Skocz do zawartości

Jaki streamer do MF M3si?


Paweł Pawlik

Recommended Posts

Witam

Jakiś czas temu zmieniłem wzmacniacz z NAD 356 na Musicala M3si. O ile słuchanie z CD  jest wyraźnie lepsze po tej zmianie a słuchanie winyli bardziej wygodne o tyle mam ciągły niedosyt jeśli chodzi o słuchanie Tidala.

Streamuję aktualnie za pomocą pary Yamaha WXC-50 (transport) i Arcam rDAC z dedykowanym zasilaniem. Ta para całkiem nieźle grała z NADem 356 ale teraz mam wrażenie, że jest za słaba albo się nie zgrywa ze wzmacniaczem.

Nie wiem w którą stronę należałoby pójść - skupić się na zmianie DACa czy jednak streamera?

M3si ma wbudowany DACa USB. Może dobrze zagrałby z tym SOTM SMS-200?

A może lepszy byłby nowy IFI ZEN Stream? Może nowy Bluesound?

Będę wdzięczny za porady użytkowników tego wzmacniacza, no i branży oczywiście ;)

Zdaję sobie sprawę z dużych różnic funkcjonalnych tych urządzeń (obsługa przez apkę, bluetooth, wbudowane DACi) ale najważniejszy jest dla mnie dźwięk i to chciałbym poprawić.

Aha - przy tego typy wątkach zawsze pojawia się Malina. Mam RPi3+HifiBerry Digi+ Pro i jednak gra to słabiej niż WXC-50. Można pewnie nad tym popracować - zasilanie poprawić,  hata zmienić na lepszego, zmienić wersję 3 na 4 (wtedy podobno wyjście USB daje lepszy efekt) ale trochę wątpię. Pewnie koszt by się zrobił podobny do Sotma czy Ifi Zen.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, dorsz napisał:

Kolumny?
Wiem że to jest najdroższy element, ale bez tego nie zagra. Jaki budżet?

Kolumny to Wharfedale Linton 85th. Wiem że można lepiej ale też granie z CD i LP pokazuje że dają radę. Tylko ten Tidal coś szwankuje...

 

16 godzin temu, Dedal75 napisał:

Miałem m5si i USB dac jest co najwyżej średni na początek ok ale żeby wokół niego budować system to nie . Pzdr

To cenna rada dla mnie. Oczywiście podłączałem laptopa do tego DACa i zasadniczo nie jest źle. Gra na pewno bardzo inaczej niż rDac. W pewnych aspektach lepiej w innych gorzej. Tak czy inaczej stałe podłączenie komputera nie wchodzi w grę więc myślę o stacjonarnym streamerze.

 

14 godzin temu, DudasDudek napisał:

Najtańszym rozwiązaniem było by zmiana nakładki na DigiOne plus zasilacz inny. Czy najlepszym? Nie wiem.

Na pewno spoko rozwiązaniem był by Bluesound z zmodyfikowanym wejściem, ale to już droższa sprawa.

Pewnie kiedyś spróbuję z DigiOne. Na szczęście da się zwrócić w razie czego.

Bluesounda kiedyś miałem (bez modyfikacji). Robił dobre wrażenie. Nowy ma zdaje się lepszego DACa. Trzeba będzie wypożyczyć...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz że to nie do końca popularna droga ale faktycznie nie szukał bym problemy w źródle.

Ten Musical z tymi kolumnami gra już dość ciepło i momentami mdło. CD gra Ci ciekawie bo pewnie gra jaśniej. Natomiast Arcam dokłada tu kolejną dawkę ciepła.

Może wymiana na bardziej analitycznego Cambridge CXN przyniósł by ci poprawę.? Jesli już kombinować w tą stronę to nie wykorzystywać DAC a w MF.

Możesz też na chwilę wypożyczyć dacmagic 100 i zamienić na chwilę Arcama

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Wiesz że to nie do końca popularna droga ale faktycznie nie szukał bym problemy w źródle.

Ten Musical z tymi kolumnami gra już dość ciepło i momentami mdło. CD gra Ci ciekawie bo pewnie gra jaśniej. Natomiast Arcam dokłada tu kolejną dawkę ciepła.

Może wymiana na bardziej analitycznego Cambridge CXN przyniósł by ci poprawę.? Jesli już kombinować w tą stronę to nie wykorzystywać DAC a w MF.

Możesz też na chwilę wypożyczyć dacmagic 100 i zamienić na chwilę Arcama

Piotr

 

Po rozpoczęciu tego wątku z ciekawości wróciłem do DACa wbudowanego w CD NAD 565 i okazało się, że jest lepiej niż z Arcamem. Co ciekawe, przy poprzednim wzmacniaczu mój wybór był odwrotny. Co jeszcze bardziej ciekawe to obydwa te DACi grają bardzo podobnie. Mimo, że każdego z nich słuchałem niezależnie ponad 8 miesięcy to nawet teraz różnicę zaczynam słyszeń dopiero po minucie grania. Ale jednak, brzmienie 565 jest bardziej miękkie i chyba to właśnie miękkości najbardziej brakuje w tym setupie (być może wpływ ma na to również trudna akustyka pomieszczenia). Mam wrażenie że Arcam gra dosyć dynamicznie i MF również i te charaktery jak się dodadzą to w tym pomieszczeniu to sprawiają, że pewne częstotliwości stają się męczące a także jest problem ze słuchaniem po cichu.

Co do jasności grania to mam wrażenie że M3si jest wyraźnie jaśniejszy od poprzedniego NADa 356 więc to dodawanie ciepła o którym piszesz jakoś mi się nie składa. Chociaż wniosek podobny - rDac do wymiany ;)

Dacmagica miałem kiedyś więc dzięki za propozycję. Chyba nie będę do niego wracał chociaż to bardzo sympatyczny sprzęcik.

Za jakim DACiem w takim razie się rozglądać żeby uzyskać miękkie brzmienie? Czy Toppingi to dobry kierunek?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Opcji jest tak na prawdę kilka. Możesz spróbować wykorzystać DACa z MF3si i pójść w kierunku transportu takiego jak muzykalny SOtM SMS200 lub dynamiczniejszy Pro Ject Stream Box S2 Ultra. 

Kolejną opcją jest wykorzystanie Yamahy jako transportu i kupno DACa. Muzykalność uzyskasz na NuPrime DAC9, większą precyzję i dynamikę zyskasz na Audiolabie M-DAC +. 

Jeszcze inna opcja to streamer taki jak Cambridge Audio CXN V2 lub muzykalniejszy Azur 851n. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Q21 napisał:

Cześć,
Opcji jest tak na prawdę kilka. Możesz spróbować wykorzystać DACa z MF3si i pójść w kierunku transportu takiego jak muzykalny SOtM SMS200 lub dynamiczniejszy Pro Ject Stream Box S2 Ultra. 

Kolejną opcją jest wykorzystanie Yamahy jako transportu i kupno DACa. Muzykalność uzyskasz na NuPrime DAC9, większą precyzję i dynamikę zyskasz na Audiolabie M-DAC +. 

Jeszcze inna opcja to streamer taki jak Cambridge Audio CXN V2 lub muzykalniejszy Azur 851n. 

Dzięki. Mam jeszcze prośbę o wyjaśnienie co masz na myśli pisząc 'muzykalny' bo to jednak niezbyt precyzyjne pojęcie. We wszystkich przykładach powyżej 'muzykalny' jest zestawiany jako alternatywa do 'dynamiczny'. Czy tak to mam rozumieć? Czy muzykalny sprzęt zagra bardziej miękko? Bo jeśli tak to wychodziłoby mi, że faktycznie SOtM oraz NuPrime byłyby do sprawdzenia. Azur raczej poza budżetem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muzykalny czyli pełniejszy na średnicy, łagodniejszy na górze. Muzykalne brzmienie to ogólnie spokojniejszy charakter, tak jak napisałeś gra bardziej miekko. 

Analityczne czyli bardziej po jasnej stronie, z nieco męczącą górą. Jest to kierunek Cambridge Audio CXN V2
Przejrzyste czyli po jaśniejszej stronie ale bez tendencji do utraty kontroli na górze. 
dynamiczny czyli szybki, precyzyjny tutaj ciężko coś więcej dodać. 

 

Jeśli byłbyś zainteresowany przetestowaniem to oczywiście zapraszam do kontaktu mamy wszystko na stanie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.08.2021 o 09:27, Paweł Pawlik napisał:

Co do jasności grania to mam wrażenie że M3si jest wyraźnie jaśniejszy od poprzedniego NADa 356 więc to dodawanie ciepła o którym piszesz jakoś mi się nie składa. Chociaż wniosek podobny - rDac do wymiany ;)

Ciekawe bo wniosek ten sam a odbiór zgoła odmienny :)

Jeśli budżet pozwala to proponuję wypożyczyć CXN V2

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za porady, zachowam je na przyszłość. Póki co jednak rozwiązanie problemu okazało się, że leży gdzie indziej. Mianowicie, problematyczny okazał się interkontekt RCA.

Rdac był podpięty kabelkiem DIY, który wydawał się ok ale najwyraźniej albo się zestarzał albo zbyt nieuważnie go zastosowałem. Wymiana na ten, którym miałem podłączone CD sprawiła, że miękkość grania Rdaca wróciła do normy i na chwilę obecną jestem w pełni zadowolony :)

Pozdrawiam

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...