzez złącza wysokopoziomowe podłączysz Magnata 302A lub Wilsona Sub-10 (oba je posiadają) i sprawdzą się lepiej niż Ns-sw300 a przy okazji są tańsze. 

Co do podłączenia to puszczasz dodatkowe kable głośnikowe do subwoofera ( L i P kanał ) i po sprawie.

Czy muszą mieć tą samą długość co kable do głośników?...Nie.

Piotr

Ja widzę..  to tak kable z  amplituner idą do  subwoofera ... i wtedy z  subwoofera  kable do  kolumn ? zgada się..? Wilsona posiada 4x2  wejścia a Magnata posiada 2x2 czyli wtedy podpinam dwa kable pod jedno wejście ? I jeszcze jedno a co z Wilson SUB-9 jest połowę tańczy od 10.. 

Czyli Line 3 Out takie podłączenie odpada? 

Bo jeden  face mi odpowiedział " W R-N402D mamy co prawda złącze "line out" jednak nie jest ono regulowane przez pokrętło volume, więc subwoofer gra zawsze z taką samą głośnością niezależnie jak byśmy wyregulowali fronty." 

Polecał mi adapter KICX HL 380 – konwerter RCA sygnału.

Ja się na tym nie znam niechęć nic popsuć.. długo na to zbierałem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączenie:

1. Amplpituner - kolumny, Amplituner - subwoofer (kablami głośnikowymi) - ciągniesz z amplitunera 2 pary kabli głośnikowych z jednego kanału

2. Amplituner - kolumny, Kolumny - subwoofer (kablami głośnikowymi) - ciągniesz kable z amplitunera do kolumn, później z kolumn do subwoofera.

Line Out 3 - jest to wyjście na np. nagrywarkę CD i nie ma tam regulacji głośności względem kolumn frontowych. Pozostaje tylko regulacja na subie i dosyć uciążliwe jest wstawanie za każdym razem żeby zwiększać lub zmniejszać jego głośność.

Spróbuj najpierw spiąć to wszystko kablami głośnikowymi.

W razie potrzeby pomogę - priv.

 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...