Skocz do zawartości

Atmos - czy warto


slawek1077

Recommended Posts

Witam

Posiadam obecnie Piniera VSX 932 i komplet 5.0 Heco Style 900. Zastanawiam się czy rozszerzyć zestaw o dodatkowe głośniki pod atmosa, korzystał bym z atmosa z Netflixa który jak wiadomo jest obcięty i z filmów z odtwarzacza HDD, Czy głośniki np. Wilson RAPTOR X by się tu sprawdziły, jakie macie doświadczenie z zestawami Atmos. 

Drugie pytanie czy subwoofer MAGNAT Alpha RS 12 w tym przedziale cenowym to dobry wybór

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VSX 932 obsługuje maksymalnie 5.1.2.

Atmos z Netfliksa nie jest obcięty. Jakościowo jest oczywiście gorszy od dźwięku nieskompresowanego, ale to Atmos, więc tylko dla dodatkowych efektów.

Głośniki do Atmosa nie muszą być nie wiadomo jakiej jakości, te Wilsony z powodzeniem wystarczą, ale pod warunkiem, że je dasz pod sufitem.

Z Atmosem z głośników nakładkowych daj sobie spokój. Mija się to z celem, bardziej pogorszysz jakość, niż poprawisz.

Zamiast Magnata Alpha RS 12 kup dwa Magnaty 302a. Do tego warto dokupić miniDSP 2x4 i mikrofon, żeby subwoofery skalibrować pod pomieszczenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje jeszcze kwestia implementacji Atmosa w produkcjach Netflixa. W 3/4 tytułów (w szczególności w ich produkcjach oryginalnych) ten standard jest kompletnie zbędny i wciskany totalnie na siłę żeby tylko klientowi wyświetlił się ładny znaczek standardu Dolby. Wcale bym się nie zdziwił jakby w postprodukcji tych wątpliwej jakości seriali czy filmów dodawano sztucznie emulowany efekt przestrzenny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filmów i seriali w atmosie jest mało, a jak są, to efektów jest równie mało :)

suma sumarum - atmos super się "ogląda i słucha" ale - nie wiele nacieszyć się nie da :P

tak więc, jak masz za dużo kasy i masz konika filmowego - to zainwestuj,  jeśli nie- to daruj - dobre 5.1 w zupełności wystarczy

mówi to dwuletni posiadacz atmosa w bloku z płyty :)

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.08.2021 o 09:55, Q21 napisał:

Przy obecnych cenach zdecydowanie postaw na subwoofer Heco.

Najtaniej znalazłem Magnata za 1090zł a u Was kosztuje 1749! za to Heco u was najtańsze, tylko nie wiem jak ta porada ma się do tych cen

 

Dnia 31.08.2021 o 08:19, S4Home napisał:

Jednak Aurora 30A

On gra ciekawiej przy klasycznych i niższych głośnościach.

 

Czyli mam rozumieć że ma lepszą dynamikę przy niższej głośności, czy u Was można posłuchać tych subwoferów?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, slawek1077 napisał:

Najtaniej znalazłem Magnata za 1090zł a u Was kosztuje 1749! za to Heco u was najtańsze, tylko nie wiem jak ta porada ma się do tych cen

Trochę się pogubiłem, ponieważ w ofercie nie mamy wystawionego Magnata ale mamy możliwość jego ściągnięcia, warunki są słabe ale jeśli byłbyś zainteresowany kupnem to napisz do nas postaramy zrobić lepszą cenę. 
Heco w swojej kategorii cenowej jest bardzo dobrym rozwiązaniem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...