Skocz do zawartości

Pierwsze kino domowe.


LuC

Recommended Posts

Witam wszystkich, 

Czytam już od dwóch tygodni wiele wątków i tematów odnośnie amplitunerów, głośników itp. Ale z racji, że to będzie moj pierwszy zestaw kina ( przesiadka z soundbara). Chciał bym się upewnić że w kwocie, która chce wydać to jest napewno dobry wybór czy może wtopa ? Głównie interesuje mnie oglądanie filmów, (dolby atmos), często konsola. No i wiadomo przy jakieś imprezie głośniejsza muzyka :) A więc 

Amplituner - Denon AVR-S960H

Kolumny - Wilson RAPTOR 7/1/VOCAL Biały ( tu też dużą moją uwagę przyciągnęła stylizacja i kolor )

Do tego Wilson RAPTOR X (biały) 2 szt. Mam wyciągnięte kable w suficie nad kanapa. 

Pokój ~ 23m2 

 Z góry dziękuję za odpowiedzi. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Ze względu na to, że będzie to Twój pierwszy zestaw, a przy okazji poświęciłeś sporo czasu na czytanie/szukanie proponowałbym udać się gdzieś na odsłuch. Na takim spotkaniu porównasz kilka zestawów i sam wyrobisz sobie zdanie. 

Wiadomo, że przy zakupie w ciemno, w tym przypadku i tak będziesz zadowolony bo kolumny Wilson Raptor 7 są dosyć pozytywnie oceniane. Najważniejszym punktem odniesienia u Ciebie i tak byłby soundbar, od którego i tak kolumny Wilsona zagrają lepiej ;) 

Jeżeli jednak chcesz kierować się głównie podpowiedziami z forum, proszę podaj budżet jakim dysponujesz na zestaw.

Zapraszam do kontaktu.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, LBX Systemy Audio napisał:

Cześć,

Ze względu na to, że będzie to Twój pierwszy zestaw, a przy okazji poświęciłeś sporo czasu na czytanie/szukanie proponowałbym udać się gdzieś na odsłuch. Na takim spotkaniu porównasz kilka zestawów i sam wyrobisz sobie zdanie. 

 

Wydaje się być to dobrym pomysłem, tylko zapewne musiał bym zaproponować 3 zestawy, które by mnie interesowały. 

Kwota jaką myślę wydać jest jakieś 7-8k. Nie dużo nie mało, ale myślę że w tej cenie można naprawdę kupić dobrzy sprzęt. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, LuC napisał:

tylko zapewne musiał bym zaproponować 3 zestawy, które by mnie interesowały. 

dlatego właśnie odsłuch jest dobrym pomysłem. Rozwieje on Twoje wątpliwości lub przysporzy nowych ;) 

A tak serio to w tym przedziale cenowym jest sporo systemów, które można porównać. (Wilson, Polk Audio, Magnat, Taga, etc.)

Skontaktuj się z nami telefonicznie. Zawsze łatwiej i szybciej można opowiedzieć o różnicach jakie występują pomiędzy zestawami. 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt niestety trochę podrożał, ale znajdziesz kilka propozycji dobrze grających w tej cenie. Twój wybór też nie jest zły, ale zamiast atmosów powinieneś w pierwszej kolejności kupić subwoofer bo bez niego efekt będzie znacznie gorszy. Z kolumn do wybranego amplitunera możemy zaproponować jeszcze takie kolumny jak Q Acoutsics 3050i + 3010i + 3090Ci, Klipsch R-620F + R-52C + R-41M, czy Heco Aurora 700 + 300 + Center 30. Jeśli nie wiesz co wybrać to zapraszam na odsłuch i porównanie do naszego salonu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam, 

Po dłuższym namyśle zakupiłem zestaw taki jak w temacie. Dźwięk i efekty są zaje*iste :)

Aczkolwiek mam jedno pytanie, po kilku dniach użytkowania chciałem spróbować użyć sprzętu na 100%. Przy zwiększaniu mocy dźwięku amplituner się wyłącza zawsze przy +70dB, chodź w skali jest 98dB, po ponownym włączeniu na ekranie wyświetla się informacja "speakers protect activated" dźwięk jest przesyłany przez kabel opti(zwykły 4letni). A głośniki mają wszystkie nowiutkie okablowanie. Czy można to jakoś wyłączyć ? Czy może trzeba zainwestować w jakiś lepszy kabel opti? Co jest powodem tego trybu ?  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...