Skocz do zawartości

Subwoofer frontem do podlogi


Debesciak_pl

Recommended Posts

Witam. 

Zastanawiam sie nad mozliwoscia postawienia subwoofera "twarza" do podlogi ew. w gore 😅, jesli nie jest to naturalna jego konstrukcja. Chodzi o Klipsch sw-115 (nie mylic z r-115sw). Duzy jest, ale przedewszystkim gleboki i to mi ciut przeszkadza.

Chodzi mi o wzgledy estetyczne, poniewaz wtedy pieknie wkomponowalby sie w meble.

Powiedzcie czy ktos juz cos takiego praktykowal? 

Oczywiscie, zalezy mi rowniez na brzmieniu, wiec jesli to poroniony pomysl, to sie nie bede upieral.

 

Pozdrawiam

Lukasz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Debesciak_pl napisał:

Witam. 

Zastanawiam sie nad mozliwoscia postawienia subwoofera "twarza" do podlogi ew. w gore 😅, jesli nie jest to naturalna jego konstrukcja. Chodzi o Klipsch sw-115 (nie mylic z r-115sw). Duzy jest, ale przedewszystkim gleboki i to mi ciut przeszkadza.

Chodzi mi o wzgledy estetyczne, poniewaz wtedy pieknie wkomponowalby sie w meble.

Powiedzcie czy ktos juz cos takiego praktykowal? 

Oczywiscie, zalezy mi rowniez na brzmieniu, wiec jesli to poroniony pomysl, to sie nie bede upieral.

 

Pozdrawiam

Lukasz

Weź i postaw przed niego dużą płytę imitującą podłogę i od razu będziesz wiedział czy Ci się brzmienie podoba.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko ustawienie 30 kg klocka w innej pozycji, bez stabilnych stopek, moze sie dla niego zle skonczyc podczas odsluchu.

Boje sie ze od wibracji moglby sie osunac i zje.. zepsuc.

Tak wiec, nie bede probowal i bede sie cieszyl jego wygladem. A w zasadzie ich, bo sa dwa 🙃

 

Pozdrawiam

Lukasz

 

Ps. Jaka obecnie jest orientacyjna takiego suba? Klipsch SW-115. Moje maja 4 lata i chcialbym sie dowiedziec czy nie przeplacilem.

Edytowano przez Debesciak_pl
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Debesciak_pl napisał:

Ps. Jaka obecnie jest orientacyjna takiego suba? Klipsch SW-115. Moje maja 4 lata i chcialbym sie dowiedziec czy nie przeplacilem.

Pytasz, czy nie przeplaciles 4 lata temu? Na serio? A co do ustawienia, sprobuj go ustawic glosnikiem do gory i zobacz, przeciez nie wyskoczy za okno. A po drugie nie rozumiem za bardzo, jak chciales go ustawic glosnikiem do podlogi sugerujac sie estetyka, kiedy elektronika zostanie widoczna u gory? ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, no_i_fajnie napisał:

Pytasz, czy nie przeplaciles 4 lata temu?

No bez jaj 🤣.

Zle mnie zrozumiales. One maja 4 lata. Ja je kupilem tydzien temu. Dalem €350 za oba. Wydaje mi sie to dobra cena, za to co oferuja. Uzywam ich glownie do KD, bo przy muzyce jaka lubie za dnia posluchac, to... tynk sie sypie. Ewentualnie wieczorem jak slucham sam klasyki, zeby ladnie dolem graly.

1 godzinę temu, no_i_fajnie napisał:

A po drugie nie rozumiem za bardzo, jak chciales go ustawic glosnikiem do podlogi sugerujac sie estetyka, kiedy elektronika zostanie widoczna u gory? ;)

Elektronike bym sobie ladnie obudowal. Oczywiscie zostawiajac sobie do niej dostep w kazdej chwili.

 

Pozdrawiam,

Lukasz

Edytowano przez Debesciak_pl
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstawie tu zdjecie, ktore zrobilem podczas zakupu tych subow.

Taka ciekawostka 😉

Sprzedajacy posiadal na ok 18m2 takie oto glosniki w liczbie 4 sztuk oraz 2 troszke mniejsze. Wysokosci ok 120cm. Do tego TV. Na oko 75-80 cali.

Do tego ogrom sprzetu vintage. Przypuszczam, ze wszystko sprawne oraz podlaczone.

Nie mialem czasu zeby pogadac dluzej, wiec nie mam pojecia co to za marka.

Ale wrazenie na mnie zrobily.

Aha 6-te pietro w bloku 😁

To "malutkie" pudelko na dole to jest Klipsch SW-115 😅

20210822_124907.jpg

Sprzedajacy wymienil sobie suby Klipsch SW-115 na Klipsch R-115SW.

Rowniez w ilosci 2 sztuk.

Pozdrawiam,

Lukasz

Edytowano przez Debesciak_pl
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Mi sie przewijaly te suby na niemieckim ebay po 400euro za sztuke.

Teraz jak mam je w domu to za zaden pieniadz nie oddam 😁

Doslownie, krusza mury.

Zona troche na wielkosc ich marudzila, ale ostatecznie urzekla ja glebia basu, wiec daje mi zyc 😄

Polecam. 

Mimo ze jak na 20m2, dwa takie suby to przesada, ja jestem z efektow zadowolony, bo uwielbiam gleboki bas, a 15-calowe mambrany potrafia poruszyc nie tylko serce 🤩

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...