Skocz do zawartości

Jaki i jakiej mocy amlituner do głośników JBL


Darek1978

Recommended Posts

Witam forumowiczów . Szukam amplitunera firmy yamaha ewentualnie marantz,lub innej dobrej firmy który by pasował do moich kolumn : Jbl northridge,
2x e80
1x ec35
2x e30

wczesniej mialem pioneer vsx-1131 ale zawiotlem się na nim 3 lata uzytkowania i do wyrzucenia jest bo naprawa nie jest warta. 

Co godnego uwagi polecacie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam te glosniki E80 tylko x4, 2x jako glowne i 2 jako surround

Jestem bardzo zadowolony. Potrafia zatrzasc salonem. Moj ma ok 24m2.

Graja na Marantz SR6010 ale bede sie chcial przesiasc na 5.2.4 rowniez Marantz. Polecam z calego serca.

 

Pozdrawiam.

Lukasz

Edytowano przez Debesciak_pl
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dostępnością amplitunerów Yamahy i nie tylko są obecnie problemy, ale z Marantza powinieneś szukać amplitunerów od serii SR5015 w górę. Czym w droższy i wyższy model zainwestujesz tym będzie lepszy efekt, oczywiście z rozsądkiem. Zadzwoń do nas w wypadku Marantza coś się dla Ciebie znajdzie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety na Pioneer vsx-1131 zawiodlem się, padł zaraz po gwarancji. Dzwoniłem do dwóch serwisów i powiedzieli mi ze droga sprawa z naprawą. Jeden serwisant powiedzial mi ze w tamtym czasie pionner, onkyo i sony stosowali te same komponenty. Kuzyn ma 6 lat yamahe nie problemów, wujek ma 15 lat i nadal działa. Może wy spotkaliscie sie z takim problemem dołączam zdjecia

IMG_20210820_081533.jpg

IMG_20210821_100616.jpg

IMG_20210821_100642.jpg

IMG_20210827_073409.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przełączył się w tryb serwisowy.

Wygląda że znalazł jakiś błąd. Ale nie pamiętam czy Ty możesz go wyciągnąć z tego menu serwisowego.

Odłącz wszystkie kolumny  zadzwoń do DSV serwisu. Czy mogą ci powiedzieć jaka kombinacja powoduje wyjście z menu serwisowego.

Jeśli problem będzie się powtarzał to jest coś z układami zasilającymi. Moim zdaniem to się na naprawić.

Piotr

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, przełączył się w tryb serwisowy. Błąd "NG" możesz jeszcze spróbować usunąć kombinacją klawiszy "trzymając wciśnięty ENTER naciskasz POWER" na panelu przednim amplitunera. Urządzenie powinno zrobić test. (odłącz wcześniej wszystko od ampli)

Jeżeli nie wystartuje to tylko serwis.

Zgłoszenie serwisowe poprzez Quadra-net lub bezpośrednio w Tele-Radio_Video w Gdyni (autoryzowany serwis Pioneer).

Możesz też znaleźć serwis bliżej siebie, ich wykaz znajduje się na przedostatniej stronie instrukcji obsługi.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...