Skocz do zawartości

Telefon komórkowy jako nośnik muzyki


Dariusz Urbaniak

Recommended Posts

4 minuty temu, Tomasz S. napisał:

Z tej samej Nokii można też wyjść do Daca po USB, ja tak robię :) w dacu przerobiłem wszystkie wejścia pod streamery i szczerze rzeczywiście USB daje najwięcej ale jakoś nie skupiam się na tym bo ani dsd ani mqa nie interesują mnie już. Do flacow i optyk i coaxial się nadaje. Ja tam lubię szybkie działanie i wygodną obsługę.

IMG_20210315_092724.jpg

Jak pisałem w moim  Denon PMA-A110 jest bardzo dobry DAC dlatego już nie potrzebuję wpinać innego DACa. Pytanie podłączasz do Noki dysk z plikami JAK rozumiem ale jak widzisz jaki plik będziesz odtwarzał lub jak wybierasz pliki. No i mnie interesują pliki DSD i SACD i niekoniecznie ta nokia takie pliki przepuści.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Dariusz Urbaniak napisał:

Mam nadzieję iż ktoś tu się znajdzie co ogarnia Raspberry i mi pomoże doradzi. 

Jak będziesz miał jakiekolwiek problemy z konfiguracją to poproszę mojego młodego i Ci to zrobi.

Ostatnio koledze z innego forum ustawiał jego player pod Denafprisa Terminatora bo się męczył parę dni i głosu nie wydał:-)

Edytowano przez HQ150
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, HQ150 napisał:

Jak będziesz miał jakiekolwiek problemy z konfiguracją to poproszę mojego młodego i Ci to zrobi.

 

Oj to jak mogę to zapamiętam propozycje i do kolegi się zgłoszę. Ja będę poprostuj potrzebował nośnik dla moich plików DSD i SACD i aby sygnał z malinki puścić usb do  Denon PMA-A110 pod wejście usb typu-b. Inna sprawa to będzie dokupić najprostszy ekranik do maliny aby wiedzieć co puszczam :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, HQ150 napisał:

Dużo wygodniej jest sterować tym ze smartfonu.

 

A oki to znaczy iż wgrywam na telefon apkę i steruję ? Jak tak to koszta ekranu odpadają :) Właśnie na stronie bootlandu patrzyłem gotowe zestawy Raspberry Pi 4 albo samemu sklecić zestaw Raspberry Pi plus obudowa z wentylatorem zastanawiam się tylko jaką wersją się interesować 4 czy 8gb. Jeszcze pytanie rozumiem iż pod jedno usb wpinamy dysk z plikami a do drugiego usb żeński a do wzmaka męski  typu-b ? I przesyłamy tylko cyfrowe dane jak mam plik DSD 5,6 to taki wejdzie mi do daca w moim wzmacniaczu czy malina będzie mi obcinać dane ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Dariusz Urbaniak napisał:

A oki to znaczy iż wgrywam na telefon apkę i steruję ?

Tak, tak miałem.

1 godzinę temu, Dariusz Urbaniak napisał:

zastanawiam się tylko jaką wersją się interesować 4 czy 8gb.

To są ,, lekkie'' systemy, nie ma chyba sensu ładować tam wielkich pojemności pamięci.

1 godzinę temu, Dariusz Urbaniak napisał:

Jeszcze pytanie rozumiem iż pod jedno usb wpinamy dysk z plikami a do drugiego usb żeński a do wzmaka męski  typu-b ?

A tego do końca nie wiem. Ja miałem wtedy jeszcze zewnętrzny NAS. To muszę z młodym pogadać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, HQ150 napisał:

Tak, tak miałem.

To są ,, lekkie'' systemy, nie ma chyba sensu ładować tam wielkich pojemności pamięci.

A tego do końca nie wiem. Ja miałem wtedy jeszcze zewnętrzny NAS. To muszę z młodym pogadać.

Proszę zapytaj, będę wdzięczny nie chce zamienić dobre na gorsze na obecna chwilę telefon wypuszcza mi do wzmaka pełne DSD 5,6 tyle DAC we wzmacniaczu mi nawet pokazuje jaka wartość przyjmuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Dariusz Urbaniak napisał:

Piotrze za dużo pisania 😁 transportem są bity soft jest wyłączony proszę poczytaj na bardziej fachowych forach zagranicznych wtedy zrozumiesz

Czyli twierdzisz że nie ma różnicy na transportach?

Ja podziękuje czytania tego typu for :)

Juz przy poprzednich Twoich postach zauważyłem że niby pytasz ale jednak kurczowo trzymasz się swojego pomysłu.

Nic mi do tego. Moje zdanie znasz, zrobisz co zechcesz.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, S4Home napisał:

Czyli twierdzisz że nie ma różnicy na transportach?

Ja podziękuje czytania tego typu for :)

Juz przy poprzednich Twoich postach zauważyłem że niby pytasz ale jednak kurczowo trzymasz się swojego pomysłu.

Nic mi do tego. Moje zdanie znasz, zrobisz co zechcesz.

 

 

Nie po to zakładałem ten temat, generalnie byłem ciekaw zdania innych, jak bym kurczowo nie trzymał się swojej racji nie wyciągnął bym ciekawych informacji od innych. Bądźmy pokorni słuchajmy innych pamiętaj iż nie jesteśmy nieomylni dlatego osobno do Ciebie napisałem. I nie oceniajmy innych for bo nie znamy wiedzy i umiejętności innych ludzi. Zacznijmy od swojej oceny a wyjdzie nam to na dobre  😀👍

Edytowano przez Dariusz Urbaniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Dariusz Urbaniak napisał:

Nie po to zakładałem ten temat, generalnie byłem ciekaw zdania innych, jak bym kurczowo nie trzymał się swojej racji nie wyciągnął bym ciekawych informacji od innych. Bądźmy pokorni słuchajmy innych pamiętaj iż nie jesteśmy nieomylni dlatego osobno do Ciebie napisałem. I nie oceniajmy innych for bo nie znamy wiedzy i umiejętności innych ludzi. Zacznijmy od swojej oceny a wyjdzie nam to na dobre  😀👍

Ok zdanie innych zostało napisane wszędzie indziej. Pana odpowiedzi: nie zgadzam się, nie, mam inne zdanie, nie znacie się, poczytajcie sobie inne fora, doszkólcie się. 

Więc tak.

1. Temat powinien wylądować w nasze systemy, gdzie nie wypowiadamy się na temat danego pomysłu a tylko go podziwiamy. 

2. Nie ma sensu Panu czegokolwiek doradzać w kwestii maliny. Proszę sobie poczytać zagraniczne fora i się doszkolić jak to złożyć. 

Kolejny specjalista na forum forsujący swoje rozwiązania... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Bahzell napisał:

Ok zdanie innych zostało napisane wszędzie indziej. Pana odpowiedzi: nie zgadzam się, nie, mam inne zdanie, nie znacie się, poczytajcie sobie inne fora, doszkólcie się. 

Więc tak.

1. Temat powinien wylądować w nasze systemy, gdzie nie wypowiadamy się na temat danego pomysłu a tylko go podziwiamy. 

2. Nie ma sensu Panu czegokolwiek doradzać w kwestii maliny. Proszę sobie poczytać zagraniczne fora i się doszkolić jak to złożyć. 

Kolejny specjalista na forum forsujący swoje rozwiązania... 

He he he na tę wypowiedź zaciągnę zasłonę milczenia poprawiłeś mi humor 💪😂 Z kwotą przestrzeliłeś no ale ze znawcami się nie dyskutuje tylko się ich słucha są nieomylni 👍

Edytowano przez Dariusz Urbaniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...

A czym taki streamer jak np. ifi zen stream wygrywa z telefonem odtważająć dajmy Tidala Hi-fi?

Czy skoro sprawdza się komputer to ma też szansę sprawdzić się tablet?

Ja dotychczas podłączając chorda mojo do kompa czy telefonu większych różnić nie zauważyłem dopić używałem dedykowanej aplikacji Tidal na obydwu użądzeniach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Dnia 28.08.2021 o 15:04, Dariusz Urbaniak napisał:

Witam wszystkich zakładam nowy temat o wykorzystaniu telefonu komórkowego i jego wyjścia usb-c jako nośnika muzyki DSD, SACD, HI-RES, oczywiście po podłączeniu pod dac czy to osobnego czy to wbudowanego we wzmacniacz. Jako programy do odtwarzania proponuję USB Audio Player PRO, Onkyo HF Player, TEAC HR Audio Player, HiBy Music czy też Neutron Music Player. Proszę dzielcie się swoimi pomysłami przemyśleniami i poradami który telefon albo jakie telefony najlepiej się do tego nadają. Pozdrawiam

Również używam takiego rozwiązania, ale ostatnio coś poklikałem i nie mogę dojść tołku z UAPP. Rozważam podpięcie iBasso lub Ifi pod telefon żeby "rozłożyć" MQA i dalej przez RCA DO YAMAHY. Czy takie rozwiązanie polepszy znacząco jakość? 

Ps. Przydałaby się pomoc w ogarnięciu aplikacji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...