Skocz do zawartości

Q Acoustics 3020i czy Indiana Line Nota 260 w takiej sytuacji ?


Bliri

Recommended Posts

Które z tych 2 kolumn    Q Acoustics 3020i czy Indiana Line Nota 260     lepiej się nadają do pokoju 12m2  ? Kolumny będą stać blisko tylnej ściany. Muzyki jakiej będę słuchał to Soul oraz R'n'b z lat 70-90.   Podłączę je prawdopodobnie do miniwieży Yamaha MCR-N560

Tutaj dodaję zdjęcie mojego pokoju . W miejscu, gdzie stoi stara wieża będzie stał nowy zestaw.

 

CAM00631-1.jpg

Edytowano przez Bliri
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Bliri napisał:

Które z tych 2 kolumn    Q Acoustics 3020i czy Indiana Line Nota 260     lepiej się nadają do pokoju 12m2  ? Kolumny będą stać blisko tylnej ściany. Muzyki jakiej będę słuchał to Soul oraz R'n'b z lat 70-90.   Podłączę je prawdopodobnie do miniwieży Yamaha MCR-N560

Tutaj dodaję zdjęcie mojego pokoju . W miejscu, gdzie stoi stara wieża będzie stał nowy zestaw.

 

CAM00631-1.jpg

Witaj,

Często sprzedajemy Yamahę z głośnikami Indina Line, dlatego też sugerujemy model Nota 260. To swoją drogą, bardzo ciekawe monitorki w tej cenie. Nie ustępują zbytnio, droższej konstrukcji Tesi 261. Zapraszamy Cię na odsłuchy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, LBX Systemy Audio napisał:

Cześć,

Kolumny Indiana Line w takim metrażu bez problemu się odnajdą. Jak masz możliwość to podjedź na odsłuch i porównaj je choćby z Polk Audio s20e lub Pylon Pearl Monitor.

Zapraszam

Piotr

 

 

Nie będzie problemu jeżeli te kolumny Nota 260 ustawie tam na białej komodzie ,gdzie jest ta stara wieża obecnie  ?  Nota 260 mają 29 cm głębokości i wymierzyłem ,że zostanie im 19-20 cm odległości od ściany jak je tam ustawie . Dźwięk nie będzie się wbudzał albo bas nie będzie dudnił  ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, LBX Systemy Audio napisał:

Bas reflex a w zasadzie umiejscowienie go z tyłu nie ma wpływu.  Wystarczy 5cm od ściany. Zresztą był tu o tym temat na forum. Myślę, że lepiej będzie jak jedną kolumnę postawisz po lewej stronie tv.

Piotr

Ok. Dzięki za wytłumaczenie

.  A jak sprawdziłyby się z tą Yamaha MCR-N560  kolumny Q Acoustics 3020i bo do tej muzyki Soul i R'n'b  też były mi polecane. Gdzies wyczytałem ,że tony wysokie w  Acoustics 3020i  grają ostrzej niż w Indiana Line Nota 260 i bas jest mocniejszy chyba też.  To byłoby niezbyt dobrze bo mam wrażliwy słuch i nie chciałbym kolumn , które będą mnie szybko męczyć .  Jeśli chodzi o używane to polecano mi też Tannoy Mercury M2 oraz Audio Bronze 2 . Audio Bronze 2 jednak odpada bo przeczytałem ,że brzmią nieprzyjemnie,tak  jakby ''tłuczenie szkła '' i  mają zbyt agresywne wysokie tony przez co kłują w uszy i to jest opinia kilku osób. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, S4Home napisał:

Moim zdaniem QA zagra ciekawiej.

Ewentualnie właśnie Polk S20

Indiana to brzmienie najcieplejsze najłagodniejsze. Polk z kolei najbardziej Vką, dynamiczne, mocne. Z kolei właśnie QA będzie czymś po środku.

Zapraszam na odsłuch albo po wypozyczenie

Piotr

Polk S20  raczej odpada. 

Biorę pod uwagę tylko Nota 260 lub q Acoustics 3020i. 

Mam ostatnie pytanie. Które właśnie z tych dwóch kolumn będzie lepsza skoro kolumny będą stały na tej białej komodzie ze zdjęcia w odległości 20 cm od ściany ?  Jeden użytkownik tutaj pisał ,że wystarczy 5 cm od ściany ,ale czytałem opinie ,że są kolumny które potrafią się wzbudzać dźwiękowo przy odległościach 10 cm od ściany oraz dudni bas. Jeżeli chodzi o głębokość kolumn to Nota 260 jest o 1 cm głębsza niż Acoustics 3020i .  Rozumiem, że sam bas jest mocniejszy w Acoustics 3020i ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Q21 napisał:

Cześć,
Q Acoustic 3020i zagrają ciekawiej, dynamiczniej. Jeśli tylko masz te 15cm odsunięcia od ściany to nie powinno być najmniejszego problemu. Indiana Line Nota 260x zapewnią bardziej muzykalny charakter brzmienia. Wszystko zależy od Twoich preferencji. 

 

 

17 godzin temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Indiana Line wprowadzi pewne ocieplenie do systemu, co w tej konfiguracji może być wskazane. Jak wspomniał przedmówca, wiele zależy od naszego gustu i wymagań. 

 

9 godzin temu, S4Home napisał:

Ja bym stawiał na QA. Z tym że to własne preferencje.

 

Dzięki za rady. Postawię na Indiana Line Nota 260 i podłączę je do Yamahy Mcr-n560

 

Zastanawiałem się trochę nad  wzmacniaczem z kolumnami ,ale w budżecie do 1 500 zł to chyba raczej nie ma sensu nawet jeżeli byłby to używany sprzęt  ? Musiałbym podłączyć wzmacniacz do komputera a wyczytałem ,że trzeba byłoby dokupić jeszcze DAC ,żeby jakość była dobra bo ponoć jak bezpośrednio podłączy się komputer do wzmacniacza to dźwięk jest bardzo średni. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.09.2021 o 13:57, Q21 napisał:

Na pewno inaczej by to zagrało ale czy lepiej? Najlepiej byłoby posłuchać obu zestawów i wybrać ten, który odpowiada Ci bardziej. 

 

Dnia 3.09.2021 o 08:00, S4Home napisał:

Nom lepiej :)

Gwarantuje!

Oczywiscie jeśli sprzęt będzie sprawny

Piotr

Mam ostanie pytanie jeszcze. Wieża Yamaha mcr-n560 jest lepsza od Yamahy mcr-b370. A jak wygląda pojedynek między Yamaha mcr-n560 a Yamaha mcr-n470? Bierzmy pod uwagę samą jednostkę centralną bez fabrycznych kolumn bo kolumny i tak kupię z innej firmy. Która jest lepsza? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.09.2021 o 13:57, Q21 napisał:

Na pewno inaczej by to zagrało ale czy lepiej? Najlepiej byłoby posłuchać obu zestawów i wybrać ten, który odpowiada Ci bardziej. 

 

Dnia 3.09.2021 o 08:00, S4Home napisał:

Nom lepiej :)

Gwarantuje!

Oczywiscie jeśli sprzęt będzie sprawny

Piotr

Mam ostanie pytanie jeszcze. Wieża Yamaha mcr-n560 jest lepsza od Yamahy mcr-b370. A jak wygląda pojedynek między Yamaha mcr-n560 a Yamaha mcr-n470? Bierzmy pod uwagę samą jednostkę centralną bez fabrycznych kolumn bo kolumny i tak kupię z innej firmy. Która jest lepsza? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...