Skocz do zawartości

Kabel zasilający D.I.Y.


Recommended Posts

41 minut temu, Były-Forumowicz napisał:

Wychodzi na to że kitajce nie ściemiali z opisem. Bardzo fajne kabelki sobie zrobiłeś 👍

A dziękuję.

33 minuty temu, tomek4446 napisał:

@HQ150 jak oceniasz jakość wtyków ? Mógłbyś wstawić zdjęcie rozkręconego , szczególnie śrub dociskowych. Są na imbus czy wkrętak gwiazdkę ?

Jutro Ci zrobię. Z jednej strony były na imbusik a z drugiej normalnie na gwiazdkę.

Jakość moim zdaniem bardzo dobra, grube kable spokojnie przyjmuje i wykonanie pierwsza klasa. Nic się nie telepie, nie lata.

Wtyczka do gniazda we wzmaku wchodzi bardzo ciasno. Trzeba mocno docisnąć żeby wlazł do końca.

Edytowano przez HQ150
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z chęcią bym sprawdził czy kabel zrobiony na takim Neotechu jest dużo lepszy. Bo firma zacna i budowa kabla też, tylko cena prawie raz 10 w porównaniu z moim.image.thumb.png.6bb268ec22375947bfb1b5499afce298.png

https://www.blackdotaudio.eu/przewod-zasilajacy-neotech-nep-3002iii-up-occ-srebro-miedz-monokrystaliczna-0-5m-p-3168.html

Edytowano przez HQ150
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to akcję z kablami kończę na razie.

Dzisiaj jeszcze zrobiłem taki do systemu kina domowego do listwy Bada LB 5600 , do której jest wpięty amplituner i końcówka amplitunera.

Tym razem na kablu Melodika MDC3250. Miedź 99,99% OFC 3x2,5 mm w miedzianym oplocie i potrójnej izolacji. Super giętki. Pod tym względem to ekstraklasa.

 

 

signal-2021-09-10-185041.jpeg

 

signal-2021-09-10-185045.jpeg

Edytowano przez HQ150
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.09.2021 o 23:01, HQ150 napisał:

A dziękuję.

Jutro Ci zrobię. Z jednej strony były na imbusik a z drugiej normalnie na gwiazdkę.

Jakość moim zdaniem bardzo dobra, grube kable spokojnie przyjmuje i wykonanie pierwsza klasa. Nic się nie telepie, nie lata.

Wtyczka do gniazda we wzmaku wchodzi bardzo ciasno. Trzeba mocno docisnąć żeby wlazł do końca.

Czizas. Ale to podoba oyaide 004. Zdecydowanie odradzam. Degraduje mocno brzmienie. Jeśli już to polecam oryginał. Jest bardzo dobry. Ja ostatnio mocno testowałem kabel furutech 862 i do niego podpasowały oyaide 046. Bardzo ciekawe brzmienie. Z oyaide ( które zdecydowanie przedkładam nad furutecha) mogę polecić 079. To najgładsza i najpłynniejszej wtyczki.

Wyrzuć w pierony te podroby.

20210908_204924.jpg

Sorki za jakość zdjęcia. To zdjęcie robocze.

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry ale nie. Co do kabli zasilających to jestem zdania, że mają być solidne, wykonane zgodnie ze sztuką, z dobrej jakości drutu, ekranowane i ..... i tyle.

Jak są wykonane tak jak te podróby to mi to wystarczy. Może kiedyś będzie mi dane porównać z jakimś wypasem za tysiące złotych ale jakoś do tego mnie nie ciągnie.

Jakbym miał w domu hi-endy za grubą kasę to może ale przy moich skromnych samoróbkach jakoś sensu nie widzę.

Nie dam 600 zł za jeden wtyk. A 046e kosztuje jak widzę 1600zł tak że ten...

 

Edytowano przez HQ150
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj kable zasilajace( w tym wtyki) mają bardzo duże znaczenie. Rozpatrywałbym wogole brzmienie elektroniki ( w tym wypadku wzmacniacza) w kategoriach wzmacniacz+ kabel. Tym bardziej, że kupujesz kabel na metry z wtykami do diy. To dość duża ingerencja w brzmienie i lepiej żeby nie była przypadkiem.

Inną sprawą są gotowce. Tam już ktoś zadbał o to żeby kabel był szybki, barwny, basowy itd. W tym wypadku jest to bardziej przewidywalne.

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To z innej beczki. Te kable zasilające poprawnie wykonane mają ekran wpięty z jednej strony ,, od ściany'' do uziemienia. Żeby dobrze odprowadzać zakłócenia.

Zresztą niektóre nasze zabawki też są ekranowane ( ich obudowy) do uziemienia a nie do masy.

I teraz jakoś nie widziałem na forach, żeby ktoś proponował zainteresowanemu zakupem takich bardzo drogich kabli pomiaru rezystancji uziomu u siebie. A to przecież będzie miało kolosalne znaczenie. Dużo większe, niż to z jakiej miedzi i na jakich wtykach wykonany jest kabel!

I na dodatek to jest mierzalne!

Przecież w starszych budynkach często jest uziemienie nawet w okolicach 100 Ohm. To jak to się ma do rezystancji dobrze zrobionej dającej wynik w okolicach np. 5  Ohm.

To moim zdaniem będzie miało wpływ na nasze audio bardzo duży a nie to czy ktoś dał wtyk do kabla 500 zł czy za 50.

Mierzyłeś tą wartość u siebie?

Ja tak. Przy okazji zakładanej ostatnio fotowoltaiki fachowcy wbijali jakieś sondy po ogrodzie i mierzyli bo musieli to wpisać do protokołu.

 

Edytowano przez HQ150
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast jest jeszcze jedna rzecz którą chyba sobie przy zasilaniu u siebie wymienię. Gniazda ścienne. No bo co mi da super wypasiony kabelek jak w ścianie mam byle co.

Dom stary nie jest i instalacja jest w miarę solidna ale gniazda mam tanie, zwykłe, plastikowe. Jakość tych styków skręcanych tam nie będzie rewelacyjna.

Chyba sobie kupię coś w ten deseń.

https://pl.aliexpress.com/item/1005001907048921.html?spm=a2g0o.detail.1000060.3.1b216105mBPkSL&gps-id=pcDetailBottomMoreThisSeller&scm=1007.13339.169870.0&scm_id=1007.13339.169870.0&scm-url=1007.13339.169870.0&pvid=5998218a-ad18-4948-82c7-4b4f5e41606c&_t=gps-id:pcDetailBottomMoreThisSeller,scm-url:1007.13339.169870.0,pvid:5998218a-ad18-4948-82c7-4b4f5e41606c,tpp_buckets:668%232846%238110%231995&&pdp_ext_f={"sceneId":"3339","sku_id":"12000018079712937"}

4 minuty temu, Fafniak napisał:

Możesz dokładniej opisać jak to robili ?

Nie za bardzo wiem. Mieli jakiś miernik do tego celu, z niego wychodziły chyba trzy długie kable z sondami-szpilkami które wbili w różnych miejscach w ogrodzie i z drugiej strony się wpięli do uziemienia w mojej skrzynce rozdzielnikowej tej z bezpiecznikami ( u mnie w garażu). I tyle.

Wynik mi pokazali i wpisali do protokołu. A i wynik się potwierdził bo przy okazji przeglądu domowej instalacji sprawdził go też mój elektryk.

Edytowano przez HQ150
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, HQ150 napisał:

Natomiast jest jeszcze jedna rzecz którą chyba sobie przy zasilaniu u siebie wymienię. Gniazda ścienne. No bo co mi da super wypasiony kabelek jak w ścianie mam byle co.

A poza domem ptaszkowie srają na druty energetyczne 'byle jakie' i audiofilom nie przeszkadza. Liczy się ostatni metr i złota wtyczka 😉

Wiem, wiem, chcesz mieć po prostu solidne gniazdka i tyle.   Tylko mi taka myśl przyszła, że wtyczki (dla niektórych) są ważne ale gniazdko już nie musi być złote. A przecież gniazdko też ma prawo 'grać'.  Są już gdzieś audiofilskie gniazdka ścienne? 

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że miałem mierzone. Mam nową instalacje robiona przez " moich elektryków " na pożądnym drucie ( nie chińskim). Pomiary miałem robione ostatnio jakieś 1.5r temu. Przeszły celująco. Pomiary były robione przez bardzo kompetentną osobę ;)

Nie ma znaczenie cena wtyczek, ważne żeby grała jak trzeba. Co Wy macie z tymi pieniędzmi?

 

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stworzonym przez Ciebie i Tobie podobnych.

A ja myślę, że swiat dobrego dźwięku jest Ci obcy i starasz się sobie i innym obrzydzic go na wszelaki sposób lącznie z pieniądzem, facetów z wąsami itp. Nie rozumiesz tego I się boisz.

Wtyczki można kupić taniej. Np używane. Testowałem Tagi Harmony, mistrzostwo świata, to nie jest ale lepsze to niż podroby oyaide.

Jak ktoś trochę liźnie temat to zorientuje się z których fabryk pochodzą konektory, korpusy czy mordki. Ale trzeba kilka wyczek przekręcić i przesłuchać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, audiowit napisał:

Stworzonym przez Ciebie i Tobie podobnych.

? To chyba uważniej musisz poczytać forum ;)

2 minuty temu, audiowit napisał:

A ja myślę, że swiat dobrego dźwięku jest Ci obcy i starasz się sobie i innym obrzydzic go na wszelaki sposób lącznie z pieniądzem, facetów z wąsami itp. Nie rozumiesz tego I się boisz.

O! To nowa narracja :D Pociągnij to dalej bo fajnie się czyta

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...