Skocz do zawartości

Kolumny i wzmacniacz do 18m2 - budzet 15-20 tys


twofisher

Recommended Posts

Chciałbym założyć zestaw z kolumn podstawkowych oraz wzmacniacza stereo z wbudowanym DAC (opcjonalnie może mieć funkcję streamera).
Pokój kwadratowy, około 18m2, budżet 15-20 tyś zł, jeśli będzie niezbędne to budżet do 25 tys.

Muzyka której będę słuchał to trochę elektroniki, lekkiego rocka, itp np Daft Punk, Pink Floyd, Sting, The Police, Diana Krall, Coldplay, Dire Straits

Chciałbym, aby zestaw grał w miarę ok przy niskich poziomach głośności. Lubię ciepłe, muzykalne granie, z rozsądną dawką szczegółów, natomiast bez przesady - nie ma to być analityczna weryfikacja utworów ;) Bardziej zależy mi na przyjemności i rozrywkowym odbieraniu muzyki, niż rozbieraniu jej na czynniki pierwsze.

Wzmacniacze o których myślałem - Naim Unity Atom, Arcam SA 20/30, Primare i25/i35
Kolumny - Dali Rubicon 2, Dynaudio Emit 20... na razie brak innych pomysłów

Będę wdzięczny za pomysły co warto z czym połączyć i odsłuchać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @twofisher, w budżecie 15-20k możesz kupić coś lepszego niż Dynaudio emit m20. To najniższy model tej serii. 

Jesli ja miałbym ten budżet i szukał grania, o którym mówisz, rzeczywiście Dynaudio to dobra droga, ale raczej wyższe serie niż emity. Ja znam dobrze excite x18 i x14, ale może warto spojrzeć na używane contoury 1.4 czy też evoke, które w salonach można wyrwać za około 6,5k. Jeśli chodzi o Dali, to tez może być dobry kierunek. Nie znam obecnych rubiconów, ale miałem starszy model tej firmy - mentory 1. Proponował bym pomyśleć jeszcze o monitorach firmy KEF z serii R. Obecne trójki bądź starsze r300. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.olx.pl/d/oferta/jbl-hdi-3800-synthesis-CID99-IDJ7JnH.html#c1be06ea51

+

https://www.olx.pl/d/oferta/gato-audio-400-s-npm-CID99-IDJutvw.html#c1be06ea51

 

I nie powinno być źle. Oczywiście streamer kup zewnętrzny bo to są zabawki które się starzeją najszybciej. Klocki prawie nowe a dycha zostanie w kieszeni:-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, seba3002 napisał:

Autor pisze, że ma do wydania 15-20 tys.

Słabo czytasz

1 godzinę temu, twofisher napisał:

jeśli będzie niezbędne to budżet do 25 tys.

A dycha jest zaoszczędzona przy tym zakupie względem cen sklepowych.

Już masz jasność?

Edytowano przez HQ150
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, seba3002 napisał:

Można i tak na to patrzeć. Chociaż moim zdaniem ten wzmacniacz, jak na używkę, wcale tani nie jest. 

Masz rację. Mógłby być tańszy. Ale ma tylko 1,5 roku więc i spadek wartości też imponujący nie jest. Jest to jednak cena ofertowa. Myślę, że trochę tam pola do negocjacji jeszcze jest. To nie są sprzęty które schodzą od ręki.

8 minut temu, no_i_fajnie napisał:

ale autor szuka podstawkowych..

W takim razie coś w ten deseń np

https://www.olx.pl/d/oferta/pmc-fact-3-angielskie-kolumny-podstawkowe-CID99-IDJHcpS.html#9e7a68fa8e

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dokładnie tak - celuję w coś mniejszego - kolumny podłogowe miałem przez pewien czas MA Gold 200 (brakowało mi dociążenia średnich tonów i przy cichym słuchaniu grały bardzo delikatnie - zaczynały grać przy mocniejszym rozkręceniu wzmacniacza) Zdecydowałem się na poszukiwanie kolumn podstawkowych. Nie słucham muzyki głośno, także ogromna moc Gato i duży rozmiar JBL 3800 raczej nie jest odpowiedni w moim przypadku. Niemniej dziękuję za propozycję i będę wdzięczny za kolejne co warto odsłuchać

Dynaudio Contour 1.4 wygląda ciekawie, ale łącząc je ze wzmacniaczem lepszej klasy wychodzę mocno poza budżet Na filmikach na youtube podoba mi się granie Dali Rubicon 2, jednak nie miałem jeszcze możliwości odsłuchu...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polaczenie energetycznego Naima Atom z muzykalnymi monitorami od Dynaudio (jesli Emity to raczej te nowe) powinno Cie zadowolic. Warto pamietac przy wyborze all-in-one o jakosci aplikacji, tu Naim jest rewelacyjny, a aktualizacje sa udostepniane nadal nawet dla pierwszych tego typu urzadzen (z przed 8-10 lat)!!! 

Edytowano przez stach_s
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz na prawdę fajny budżet.

Nawet na nowy sprzęt:

Arcam SA 30 + Monitor Audio Gold 100 / Dali Rubicon 2 / PMC Twenty 5.22

KEF R 3 + Primare i35

mozna by się pokusić nawet o droższe monitory Dali Epicon 2  w takim budzecie.

Z Dynaudio zdecydowanie modele wyższe niż EMIT. Chociażby Special Fourty który występują tylko w formie monitorów.

Zapraszam na odsłuch

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ale nie jest to wyznacznik.

Generalnie uważa się że faktycznie hybrydy dostarczają klimat wzmacniaczy lampowych przy energii tranzystora. Ale to nie jest tak że kazdy kupiony będzie tak grał. Jest kilka firm które się w tym specjalizują. Reszta nie tyka tego tematu.

19 godzin temu, hlary napisał:

np. Fyne Audio F700.

Słuchałeś ich?

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, S4Home napisał:

Jest kilka firm które się w tym specjalizują. Reszta nie tyka tego tematu.

Sytuacja chyba się zmienia. Wydaje mi się, że to już nie jest kilka firm ale dużo, dużo więcej.

3 godziny temu, S4Home napisał:

Ale to nie jest tak że kazdy kupiony będzie tak grał.

Tu pełna zgoda. Hybryda nie oznacza od razu super dźwięku. Tak jak wszystko można to zrobić bardzo dobrze a można zrobić tak sobie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, HQ150 napisał:

Sytuacja chyba się zmienia. Wydaje mi się, że to już nie jest kilka firm ale dużo, dużo więcej.

Biorąc pod uwagę resztę która robi tylko tranzystory to kilka. Ale oczywiście wybór tutaj jest spory.

21 godzin temu, HQ150 napisał:

Tu pełna zgoda. Hybryda nie oznacza od razu super dźwięku. Tak jak wszystko można to zrobić bardzo dobrze a można zrobić tak sobie.

Chodzi o to aby nie brnąć w to w ciemno jesli kiedyś się słuchało jakiejś hybrydy. Nowa, inna marka będzie po prostu brzmieć inaczej.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, S4Home napisał:

Chodzi o to aby nie brnąć w to w ciemno jesli kiedyś się słuchało jakiejś hybrydy. Nowa, inna marka będzie po prostu brzmieć inaczej.

Oczywiście, że tak. Przecież ani wszystkie wzmaki lampowe nie brzmią tak sami ani tranzystory nie brzmią tak samo. Dlaczego hybrydy miały być mieć taki sam charakter?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...