Skocz do zawartości

Tannoy Revolution 8xt vs Fyne Audio F502


Krzysztof Łasica

Recommended Posts

Zgadza się - Tannoy XT6F / XT8F to dźwięk ze szklistą górą, to dobre określenie dla nich. Nie ma porównania do świetnych DC6T SE czy Precision 6.2. Przy XT trzeba uważać z elektroniką żeby przyzwoicie to zagrało, ale i tak to zawsze będzie jasne, suche granie. Starsze modele grały przyjemnie ze wszystkim co się podłączyło, z większą kulturą. Zamiast XT8F za 5-6k poszukałbym używanych DC8T, można trafić za 8k a to zupełnie innej klasy kolumny, różnica olbrzymia przy w miarę niewielkiej różnicy w cenie. Albo starsze Tannoy dual concentric na głośnikach HPD 315 / 315a np Cheviot, jeszcze lepiej, zwłaszcza na basie (głośnik 12") :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem wiele modeli Monitor Audio Silver i to u siebie domu, a nie słuchałem pokątnie w salonach... Więc zależy które Silvery masz na myśli bo się wszystkie różnią, Podobały mi się szczególnie Silver 8, RS6, RX - już lipa. Silvery grają jasno ale gładko, nie ma w nich jakiejś natarczywości, podobnie można powiedzieć o nowych Bronze, są podobne do starych Silver tylko jak zwykle gorszy bas od Silver. A Tannoy XT jest jasny na górze podobnie jak one wszystkie, do tego dochodzi u nich mocna średnica i twardy suchy bas. Nie wiem dlaczego mówisz o nich muły, bo grają żywo i jasno, mułami (w pozytywnym tego słowa znaczeniu) to można nazwać stare Mercury 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, JaZz napisał:

Miałem Mercury v4 przez parę dni, mułami też bym ich nie nazwał. W sumie to już przez chwilę chciałem je zostawić na jakiś czas, ale ten dół właśnie mi się nie podobał. Taki suchy, bez masy, kartonowy - jak to wtedy określiłem. Charakter raczej równy mi się wydawał.

 

No widzisz, tylko Tannoy v4 to przy XT ciepłutkie, misiowate kolumny, grające lekko zaokrąglonym dźwiękiem :) Więc jak mogą grać XT możesz się domyślić..A bas w V4 zdecydowanie nie kartonowy ale miękki, masywny i mocny, może kwestia wzmacniacza lub pomieszczenia że taki słaby efekt z nich uzyskałeś. XT mają od nich twardszy, precyzyjniejszy bas, z mniejszym odczuciem "potegi", może XT8 tylko trochę tego efektu dają ale to taki niezbyt głęboki bas, bardzo słabo jak na kolumny z dwiema 20-stkami. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, PanPutka napisał:

Twój nick za to nie jest śmieszny, Wito corleone nam się trafił, wielki doradca, powtarza po kimś że szkliste, a sam nie wie co to znaczy wzór do naśladowania, śmiechu wart jesteś, nie chce mi się z toba pisać, nie rób prywatnych wycieczek do mnie, bo nam zablokują konto  

W postach 29, 32,35 i 42 sam robisz wycieczki, a jest jeszcze sporo skasowanych przez administrację postów w tym wątku. Podzieliłem się opinią innych użytkowników na temat tych kolumn, napisałem że osobiście ich nie słuchałem a ty robisz rżenie, szyderę i podśmiechujki, teksty "śmiechu wart jesteś" itd. I gdy wreszcie zwróciłem ci uwagę, dostajesz ripostę  to robisz się bardzo obrażony. Kilka postów wyżej kolega Don napisał, że XT8F są jasne na górze, przyjmij do wiadomości kolejną taką opinię, oczywiście masz prawo do swojej ale nie na zasadzie "buhahaha, ale ty głupi jesteś". Poza tym wrzuciłeś link do jakiegoś interkonektu i zaczęła się awantura w wątku. Mam większe zmartwienia niż to czy te kolumny grają jasno, ciemno, mułowato, szkliście, muzykalnie, płasko czy jak tam jeszcze. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, PanPutka napisał:

No już dawno go nie było, albo zrezygnował, albo może został zablokowany, też tak może być 🙂 tak jestem ukryta branża i przeciwnik EIC, jestem z dsv i Horn 🙂

No to trochę nie ładnie oczerniać innych. Wyciągnij co najlepsze z DSV i Horna. Ale innych odpuść. Posty zbyt mocno pokazują twoją współpracę.

Powodzenia

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...