Skocz do zawartości

Kabel zasilający D.I.Y.


Recommended Posts

7 minut temu, audiowit napisał:

Chodzi o wibracje i ekranowanie.

o tym pierwszym, już wypowiadałem się winnych postach i  nie zmieniam zdania że elektrony nie tańczą jak im się zagra¬¬ wybacz dygresję.

Co do ekrany można powiedzieć że będzie ok, ale jest warunek - uziemienie

Korpus powinien być nie palny i nie metalowy dla własnego bezpieczeństwa i to radzę brać na poważnie to ostrzeżenie.

Pozdr.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Na wstępie. Kurna coś mi się zadziało ze stroną Forum , zrobiła się dziwna :) 

Posiadam kabel zasilający jak się okazało z Aliexpress , występujący pod nazwą Siltech SPX -28 z wtykami też z tego portalu.Na kablu widnieje napis " made in Holand ". Zaciekawiliście mnie dyskusją o różnych materiałach z jakich kabel " nie firmowy " może być zbudowany. Przejrzałem internet i znalazłem firmy , instytuty , świadczące usługi w zakresie badania spektrometrem składu pierwiastkowego metali. Podzwonię i dowiem się czy można wysłać próbkę mojego kabla do testu. Przynajmniej będę wiedział co mam zamiast gdybać :) 

IMG_2539.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...
Dnia 28.09.2021 o 21:43, audiowit napisał:

różne rodzaje miedzi. Głównie chodzi o sposób jej ciągnięcia, czy jest poddawana kriogenizowaniu czy podgrzewaniu. Może jej powierzchnia być polerowana

Tak, jedna z lepszych to OCC.

Znaczenie ma też jak już kiedyś wspominałem, geometria, wypełnienie między zylami roboczymi (bawelna), rodzaj użytego materiału na izolacje, teflon, pvc itp.

 

occ.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...