Skocz do zawartości

Pomoc w doborze sprzętu audio


Recommended Posts

Witam fachowców, zwracam się z ogromną prośbą o pomoc dla laika czyli mnie w doborze sprzętu audio mianowicie pokój w którym chce delektować się muzyką (heavy metal i rock) ma 30 m2 chciałbym dwie podłogowe kolumny, wzmacniacz z bluetooth aby była możliwość słuchania mp3 oraz gramofon zależy mi też aby można sprzęt podłączyć do telewizora tak abym mógł słuchać też przez głośniki YouTube oraz płyty CD odtwarzane na PlayStation. Kwota jaką dysponuje to 4500 zł. Możecie coś doradzić.  Z góry dziękuję.  

Edytowano przez Pomoc w doborze sprzętu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, tomek4446 napisał:

trochę mi się kłóci z :

- "chce delektować się muzyką"

- "gramofon"

ale ok. , jaki masz budżet ?

no nie bądź taki złośliwy, też te trzy lata temu myślałem, że tak się da,

ale budżet 4 500 wskazuje od razu na używki,

chyba, że do metalu wystarczy yamaha 602 z heco lub indianą, ale gramofonu tu nie widzę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skupiłbym się na początku na dobrym zestawie stereo, a gramofon odłożył na dalszą przyszłość, bo zabawa w winyle to droga i zaawansowana rzecz. Zresztą za te pieniądze nie złożysz dobrego, nowego zestawu z podłogówkami.

Doskładałbym gdzieś z 1k, kupił Dali Oberon 5 i rozejrzał się za dobrym, używanym wzmacniaczem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotychczas miałem tylko jakieś tam mini wieże ale teraz gdy mieszkam w domu chce dobry sprzęt grający. Pisząc o delektowaniu się muzyką miałem na myśli gramofon reszta tj. mp3, CD i YouTube to przy okazji. To może inaczej zapytam jaki musiałbym mieć budżet aby zakupić nowy gramofon, wzmacniacz i kolumny. Nie musi to być od razu sprzęt najwyższej klasy (czytaj najdroższy) ale taki aby jednak robił jak tobsie mów różnicę. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Pomoc w doborze sprzętu. napisał:

To może inaczej zapytam jaki musiałbym mieć budżet aby zakupić nowy gramofon, wzmacniacz i kolumny. Nie musi to być od razu sprzęt najwyższej klasy (czytaj najdroższy) ale taki aby jednak robił jak tobsie mów różnicę. 

Gramofon 4 - 4,5

Kolumny (podłogowe) 3.5 - 4.5

Wzmacniacz 3 - 4.5

Razem 10.5 - 13.5

Mniej więcej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Pomoc w doborze sprzętu. napisał:

Boję się tylko jednej rzeczy że wydam spora kasę a nie będzie efektu że względu na złą akustyke pomieszczenia w którym jest tylko Bilard, piłkarzyki, telewizor z szafka bez żadnych dywanów, firanek (pokój na poddaszu z oknami dachowymi). 

Uzasadniony strach. Pokaż może to pomieszczenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Pomoc w doborze sprzętu. napisał:

akustyke pomieszczenia w którym jest tylko Bilard, piłkarzyki, telewizor z szafka bez żadnych dywanów, firanek (pokój na poddaszu z oknami dachowymi). 

ściany, podłoga  i sufit tego poddasza czym masz wykończone, jak wysokie jest poddasze?
 

1 godzinę temu, Dzik napisał:

Gramofon 4 - 4,5

Kolumny (podłogowe) 3.5 - 4.5

Wzmacniacz 3 - 4.5

zmienił bym nakłady na poszczególne elementy,

Jak to jest pierwszy sprzęt to proponuję tańszy gramofon i dokupienie lepszej wkładki np. Shura zmieścisz się w kwocie 2.5k.

Większy nacisk na kolumny, a nawet proponuję poszukać kolumn z serii używanych  vintage trójdrożne 120W- max.160W RMS , jest to ważny element przy słuchaniu muzy z vinyli i CD.

Pozdr.

Edytowano przez Karol64208
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja absolutnie odradzam nowicjuszowi kupowanie jakichś drogich, używanych kolumn vintage, bo to zabawa dla ludzi z określonym fetyszem. Dysponujemy dzisiaj precyzyjnymi metodami testowania kolumn, a sprzęt vintage to kot w worku. Poza tym można się naciąć, zwłaszcza że czasem sami sprzedający nie wiedzą, w jakim stanie sprzęt sprzedają.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, seba3002 napisał:

Twoje, niczym nieuzasadnione tezy? 

tak :15_yum:.

Śmieszy mnie:14_relaxed: i podziwiam Tych, którzy opisują dźwięk na podst monitorów z KD czy też z systemów 2.1, itd. Może to dobre dla streamów.

Pozdr.

 

2 minuty temu, Dzik napisał:

Poza tym można się naciąć, zwłaszcza że czasem sami sprzedający nie wiedzą, w jakim stanie sprzęt sprzedają.

zawsze można testować, nie ma znaczenia czy nowy, jest rękojmia i możliwość zwrotu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Karol64208 napisał:

zawsze można testować, nie ma znaczenia czy nowy, jest rękojmia i możliwość zwrotu.

Żeby świadomie odsłuchać kolumny potrzebne jest doświadczenie i punkt odniesienia, natomiast problemy nie muszą się ujawnić od razu, a z rękojmią może być problem.

Edytowano przez Dzik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć @Pomoc w doborze sprzętu. na początek zerknij na:

Yamaha 670D + Kolumny Indiana Line Nota 550, Yamaha R-N602 + Polk Audio T50 lub Magnat Monitor Supreme 1002

Ewentualnie Pioneer NC-50DAB + w/w kolumny.

Niestety w tym budżecie nie zmieścimy się z gramofonem. Musiałbyś szukać coś z używek.

Zapraszam na odsłuch.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Dzik napisał:

Żeby świadomie odsłuchać kolumny potrzebne jest doświadczenie i punkt odniesienia, natomiast problemy nie muszę się ujawnić od razu, a z rękojmią może być problem.

masz rację używane czy nowe to ten sam problem może wystąpić.

Dlatego też moja sugestia co do kolumn i gramiaka.

Może przerwijmy Naszą dyskusje niech wypowie się kolega zainteresowany.

Pozdr.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie jeśli chodzi o cokolwiek używanego to odpada ze względu na brak mojej odpowiedniej wiedzy bo skąd będę wiedział czy używane kolumny grają bez zarzutu,  nie znam się na tym a poza tym od razu będę podejrzewał że ktoś sprzedaje bo coś tam jest nie tak z danym sprzętem.  Jeśli chodzi o pokój to sufit i skosy są z regipsu, ściana suporex na której wiszą plakaty w antyramie, podłoga płytki. Pokój po posadzce ma 4 x 10 metrów ale odliczajac skosy będzie około 30 m2, wysokość pomieszczenia 2,10 m. Kolumny chciałem postawić pod skokami. 

IMG_20210821_2255104.jpg

IMG_20210821_2249008.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie Slayer czy Sepultura?

W każdym razie, sądząc po pomieszczeniu szukasz sprzętu na jakieś schadzki [kultystów Mety], bo miejsca, gdzie można usiąść i spokojnie delektować się muzą nie widzę. Gdybym miał tam ustawiać kolumny, to chyba na tle plakatów, bo z basem jest zawsze największy problem, a kanty to basu największy wróg. Tyle że po środku masz stół bilardowy zamiast fotela, a na podłodze nie leżą żadne dywany.

Szczerze? Średnio się to pomieszczenie nadaje do słuchania muzyki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Dzik napisał:

A gdzie Slayer czy Sepultura?

W każdym razie, sądząc po pomieszczeniu szukasz sprzętu na jakieś schadzki [kultystów Mety], bo miejsca, gdzie można usiąść i spokojnie delektować się muzą nie widzę. Gdybym miał tam ustawiać kolumny, to chyba na tle plakatów, bo z basem jest zawsze największy problem, a kanty to basu największy wróg. Tyle że po środku masz stół bilardowy zamiast fotela, a na podłodze nie leżą żadne dywany.

Szczerze? Średnio się to pomieszczenie nadaje do słuchania muzyki.

Kanapa znajduje się tam skąd robiłem zdjęcie. No i właśnie tak myślałem że lipa jeśli chodzi o akustyke tego pokoju. Chyba jednak nie ma co inwestować w drogi sprzęt.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Pomoc w doborze sprzętu. napisał:

Witam fachowców, zwracam się z ogromną prośbą o pomoc dla laika czyli mnie w doborze sprzętu audio mianowicie pokój w którym chce delektować się muzyką (heavy metal i rock) ma 30 m2 chciałbym dwie podłogowe kolumny, wzmacniacz z bluetooth aby była możliwość słuchania mp3 oraz gramofon zależy mi też aby można sprzęt podłączyć do telewizora tak abym mógł słuchać też przez głośniki YouTube oraz płyty CD odtwarzane na PlayStation. Kwota jaką dysponuje to 4500 zł. Możecie coś doradzić.  Z góry dziękuję.  

Pytanie dodatkowe - ile masz płyt winylowych?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Pomoc w doborze sprzętu. napisał:

No i właśnie tak myślałem że lipa jeśli chodzi o akustyke tego pokoju

nie do końca, warunek - kolumny ustawiasz pod skosem, kanapa na przeciwko kolumn tak żeby stworzyć trójkąt  równoboczny 3x3x3m, szerokość pokoju  pozwoli na doby odsłuch, ale nie blisko bocznych ścian.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popytaj o wzmacniacz Ugoda na AS, sąsiednim forum w dziale DIY. To końcówka mocy, która jest w stanie napędzić każde kolumny. Może ktoś będzie miał złożoną i wyregulowaną? Koszt to około 1000 zł. Dasz jakąś pasywkę (preamp) do około 600 zł. Kolumny kupisz jakie będziesz chciał ważne by były szybkie i miały zejście na basie i były duże :))). 😁

Jak boisz się DIY to mam wzmacniacz, a nawet i kolumny. Napisz PW. Mogę sprzedać, ale nie muszę. Nie mam parcia.

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...