Skocz do zawartości

Bi-Amping - mogę coś popsuć?


adisano

Recommended Posts

Witajcie!

Mam budżetowy zestaw składający się z Pioneera sx-10ae i Taga Harmony 606 v3. Uprzedzając oczywiście wiem ze zestaw nie jest najwyższych lotow, ale spełnia moje oczekiwania :) jestem żółtodziobem i to mój pierwszy zestaw po standardowych małych wieżach. przechodząc do rzeczy.

Z tylu amplitunera znajdują się dwa terminale głośnikowe, podobnie z reszta jak na każdej kolumnie. Pomyślałem żeby wykorzystać te dwa terminale i zrobić bi-amp wykorzystując połączenie A+B na amplitunerze, pytanie tylko czy jest to bezpieczne? Zasięgałem porady i usłyszałem informacje ze nieprzystosowane amplitunery mogą przy bi ampingu zniszczyć głośniki wysokotonowe, nie wiem jednak czy jest to prawda z uwagi na to ze nigdzie na internecie nie znalazłem tego typu informacji…

bardzo proszę o pomoc :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.08.2021 o 01:27, DudasDudek napisał:

Na prawdę nie ma sensu zajmować się takimi sprawami jak biwiring, biamping.

No nie aż tak.

W wymagających prądowo kolumnach bi-amping z mocnym wzmakiem na dół potrafi bardzo mocno zmienić dźwięk na plus. Ale w tym przypadku oczywiście to nie ma najmniejszego sensu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...