Skocz do zawartości

Tannoy Revolution 8xt vs Fyne Audio F502


Krzysztof Łasica

Recommended Posts

Czy ktoś z Państwa miał do czynienia trochę dłużej z Tannoy Revolution 8xt i Fyne Audio F502  i mógłby je porównać pod kątem poniższych cech ?

Chciałbym je  podłączyć do Cambridge Audio CXA81 i wykorzystać do słuchania muzyki filmowej, symfonicznej i do oglądania filmów akcji. 

Które kolumny mają  :

1. niżej schodzący bas - (nie mylić z podbitym średnim lub wyższym basem) chciałbym uzyskać namiastkę efektu jaki daje subwoofer w kinie domowym) 

2. bardziej obszerną - głęboką i szeroką - scenę

3. lepsze obrazowanie ("holografie") źródeł dźwięku (wielkość, lokalizacja) 

4. lepsze soprany - rozdzielcze i wyraźne a nie tylko delikatne, wymagające skupienia podczas odsłuchu aby je usłyszeć  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@JaZz

Uważam że to bardzo dobre kolumny w swojej cenie. W moim odczucie lepsze od 502.

Często też wklejam link do Quadral Platinum M35, takich samych jak moje bo uważam że za 2500 czy 2300 nawet teraz bo obniżył nie ma opcji kupna kolumn w tej klasie... A gościa co wystawia na oczy nie widziałem 🙄

Mało kto słyszał o Quadral i stąd często je można kupić okazyjnie 

I jeszcze jedno, czy wkleiłem gdzieś link do swojego ogłoszenia, komuś kto szuka ciepłego i spokojnego grania, w 15metrach 🤪

A Ascent ma potężny subwooferowy bas schodzący do 28Hz i jasną, szczegółowa górę, czyli to co autor watka chciałby 

Ale czego nie dostanie z Fyne/Tannoy

Edytowano przez marcinmarcin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 postów na forum, słownie pięć na tą chwilę , staż forumowy kilka dni i już kolega Łasica rozstawia po kątach ludzi, którzy napisali na forum setki postów, doradzili wielu osobom, braki udział w dyskusjach do których trzeba encyklopedii by czasem ogarnąć o czym piszą. Marcin, luz. Efekt najpewniej będzie taki, że kolega już się nie dowie, które kolumny najlepsze. Naprawdę źle wszedł w forum.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam i to wszystko jedno wielkie nieporozumienie wyszło. Ech, czasem tak bywa.

Ad meritum - mieliśmy Fyne F502 i po pierwszym zachwycie, że fajne wyszło na to, że zdecydowanie za dużo basu podbijanego przez pomieszczenie. Postanowiłam sprzedać. Oczywiście trochę się zastanawiam co bym powiedziała po korekcji DL, no ale już było za późno żeby oceniać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, PanPutka napisał:

Zrobię mini off top, przepraszam za to, mam małe pytanie, z jaką prędkością idzie przesył sygnału przez kable? To jest nazywane szybkością propagacji sygnału, jest to zbliżone do prędkości światła?

Kiedyś też mnie to interesowało. Tak na szybko i w miarę przystępnie objaśnione jest tutaj >>> https://teoriaelektryki.pl/jak-szybko-plynie-prad/

- To oczywiście ogólne wyjaśnienie tematu i nawet nie wiem czy poprawne. Fizycy zapewne wiedzą dużo więcej.

Aha, jest tam jedno fajne zdanie które spodoba się tym, którzy słyszą wpływ kabli:   

"...Oczywiście pisanie o zderzających się elektronach jest dość mocnym skrótem myślowym – cząstki te podlegają prawom mechaniki kwantowej i szczerze mówiąc fizycy nie do końca wiedzą co tak naprawdę się wewnątrz naszych przewodów dzieje..."   😉

Magiczne kabelki Nordost Odin były niedawno w innym wątku.

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Dedal75 napisał:

Dokładnie , i o kabelkach możecie sobie podyskutować w odpowiednim temacie

A to przepraszam. Zapomniałem, że o kablach mogą pisać jedynie ci którzy słyszą 😉

 

Ps, kolega PanPutka zapytał z jaką prędkością biegnie prąd w kablach audiofilskich. Pytanie zadał na podstawie opisu kabla Nordost, w którym to mowa o 90% prędkości światła. Wkleiłem więc link żeby choć trochę wyjaśnić tą prędkość i jak to działa.  Nie widzę w tym nic złego (?)

A ten wątek, faktycznie już się pogubiłem po co powstał... ale ja przynajmniej zachowuję się tutaj kulturalnie 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Dedal75 napisał:

A kto się napina ?

Daje ci do zrozumienia że kable rozwalają każdy temat . Nara

Źle mnie zrozumiałeś, ja to napisałem w formie żartu sympatyczny kolego, napisałem że fajnie się pisze jak teraz, gdy nikt się nie napina  🙂 a że kable rozwalają temat to wiem, tylko chciałem wtedy podpytać,  bo zaciekawiło mnie że te kable przesyłają dźwięk z prędkością 90 procent prędkości światła  🙂 pewnie to możliwe za tą cenę prawie 190 tysięcy złotych 🙂 

Dokładnie kolego John Doe  🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Wito76 napisał:

Dajcie już spokój. Zapowiadał się ciekawy wątek, chciałem go sobie poobserwować, zwłaszcza w kontekście tych Tannoy które fajnie zgrywaja się z lampą podobno. A tu od zdania do zdania bałagan, fochy, szydera, docinki albo klubokawiarnia.

Jeżeli lubisz wolne, ciepłe brzmienie to owszem, te tannoy są mega mega grzeczne, powolne, detali brak, spokojna muzyka do książki, do wieczornego posiedzenia, do rozmowy w tle, żadnej dyskoteki z nich nie zrobisz, detali też nie usłyszysz, jeżeli ktoś Ci napisze odwrotnie, to z całym szacunkiem, mega znawcą nie jestem, ale już trochę setów słyszałem i jeżeli ktoś Ci napisze że jest inaczej, to albo słyszał 10 razy mniej niż moja skromna osoba, albo jest stronniczy i lubi takie ciepłe, grzeczne, bez detali brzmienie, a one o tak lepiej grają niż fyne 502 ,to taka mała dygresja na koniec, idź posłuchaj sam to zobaczysz 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie słyszałem Tannoy Revolution 8 wersji. Tylko opinie w necie, że maja mięsisty bas itp...  Może to tylko plotki albo prywatne warunki akustyczne użytkowników.  Za to miałem wersje revolution DC6 i pamiętam, że bardzo mi się podobała przestrzeń i zwinność tych małych kolumn. Naprawdę niesamowite.  Niby niepozorne niedrogie paczki ale dawały mi sporo frajdy. Jedyny minus to niezbyt imponujące niskie tony. 

Może @Chyba Miro 84 więcej powie?

8 minut temu, JohnDoe napisał:

Jedyny minus to niezbyt imponujące niskie tony.

Teraz może oceniłbym inaczej bo nie jestem basolubem. Nawet żałuję że nie mam już DC6 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale to nie ma sensu porównywać tych kolumn, to samo co byśmy te xt8f, porównywali z tannoy precission 6.2, lub 6.4, które potrzebują mocnego wzmacniacza i grają inaczej niż 6.2,które są lekkie i zwinne i pięknie grają, xt8f to mluny przy precission 6.2 

Tutaj były propozycje te xt8f z lampą, no zależy z jaką, ja tam na lampach się nie znam, ale jeżeli jeszcze lampą osłodzi dźwięk do tych xt8f, to po prostu wyjdzie z tego masło klarowane, dobre do smażenia, ale tylko po podgrzaniu, bo na chleb się nie nadaje, ale jest jeden sklep branżowy tutaj, który na pewno poleci taki zestaw, wiadomo kto 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.08.2021 o 14:26, Krzysztof Łasica napisał:

Chciałbym je  podłączyć do Cambridge Audio CXA81 i wykorzystać do słuchania muzyki filmowej, symfonicznej i do oglądania filmów akcji. 

Może pomóżmy w końcu człowiekowi? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • RoRo locked this topic

Wątek został zablokowany na 48 godzin - niestety zrobił się totalny OffTop, a w dodatku pyskówki i mało sympatyczne wycieczki osobiste.
Oprócz tego usunąłem kilkadziesiąt wpisów - powód jak wyżej.

Proszę o więcej spokoju! Nie tylko w tym wątku...

Pozdrawiam
PS. Przy okazji - jeśli ktoś chce sprzedać swój sprzęt innym użytkownikom Forum, to od tego jest dział GIEŁDA.
Można też napisać na PW osobie potencjalnie zainteresowanej propozycję takiej transakcji...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • RoRo unlocked this topic

No i co user to inna opinia. Kiedyś Rafal założył chyba nawet wątek o tych Tannoy. Ma je z Magnatem MA 1000 i pisaliśmy swego czasu na priv i opisywał je jako bardzo przejrzyste wręcz szkliste, żadne tam muły czy basowe kluchy. Podobnie kolega z mojej lampowej grupy na FB też ma Xtf8 i nawet z lampą potrafi trochę zaiskrzyć. Ogólnie fajnie mu się zgrywa, ale raczej jest to granie po jaśniejszej stronie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Wito76 napisał:

No i co user to inna opinia. Kiedyś Rafal założył chyba nawet wątek o tych Tannoy. Ma je z Magnatem MA 1000 i pisaliśmy swego czasu na priv i opisywał je jako bardzo przejrzyste wręcz szkliste, żadne tam muły czy basowe kluchy. Podobnie kolega z mojej lampowej grupy na FB też ma Xtf8 i nawet z lampą potrafi trochę zaiskrzyć. Ogólnie fajnie mu się zgrywa, ale raczej jest to granie po jaśniejszej stronie.

Wito, Ty to serio piszesz? Czy tak dla poprawy humoru, by był lajcik? 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.08.2021 o 18:19, JohnDoe napisał:

Nigdy nie słyszałem Tannoy Revolution 8 wersji. Tylko opinie w necie, że maja mięsisty bas itp...  Może to tylko plotki albo prywatne warunki akustyczne użytkowników.  Za to miałem wersje revolution DC6 i pamiętam, że bardzo mi się podobała przestrzeń i zwinność tych małych kolumn. Naprawdę niesamowite.  Niby niepozorne niedrogie paczki ale dawały mi sporo frajdy. Jedyny minus to niezbyt imponujące niskie tony. 

Może @Chyba Miro 84 więcej powie?

Teraz może oceniłbym inaczej bo nie jestem basolubem. Nawet żałuję że nie mam już DC6 

Dopiero teraz znalazłem przypadkiem ten temat i... propozycja odezwania sie w temacie. 

Co moge napisać... to co juz wczesniej padło tutaj ma temat dc6, z tym że słucham na wersji "T" z dopiskiem "se", jesli chodzi o fyne i xt od tannoy to nie wypowiadam sie bo bezposredniego porownania nie robiłem.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...