Skocz do zawartości

Ads lx500


Grzesiek88

Recommended Posts

Witam. Czy podana końcówka mocy wystarczy by napędzać 3drożne nadstawki na beymach sm212 6mi90 cp22 ? Ten SM ma rzekomo 400w aes. Do tej pory grały na jednym kanale T.amp ta1400 to tam na 1/3 potencjometru był ich maks. A teraz T.ampa chcę zabrać na mostek do basu i drugi wzmacniacz do górek. Myślałem żeby kupić T.ampa 1050, ale mam w okazję na ładnego ads lx500. Tylko martwi mnie te 150W mocy. Co sądzicie ?

ps Podoba mi się w ads wbuduwany crossover 

Edytowano przez Grzesiek88
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak. Gram sobie estradą w domu od lat. Taki kaprys. Nie jestem audiofilem. Kolumny estradowe tak. Podałem modele głośników żeby pomóc w ocenie końcówki pod to co mam. 
 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post poprzednika - nie ma sensu cytować całej wypowiedzi...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że priorytet to głośno i walić basem? A może spróbujesz czegoś innego?

1.Jaki masz metraż w pokoju odsłuchowym? Dasz zdjęcia z 4 stron? 

2. Jakiej muzyki słuchasz? 

3. Opisz dźwięk jaki lubisz i co chcesz zmienić w dźwięku. 

4. Jaki budżet masz na końcówkę? 

5. Jaką impedancje mają kolumny? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jest to taki niepotrzebny w domu pokój, który służy tylko do puszczania muzyki. Kawałek blatu z krzesłem i kanapa. 4 puste ściany i 18m2 podłogi. Raz na rok zabiorę sprzęt do salonu czy na ogród. Nazywam to "puszką akustyczną", z której od czasu do czasu skorzystam dla odstresowania. 

2. Muzyka głównie klubowa. House 

3. Trudno opisać mi dźwięk jaki lubię. Lubię gdy można wkręcić sprzęt na poziomy głośności dyskotekowej gdzie nie ma przy tym żadnych przesterów. 

4. Budżet. Myślałem o 1000zl na używkę lub 1500/1700 na nówkę. Ale tez mogę to śmiało przekroczyć. Brałem pod uwagę ads lx800 lub T.amp ta1050. Ale używanego szukam w okolicy zamieszkania i nie ma nic poza tym adsem lx500 i uważam że może być za słaby i poniżej budżetu. W ads podoba mi się wbudowany crossover to od razu sobie doły bym wyciął bez dodatkowej zwrotnicy. 

5. Do tej pory (już 14lat) miałem te 2nadstawki  na Beymach z elmuza gdzie też dopasowali mi zwrotnice. Kolumna 8ohm, a ile mocy to nie wiem , ale producent podaje, że ten głośnik 12"  ma aż 400w AES - nie znam skali i co to jest aes.  Do tego miałem sub pasywny na 15" 4ohm głośniku samochodowym raczej taki byle jaki za kilka stów, ale coś tam grał i zabierał dół z tych beym i tak to grało w mono na t.amp ta1400. W jednym kanale sub, a w drugim soprany. 

Obecnie nabyłem sobie 18" beyme lx1600 8ohm. Zbudowałem jej budę zgodnie z projektem producenta z zalecanego materiału. Dziś pierwszy raz zrobiłem mostek w T.amp ta1400, podłączyłem sub i przyznam, że efekt zniszczył mi mózg jak to łupie. Na tygodniach zabieram się za rekonstrukcję nadstawek, bo 14lat temu skręciłem je z byle płyty wiórowej bez pomysłu, bez projektu i o wiele za duże. Są już zajechane. I teraz będę potrzebował do nich drugiego wzmacniacza. 

20210827_204726.jpg

Buda suba w stanie surowym na razie i 3drożne też zaraz dostaną nowe domki ze sklejki i z projektu 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...